Sestava na domaci kino

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Koffee 2. 12. 2017 09:52

Ahoj, hledam neco na domaci kino. Mam stare Logitech Z5400, ktere mi vykonove staci. Ale! Mam zakazno do noveho obyvaku tahat kabely k zadnim repro :)

Sestava bude z 50 % na filmy, 40 % TV a 10 % hudba.

Byl jsem ba Chodove v Denonu a uchvatilo mne Dali Zensor 5 (ta aktivni verze). Pokud bych si k tomu poridil nejaky AVR a misto aktivnich vzal pasivni, mel bych pro me slusny zaklad na domaci kino (i kdyz zatim stereo).

Nicmene, jsem stale tlacen do soundbaru (ktery me s subwooferem a zadnimi repro vyjde na 35k). Tak si rikam, ze za tu cenu by se melo dat postavit neco lepsiho (zatim treba 2.1 / 3.1) a pockat jestli nevznikne nejaka moznost pripojit zadni repro bezdratove (neznate nekdo https://www.rocketfishproducts.com/pdp/RF-WHTIB/8275528?)

Nechci extra velke bedny (ty Zensory jsou hezky male), centr bych chtel co nejmensi / placaty (po tv mam max 8cm :/) a zadni repro jako sateliy - nebo hodne male regaly.

Da se neco takoveho sehnat / postavit a bude to lesi nez soundbar?
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod jito 2. 12. 2017 10:54

Tak vysvětli manželce,že k těm zadním bezdrátovým repro bude taky kabel-230V....
To jsou nápady.... :oboze
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.5 5. 12. 2017 07:45

Za ty peníze bych šel do Harmasana BDS 685. Oproti baru nesrovnatelně lepší řešení.
http://www.harman-kardon.cz/harman-kard ... s/1102.php
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 12. 2017 12:06

No za 35k by snad do soundbaru nešel nikdo,vše je za ty prachy lepší než soundbar,u kterého nemáš ani jistotu srozumitelnosti mluveného slova!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Koffee 9. 12. 2017 12:04

elektrika v zadních repro je mi naprosto jasná, to mi nevadí, zásuvka tam je.. :)

Nebude lepší, než ten HK set, nějaký set větších repro? Mám k těm malým krabičkám už trošku despekt..

Ještě, místnost kde repro bude má cca 25m2, obdélník (cca 4,5x5,5m), je v ní i jídelní stůl, takže když to nějak nakreslím tak asi nějak takhle. Vzdálenost od předních repro je cca 2,5m, za gaučem je další 1m ke zdi. "x" označuje místo pro přední repro a "######" je gauč.
Kód: Vybrat vše
___   ___  ________
|          x  TV  x|
|                  |
|           ###### |
|__________________|


Tzn. = nebudou sloupy overkill? Určitě bych rád přední bassreflex, aby mohly být repro blíž ke zdi. Nejspíš bych řešil i sub, ale ten už se nevejde do řady k TV a repro, tak by byl asi u pravého sloupu / regálu.
Golf 7 R
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod petr.5 11. 12. 2017 22:32

Ty malé krabičky od HK hrají lépe než nějaký papundeklový low-end s lacinými měniči. A jestli to máš z 50% na filmy, 40% TV a hudba jen 10%, jak píšeš v prvním dotazu, tak účel to splní na 200%.

Pokud by neprošly ty dráty k zadním repro a byl jsi tlačen do baru, JBL 5.1 je přesně, co hledáš:
http://www.harman-kardon.cz/jbl-bar-5-1/1423.php
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 12. 2017 15:05

Harman Kardon HKTS5 jsem měl a naprosto v pohodě, jak bylo řečeno za danou cenu není co řešit, nějaké napodobeniny dřevodunidel či Samsung/Panasonic plastosloupky můžou jít plakat do kouta. Harmani ví co dělají, hlavně jejich uzavřený 7kg pidisubík předčil očekávání u filmů i xboxu (bavím se pořád o dané cenové relaci).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků