Řešení pro poslech hi-res hudby v menším pokoji

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dav.ddavid 5. 11. 2017 17:30

Ahojte,
Chci na něčem poslouchat hudbu. Mám sbírku ve formátu FLAC a předplácím si Tidal hifi (mám poměrně kvalitní sluchátka. Hudbu bych si chtěl pouštět z notebooku s co nejmenší ztrátou kvality. Prosím, poraďte nějaké řešení do 15 tisíc pro podkrovní pokoj 5x3 metry. Nejlepší co jsem zatím našel jsou Jamo DS7 nebo Klipsch R-15PM, ale nevím jestli je to ideální.
Díky za všechny odpovědi :)
Naposledy upravil dav.ddavid dne 5. 11. 2017 18:38, celkově upraveno 1
dav.ddavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 11. 2017 20:04

Super,takže noťas a bedny už máš,ale zesík tě zřejmě netrápí???
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 11. 2017 20:12

Když chceš kvalitu, tak začni zvukovkou. Žádnej běžnej notes nemá pořádnou zvukovku, takže prvně pouvažuj o nějaký externí USB zvukovici/DACu, kterou připojíš k tomu notesu. Z ní už půjde kvalitní nf signál, se kterým si následně můžeš dělat co chceš.
Bazi 36 píše:Super,takže noťas a bedny už máš,ale zesík tě zřejmě netrápí???
Kdybys Bazi jen blbě nestřílel naslepo a aspoň se podíval, co jsou navrhovaný reprobedny zač, věděl bys, že tazatel už cíleně vyhledával AKTIVNÍ repra neboli typy s už vestavěným výkonovým zesilovačem. Zesík ho tudíž trápit aspoň ze začátku vůbec nemusí ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dav.ddavid 5. 11. 2017 21:31

Díky, myslíš, že třeba Audioquest Dragonfly Black je odpovídající kvalitě těch repráků?
dav.ddavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 11. 2017 23:27

Klidně můžeš. Až se ti nebude líbit a zjistíš, že jsou i lepší (a samozřejmě taky dražší) řešení, máš pořád kam jít = dál a vejš.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 8. 11. 2017 13:30

Ak by si chcel, tak ja mám Audioquest Dragonfly v 1.2 na predaj. Ak by si mal záujem, píš správu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macek1168 8. 11. 2017 16:34

Pokud máš kvalitní sluchátka spojil bych výběr DAC a vzal rovnou verzi se sluchátkovým zesilovačem
macek1168
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků