Řešení pro poslech hi-res hudby v menším pokoji

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dav.ddavid 5. 11. 2017 17:30

Ahojte,
Chci na něčem poslouchat hudbu. Mám sbírku ve formátu FLAC a předplácím si Tidal hifi (mám poměrně kvalitní sluchátka. Hudbu bych si chtěl pouštět z notebooku s co nejmenší ztrátou kvality. Prosím, poraďte nějaké řešení do 15 tisíc pro podkrovní pokoj 5x3 metry. Nejlepší co jsem zatím našel jsou Jamo DS7 nebo Klipsch R-15PM, ale nevím jestli je to ideální.
Díky za všechny odpovědi :)
Naposledy upravil dav.ddavid dne 5. 11. 2017 18:38, celkově upraveno 1
dav.ddavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 11. 2017 20:04

Super,takže noťas a bedny už máš,ale zesík tě zřejmě netrápí???
Bazi 36
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 11. 2017 20:12

Když chceš kvalitu, tak začni zvukovkou. Žádnej běžnej notes nemá pořádnou zvukovku, takže prvně pouvažuj o nějaký externí USB zvukovici/DACu, kterou připojíš k tomu notesu. Z ní už půjde kvalitní nf signál, se kterým si následně můžeš dělat co chceš.
Bazi 36 píše:Super,takže noťas a bedny už máš,ale zesík tě zřejmě netrápí???
Kdybys Bazi jen blbě nestřílel naslepo a aspoň se podíval, co jsou navrhovaný reprobedny zač, věděl bys, že tazatel už cíleně vyhledával AKTIVNÍ repra neboli typy s už vestavěným výkonovým zesilovačem. Zesík ho tudíž trápit aspoň ze začátku vůbec nemusí ...
chce se mi blejt, velebnosti, jdu chcípnout někam do lesa...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dav.ddavid 5. 11. 2017 21:31

Díky, myslíš, že třeba Audioquest Dragonfly Black je odpovídající kvalitě těch repráků?
dav.ddavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 11. 2017 23:27

Klidně můžeš. Až se ti nebude líbit a zjistíš, že jsou i lepší (a samozřejmě taky dražší) řešení, máš pořád kam jít = dál a vejš.
chce se mi blejt, velebnosti, jdu chcípnout někam do lesa...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 8. 11. 2017 13:30

Ak by si chcel, tak ja mám Audioquest Dragonfly v 1.2 na predaj. Ak by si mal záujem, píš správu.
. Cambridge CXA80 + PMC twenty.21 + REL T/5i
. Hifiman HE400i + AKG K 240 MK II + RHA MA750 + Audio-gd R2R 11 + Audioquest DragonFly

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macek1168 8. 11. 2017 16:34

Pokud máš kvalitní sluchátka spojil bych výběr DAC a vzal rovnou verzi se sluchátkovým zesilovačem
macek1168
Junior