Audio systém gramofon+zes+mac, problém se zapojením?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ul_ysses 15. 12. 2017 09:58

Ahoj,

Pořídíl jsem si audiosystém a bohužel řeším velmi zvláštní problém, s kterým mi zatím nikdo nedokázal poradit. Mám gramofon Pro-ject Classic (s přenoskou ortofon 2m silver) + zesilovač PM7005 (Marantz) + stereo reproduktory Magnat quantum 753. Zapojení gramofonu je pomocí MM vstupu na zesilovači a org kabelů pro-ject, repro připojeno přes měděné audio kabely( průměr 25 mm2). Přehrávám také hudbu z počítače (mac pro 2010) připojením přes USB-B kabel.
Po zapojení hraje vše perfektně, jak z gramofonu, tak z počítače. Bohužel se mi stává opakovaně divná věc. Po vypnutí systému a opětovném zapnutí příští den, pokud chci přehrávat z gramofonu, hraje jen pravý reproduktor. To se neděje při přehrávání z počítače, tam je vše v pořádku. Po odpojení kabelu z gramofonu a jejich opětovném zapojení vše zas hraje. A to se opakuje pravidelně. Teď ta divná věc. Podezříval jsem nějaký kontakt, ale problém nejde vyřešit jen odpojením obou cinchu z gramofonu, musím odšroubovat i uzemňovací kabel! A za druhé, VŮBEC se tento problém neděje, pokud přehrávám jen z gramofonu (zkoušel jsem to několik dní za sebou). Čili to asi nějak souvisí s tím počítačem..vůbec si s tím nevím rady. Nesetkal jste se někdo s nečím podobným?
Ul_ysses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 12. 2017 19:53

Je to vina toho Marantze, že se přepíná respektive zůstává zablokovanej na jednom vstupu. Přímou příčinou je zemní smyčka - dej si to do vyhledávání a přečti si co všecko se dá učunit k odstranění. Já osobně bych nechal gramec na galvanickým připojení (Cu signálovým kabelem) a toho Macka bych od zešilovače oddělil optikou - TosLinkem. Tím se odstraní ta smyčka mezi počítačem a zešilovačem a zbyde jen ta ke gramci - která buď nebude vadit, nebo ji odstraníš pomocí externího RIAA předzesilovače a oddělovacího nízkofrekvenčního transformátoru.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ul_ysses 15. 12. 2017 21:05

Diky moc za radu!Pogooglim a zkusim vyresit, kdyz uz vim, kde je zakopanej pes.
Ul_ysses
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků