sounbar nebo system onkyo N575D

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod panXYZ 6. 11. 2017 09:42

Zdravím,
rozhodl jsem se oživit zvuk u TV, tak jsem byl rozhodnut pro sounbar (nejak jsem si nabídku vytříbil na LG SJ4, SJ5, nebo spíš samsung HW-K450 (asi se doprodává), předpokládám že HW-M450 budu nástupce (z hlavy si myslím, že má o něco větší subwoofer), pak jsem si ale přečetl recenzi na systém od ONKYO N575D a dost mě to zaujalo. Je trochu cenově výš, ale budiž, budou vánoce. Vím že po hudební stránce je vítěz jasný, ale jaký rozdíl bude u filmů ? Nemám s tím žádné zkušenosti, tak se ptám, je lepší pořídit soundbar k TV a pak časem třeba pro muziku systém, nebo rovnou koupit to Onkyo a využívat ho i ozvučení filmů (měl by případně k němu jít připojit i subwoofer). Hudbu si chci užít s ohledem na snížený rozpočet co nejlépe, u filmů mi jde o oživení oproti repro v TV a tak nějak trochu dynamiky, dialogy , takže vyloženě 5.1 apod nechci
díky za Vaše názory
XYZ
panXYZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 13:55

Některé zvukové doplňky k TV - soundbary například, jsou rozebírány v testech na avmania.cz. Stačí si web otevřít a najít záložku TESTY.

Řadě lidí obyčejný soundbar, či lépe soundbar s připojeným subwooferem postačí pro navýšení zážitku u sledování filmů. Náročný uživatel ale chce méně kompromisní řešení a nevystačí si s virtuálním prostorem. Chce ho zaplnit reálnými reproduktory. Chce zvuk skutečně cítit. Proto jeho volba bude posazena cenově výš.

Sám se musíš rozhodnout, do které kategorie spadáš a co Ti postačuje a vyhovuje víc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 11. 2017 14:36

Z dobrého mikrosystému,bude zvuk filmů možná i lepší než z lecjakého soundbaru a u hudby asi tak o 1000%!!! Jen je třeba vybírat,to onkyo je slabota 2x20w,oproti tomu Panasonic pmx 80,který lze pomocí cinchů připojit k tv,má 2x60w a zvuk naprosto excelentní,navíc stojí necelých 7000kc. Než něco koupíš,cti všechny recenze a testy microsystemů!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod poprdaj 28. 11. 2017 16:23

Aj soundbary sa vyrábajú kvalitné a dobre hrajúce. Ale majú už potrebný objem a veľkosť. Priestorový zvuk z toho dostaneš veľmi chudobný, ale stereo obstojné. Ak máš málo miesta tak soundbar je fajn riešenie. Ak máš misto na umiestnenie dvoch repro a vežičky tak by som išiel do toho. Ale tak ako pri soundbaroch aj vežu, mini systém si musíš vedieť vybrať.
Onkyo som nepočul. Panasonic som počul, síce nie spomínaný, ale pmx 100 a mne sa zvuk nepáčil. Nehralo to zle, ale zvuk bol nepresný, rozmazaný? Kamarátovi som ho odporučil ja na základe pozitívnych ohlasov tu na fóre, ale bol som sklamaný.
Skoč niekam do elektra a vypočuj si všetko co sa dá. Najlepšie na svojich obľúbených piesňach.
poprdaj
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 11. 2017 09:38

To mě mrzí,že se ti ta pmx 100 nelíbila,je potřeba si pohrát trošku s nastavením a pak hraje krásně od spodu,hezky v právo levém rozprostření,na tak malé bedýnky super,ale je pravda,že poslouchám hlavně jazz a komornější hudbu,na nějakej metal a hard rock bych to neviděl a navic......co ucho,to názor!!!
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků