Sestava - zvuk zaostává za očekáváním

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Preceda 22. 12. 2017 23:23

Potřeboval bych poradit, předesílám že jsem naprostý laik, pořídil jsem mikrosystém s USB-DAC v domnění, že tak vylepším stávající reprodukci z PC (doposud aktivní Geniusy připojené na audio výstup ze zvuk. karty) natolik, že budu schopen např. vychutnat audio ve vysokém rozlišení nebo přímé přehrávání DSD. Ačkoliv ten systém má nějakou certifikaci pro HD audio a lidi si to v recenzích dost chválili tak po prvních posleších ze všech podporovaných vstupů, včetně USB-DAC, jsem téměř zděšen a to i vzhledem k tomu že jsem nastavil všechny dostupné korekce zvuku na zesilovači. Zvuk je huhlavý, plochý bez basů a výšek, s Geniusy naprosto neporovnatelný. Zvuk začne mít nějaké parametry až když připojím PC, mobil přes AUX nebo bluetooth a tam použiju dodatečné DSP a dodatečný ekvalizer. Tady bych už řekl že to může znít o něco málo lépe než Geniusy ale pořád to není rozdíl třídy.
Nechce se mi věřit že by na té sestavě znělo bez dodatečného preprocessingu všechno tak mizerně, jsou na tom audio sestavy v téhle cenové relaci stejně špatně nebo prostě jsem špatně vybral? Ten systém je PMX80.
Pomohlo by kdyby šlo alespoň při odesílání zvuku z PC před USBDAC začlenit softwarový DSP podobně jako to má integrovaná zvukovka, ale o ničem takovém nevím. V nejhorším případě připojení přes AUX je použitelné, ale čekal jsem rozhodně víc a hlavně jsem chtěl obejít přes USB zvukovou kartu protože ta není nic moc.
Preceda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kychtax 23. 12. 2017 07:52

Pokud je to uplne nove. Nech to par dnu (cisteho casu) hrat. Az pak delej dilci zavery a vymyslej opatreni.. tohle uz se mi nelolikrat vyplatilo.
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 12. 2017 08:08

Treba sa opytat Baziho 36
viewtopic.php?f=1722&t=1267542
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 23. 12. 2017 11:27

Hudbu přes USB dac neprehravam,pouze cd a bluetooth,popř. rádio,vše hraje naprosto precizně,s hodně dobrým zvukem!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dreamy 23. 12. 2017 11:35

Koupil jsi jej z internetu?Každopádně pokud to hraje hodně špatně, tak bych moc neotálel.Nechat rozehrát sice trošku pomůže ale určitě ne aby se to posunulo i několik tříd nahoru.Pokud se ti zvuk už teď nelíbí, tak se dá předpokládat, že potom to nebude o moc lepší.Nákup z internetu jde do 14 dnů vrátit a vybíral bych něco jiného,nejlépe podle poslechu v elektru.

-- 23. 12. 2017 11:38 --

Jinak DAC v mikrosystému nebude určitě nic jiného, než jen obyčejná zvukovka podobná té integrované v pc nebo externí v hodnotě 400-500Kč
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Preceda 23. 12. 2017 11:45

@Bazi 36: hrálo to tak dobře jak píšeš už od počátku, nebo se to potřebovalo rozehrát?

Uvažuji jestli to nemůže být vada kusu, ale netuším jestli to mají někde vystavené kvůli srovnání.
Preceda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenak1 23. 12. 2017 13:08

Ak nie je system vadny, tak by som skor povedal, ze si jednoducho zvyknuty na zvukovy charakter geniusov (prevyskovany a prebasovany zvuk)...Nieco podobne som zazil, ked som
po predoslych sluchadlach kupil Vsonic GR07BE a zvuk mi pripadal dost zly, jednoducho su
tie sluchadla dost neutralne...Po case som si zvykol, ale teraz mam problemy pri kupe novych
kuskov, pretoze mi tam vzdy vadi nejake zafarbenie...
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 12. 2017 14:19

Ono nelze ocekavat zazraky od pidibudecek, kde je osizene vse ,snad krome marketingu.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 23. 12. 2017 14:23

hele, řeknu ti to asi takhle...já přes internet koupil PMX-70ku a po prvotním šoku z toho jak to (NE)hraje, jsem to okamžitě ještě ten den zabalil a poslal zpátky. to se fakt nedalo poslouchat a to rozhodně nemám uši zkažený nějakýma highend komponentama... nějak moc na to nechápu ty kladný recenze, to byl fakt hnusnej zvuk co z toho lezlo (podotýkám jak CD, AUX, BT, tak rádio....)
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 12. 2017 14:53

Na heurece me dostalo vyzdvihovani Bluetooth kvality a hi-res DACu, ktery umi 192kHz/24bit :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 23. 12. 2017 15:54

Mikrosystémek mám v ateliéru a vzhledem k ceně hraje velmi dobře (místnost 5 x 9m). Pokud nejsi se zvukem spokojený, tipnul bych si, že máš na jednom kanále přehozenou fázi (špatně zapojený reproduktor).
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Tony70 23. 12. 2017 16:05

zdenak1 píše:Ak nie je system vadny, tak by som skor povedal, ze si jednoducho zvyknuty na zvukovy charakter geniusov (prevyskovany a prebasovany zvuk)...


Naprostý souhlas!

Dej tomu pár dní, jak ti tady radí jiní a teprve potom se rozhodni. Za ty prachy si to odehraje svoje ... Ten system se prostě musí rozehrát a ty membrány uvolnit. Bez ohledu na to, že někteří místní "netopýři" už v tom mají jasno ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 12. 2017 18:39

Kdyz je to zvukovy prujem, tak "zahorovani" ci zvykani si na jiny projev nema moc sanci. Netopyri naroky bych do toho netahal. Samozrejme se bavime o dane cenove relaci.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 12. 2017 12:53

O tom,jak je systém špatný,se vyjadřují zásadně ti,kteří jej nevlastní a ani neslyšeli,jak je tady dobrým zvykem!!!Systém se časem rozehral a navíc jsem vyměnil repro kabeláž,ale upozorňuji,že velmi kvalitně hrál hned po zakoupeni. Navíc mám s čím srovnávat,Yamaha komponenty a dále jsem vlastnil i marantz a Denon,vždy sestavy za minimálně 20-30k,tedy i s repro. Tento systém je za necelých sedm.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Preceda 24. 12. 2017 13:18

@Bazi 36: nebydlíš někde poblíž, že bych si to přišel porovnat?
Podle subjektivních dojmů z poslechu to vypadá jako bych měl nějaký jiný model.
Dávám do toho přehrát CD, USB, LPCM i DSD z PC, všechno bez úprav, zesilovač si to vezme tak jak je to na mědiu, téměř nejsem schopen poznat rozdíl od streamovaného rádia v mp3. Možná mám z levných beden k PC naladěný sluch na agresivní podání ale já na tom pmx prostě žádné detaily neslyším.
Preceda
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků