Pioneer BDP-170 + AVR Pioneer VSX-529 + Magnat Monitor 202 ?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod erase 4. 10. 2017 00:36

Zdravím všechny audiofily a hi-fi nadšence!

Kamarád se chce zbavit následující sestavy:
https://www.mall.cz/blu-ray-prehravace/pioneer-bdp-170-k
https://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/pioneer-vsx-529-k-black
https://www.alza.cz/magnat-monitor-202-black-d488033.htm

Přemýšlím, zda to vzít komplet a případně dokoupit subwoofer (Magnat ze stejné řady). Chtěl bych si na tom pouštět DVD koncerty v DTS/DD 5.1, ale mělo by to obstojně hrát i klasická CD. Současně bych to propojil s PC, kde mám zvukovku 5.1 od Creative, přehrával bych přes ni mp3 a filmy. Umístění v místnosti cca 27 m2.

Sestava je 3 roky stará, první nástřel ceny je 14 tis. A já se vás chci zeptat: doporučili byste mi to vzít nebo si raději připlatit za něco lepšího? (Tak max. do 30-35 tis.) Chci upozornit, že nejsem znalec a s majiteli zvukových studií se většinou neshodnu na tom, co je to "dobrý zvuk". Poslouchám především elektronickou a rockovou hudbu, často vyzdvihovaná analytičnost u mě jde stranou, baví mě hlavně dynamika zvuku, razance, úderné pevné basy, ale i čistota zvuku, prostorovost a odlišení jednotlivých nástrojů. Dosud jsem si vystačil s 15 let starou minivěží Sony, takže netoužím po žádném high-endu ...

Za všechny názory, připomínky, rady a tipy vám budu moc vděčný!
erase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 4. 10. 2017 06:44

Bluray koupíš nový za cca 3000,-
Ten AVR je slabota, nový koupíš za cca 7000,-
Ten set je snad to nejzákladnější co se dá za ty peníze koupit, nový 9000,- celkem tedy za nové nějakých 19k + kabely a známý to prodává 3 roky staré za 14k. Tady si odůvodni výhodnost koupě. Na druhou stranu je tohle úplný základ. Dost možná se domluvíte a prodá ti to za 10 tisíc, ty s tím nějakou dobu budeš fungovat a pak dospěješ k názoru, že se chceš zvukově posunout dál a budeš to třeba po půl roce až roce prodávat a kupovat něco jiného. Abych se dostal k pointě, pokud by jsi koupil nový bluray, co bude splňovat požadavky, bazarový AVR + třeba 2 sloupy za začátek, dostaneš se do těch 19k, co by jsi dal za tenhle základ, ale posuneš se diametrálně jinam. Pokud by jsi přidal dalších pár tisíc, dokoupíš i centr, zadky. V případě nutnosti se dá později dokoupit i SUB, s trochou štěstí by jsi se vešel do cenového limitu těch 35k. Ale vše by bylo bazarové vyjma toho bluraye.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erase 4. 10. 2017 20:08

Super, díky moc za expresní a výstižnej komentář! Tak nějak jsem to očekával. Můžeme to probrat trochu víc do hloubky? Mezitím jsem dnes navštívil dvě poslechový studia v Praze a v obou se shodli, že "aby to hrálo", musím do toho dát minimálně 50-100 tisíc. Moje žena mě mezitím stihla informovat, že pokud bych o tom byť jen na chvíli uvažoval, budeme mít problém a vážný téma k diskuzi. :hm Raději bych tedy zkusil vejít se do stanoveného limitu ...

Zajímalo by mě, jestli bude nějaký zásadní rozdíl mezi 3 roky starým bluray přehrávačem a novým přístrojem? Píšeš, že AVR je slabota, můžeš být konkrétnější? Jde o zvuk, výkon, konektivitu? Nechci tu sestavu měnit po roce, takže bych byl rád, kdyby šla s dobou a AVR měl už wifi a bluray moduly v sobě.

Vrátím se k tomu poslechu. Slyšel jsem dnes dvoje sloupové B&W, jedny za 25 a druhé přes 100 tis. Nehrály špatně, ale nebyl to ten pompézní, dynamickej a údernej zvuk, co hledám. Čili ten subwoofer by pro mě byl nutnost už od začátku.

Když to shrnu, uvítal bych tipy na jednotlivé komponenty s co nejlepším poměrem cena/výkon. Hlavně ty bedny mě zajímají a doporučení od někoho, kdo je slyšel a může porovnat. Nechci kupovat zajíce v pytli. A případně by se hodil i tip na poslechová studia v Praze, kde by dokázali složit sestavu za rozumný peníz a měli se mnou trpělivost. Dnes jsem byl v http://www.studioeso.cz/ a http://www.avitsmart.cz/
erase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 4. 10. 2017 20:19

erase píše: baví mě hlavně dynamika zvuku, razance, úderné pevné basy, ale i čistota zvuku, prostorovost a odlišení jednotlivých nástrojů.

tak to je přesně to, co ten AVR neumí. kup co nejlepší bazarovej + přední bedny (nej.sloupy) a časem došetři na zbytek. nebo vyměň ženu a kup hned :)
ta místnost je dost velká, tam se základním AVR a mini bedýnkama uděláš sice slušnej rambajz, ale k poslechu to nebude - ve stereu už vůbec.
rozdíl mezi novým a starým BDP asi nebude, ale tady bych do bazaru nešel, protože tam jsou mechanické věci s nízkou životností.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod erase 6. 10. 2017 23:16

OK, nějaké konkrétní tipy? Pro mě "co nejlepší bazarovej AVR" je dost neuchopitelnej pojem ... a co se týče beden, hodně se mi líbí Wharfedale Diamond 225, set 5.1. Zná je někdo? https://www.l-e.cz/wharfedale-diamond-225-set-5-1-d10419 Ale budu rád i za tipy na osvědčené sloupy ...
erase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 7. 10. 2017 06:59

to je jasný, že je neuchopitelnej...

myšleno je to tak, abys vybral to nejlepší co si můžeš dovolit - prostě proskenuj bazary a případně sem dej co vybereš a my ti to pomluvíme :)
vedle jsem dával tento odkaz: http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3542 - asi dražší než chceš, ale za úvahu by to stálo
bedny se radit neodvážím, tam záleží na spoustě věcí - třeba se ozve někdo, kdo ty warfy slyšel...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Orendas 7. 10. 2017 08:09

Já ti to zjednodušším, jestli si chceš zachovat manželství a protože "netoužíš po žádném HIGH-ENDu"(jak někdo může řict takovou ptákovinu), tak si to kup.

Jinak je to hrůza hrůzoucí.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod erase 9. 10. 2017 18:23

Pro Orendase: Myslel jsem, že když nechci utratit za hifi aparaturu tolik, co za ojetý auto, můžu napsat, že netoužím po high-endu. A ejhle, ona je to ptákovina. Tak jak bys to formuloval ty? Taky by mě zajímalo hodnocení "hrůza hrůzoucí", můžeš to nějak přiblížit? Měls je / slyšels je / nebo podle čeho hodnotíš?

Abyste pochopili, o co mi jde. Mám takovej zásadní problém. Přijdu do poslechovýho studia, pan majitel mi postupně pouští repro za 25, 50 i 100 tisíc a dychtivě mě pozoruje, jestli se vzrůstající cenou bude vzrůstat i moje nadšení. Já samozřejmě musím uznat, že na stereo je to opravdu pecka, krásně prokreslenej, razantní zvuk, ale ... když si vzpomenu na letitej all-in-one systém domácího kina od Pioneeru, NS-DV 1000 (kterej mám docela slušně naposlouchanej), tak si stejně vždycky v duchu říkám, že těm koncertům v DTS se nic nevyrovná ... nevím, jestli mě neovlivňuje i obraz, nebo mám zkreslený vzpomínky, ale každopádně pocit "být přímo uprostřed hudby" mi u stereo reprodukce chybí.

Uvažoval jsem totiž takhle. Kromě muziky ještě docela rád fotím. Když jsem vybíral foťák, chtěl jsem něco s kvalitou zrcadlovky, ale menší a levnější. Vybral jsem si "bezzrcadlovku" Sony alpha 6000 a jsem spokojen. Přestože existují foťáky za 100 i více tisíc, stačil mi ten za dvacet. Tak jsem si (možná naivně) myslel, že u audia to bude fungovat podobně. Řeknu svůj rozpočet a dostanu doporučení na systém s nejlepším poměrem cena / výkon. Zatím to ale vypadá, že i když vytáhnu dejme tomu 50 tisíc (což by 90 % populace považovalo za bláznovství) a koupím systém bluray + AVR + regálové 5.1 repro, budu na tomto fóru považován za losera :-D

Tak já teda jdu mrknout na ty eshopy, bazary a tuny recenzí a snad z toho něco vzejde ... díky všem za trpělivost :-)
erase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod erase 17. 10. 2017 00:01

Tak to vypadá, že jsem se zamiloval ... https://www.l-e.cz/magnat-quantum-edelstein :love:
Ještě jsem neslyšel lepší, plnější zvuk od takto malých bedýnek ... čili dokoupit nějaké dva levnější zadky + woofer a mám základ, co myslíte? :-)
erase
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků