Zapojení dalšího filtru do sestavy

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 11. 2017 17:56

Ahoj,

mám k dispozici filtr Schaffner FN2020-16-06 a mohl bych ho zaimplementovat do své sestavy. Jeden podobný filtr už tam nějakou dobu mám, Schaffner FN2090-10-06 viz obrázek.
Dal by se filtr FN2020-16-06 nějak smysluplně zaimplementovat do sestavy?
Jinak Onkyo je TX-NR414

Díky za rady
Přílohy
zapojení.jpg
Sestava
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 11. 2017 04:36

Jediná možnost je zřetězit oba filtry do série, jejich účinek se tak teoreticky bude sčítat. Praktickej přínos se bude pohybovat někde v rozmezí účinnosti jednoho a součtu obou filtrů, protože nemají úplně shodnou frekvenční cháru. Nebudou proto mít na různejch kmitočtech shodně velkej útlum.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod artam 16. 11. 2017 13:47

Myslím, že prínosom bude, keď budeš filtrovať napájanie pre to Onkyo. Spínané zdroje v TV, ale hlavne ten v tom napájacom adapteri k RPi (mal som niekoľko takýchto adaptérov rozobratých a nie sú tam vôbec žiadne filtre), produkujú do napájania hnus, ktorý sa potom po napájaní môže prenášať do Onkya.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 16. 11. 2017 15:32

Díky za rady oběma. Ten původní filtr můžu nechat před prodlužkou a ten nový, druhý, můžu zkusit připojit na Onkyo. Jeden bude debordelizovat rušení z vnějšku a druhý bude na onkyu debordelizovat rušení z vnitřní sítě. Snad si pak bude Onkyo chrochtat z té dobré elekřiny:D
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 20. 11. 2017 10:40

Napojil jsem ten filtr na Onkyo drát, raspberry na baterrypack a pustil hudbu. Po asi hodině jsem měl vstanout a jet na oběd k přítekyni ale nemohl jsem se zvednout z toho jak mě ta hudba paralyzovala. Pouštěl jsem písničky, které znám jak své boty a jen jsem kroutil hlavou jak mi na kůži píseň co píseň vyskakovala husí kůže. Celkově se zvuk zřetelnil a vyčistil.
Mám jenom stereo, kdy bedny mám asi +-2m od televize (+-4m od sebe). Přetím jsem celkem pěkně slyšel ze směru od TV hlas zpěváka ale místy se člověk musel soustředit aby dosáhl toho fajného efektu, jako by ten vokál šel slyšet z centráku. Teď je to mnohem výraznější a defakto hudba mi hraje přímo předemnou. Zvuk teď vůbec nevnímám ze stran a říkám si, že ty repra nehrají a hraje nějaká imaginární bedna schovaná za televizí. Samozřejmě třeba u binaurálních nahrávek slyším, že kytara hraje jenom z levé bedny a klavír z pravé bedny a zpěvačka z imaginárního centráku. Na sluchátkách jsem ještě neposlouchal, takže tam nemůžu ještě soudit. Nicméně na bednách ten rozdíl jde slyšet moc hezky, na sluchátkách taky očekávám nějaké zlepšení. Tak či onak, onkyo si chrochtá a já sním:). Díky hoši;).
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 11. 2017 17:52

OK, takže se začni soustředit, podívej se kolik máš vejšky, kolik ti zbejvá paliva, pravou ruku na knipl a levou na plyn, vyrovnej se do horizontu, opatrně stáhni otáčky pod 8000 za minutu, rychlost 360 a toč doleva na kurs 060, vyhoď si podvozek, klapky vytáhni na 30° a drž to, dráhu budeš mít na kurzu, viditelnost je dobrá, vítr nulovej, tak pomalu klesej a přistaň zas hezky zpátky na Zem ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T101 20. 11. 2017 21:01

Ahoj,
také uvažuji o síťovém filtru do práce (konstrukční kancelář) kde se mi ve sluchátkách sem tam ozve jemné prasknutí.Nevím jestli když sepne lednice či jiné zařízení v budově.Na to asi nepřijdu.Pokud mám celou sestavu doma je vše bez problému.
Poslouchám na D/A Schiit Modi 2 Multibit + AMP Schiit Asgard 2 - Mrspeakers ether c flow
Schiit combo je v liště, která je v další liště (jinak to nejde ) kde je PC, 2x LCD, světlo no a pak to celé vede po zdi nejspíš do jističe.
Chci se zeptat jestli má smysl investovat do dražších filtrů např:
Schaffner FN2070-36-08
https://cz.mouser.com/ProductDetail/Schaffner/FN2070-36-08/?qs=sGAEpiMZZMsSfb%252b288R8FZvcjcGHFriywjmgAVz0fXU%3d

nebo
Schaffner FN2090B-30-08
https://cz.mouser.com/ProductDetail/Schaffner/FN2090B-30-08/?qs=sGAEpiMZZMsSfb%252b288R8FUxdkdj8kadKYuiyN2UPZrs%3d

Popřípadě jaké doporučíte.
-Nevím jestli tam nejsou vzhledem k mým potřebám zbytečné fičury např: (Unikající proud:2 uA, Provozní
frekvence: DC to 400 Hz)

Díky za rady.
Kino : Onkyo tx-nr1007 - Focal Electra 1027 Be, CC700 S, 706S, SW 700 S
Stereo: Oppo 105D (Casea mod.) Audionet SAM G2 - Focal Electra 1027 Be
Head: Modi Multibit + Asgard 2- Mr Speakers Ether C Flow, OPPO PM-3
T101
Junior

Odeslat příspěvekod T101 2. 12. 2017 11:33

Nakonec jsem pořídil Schaffner FN2090-20-06.
Zapojil v izolované krabici mezi kabely, jako "prodlužku", proměřil a vyzkoušel doma jestli bude mít filtr vliv na zvuk.

Po asi hodinovém poslechu a přehazování filtru na zesilovač či D/A, nebo bez.Jsem oproti zapojení bez filtru neshledal žádnou změnu a to jak na bednách Chorus 726, tak na sluchátkách HD 800.

V práci byla situace jiná, ono praskání z 80% zmizelo a zvuk z Ether C Flow, byl o malinko jemnější.
Kino : Onkyo tx-nr1007 - Focal Electra 1027 Be, CC700 S, 706S, SW 700 S
Stereo: Oppo 105D (Casea mod.) Audionet SAM G2 - Focal Electra 1027 Be
Head: Modi Multibit + Asgard 2- Mr Speakers Ether C Flow, OPPO PM-3
T101
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků