Denon DM41 + Q Acoustic 3020

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PETERGA 20. 9. 2017 14:03

Ahojte,
nemám skúsenosti s HIFI. Iba po načítaní si nejakých recenzií, hlavne z WhatHIFI.com, som sa rozhodol pre mikrosystém Denon DM41 a bol som už rozhodnutý, že si k nemu vezmem reproduktory Q Acoustic 3020. Systém by som chcel využívať hlavne na bežné počúvanie rádia + občasné prehrávanie CD či nejaké streamovanie internetového rádia z telefónu cez Bluetooth. Daná zostava by mala byť podľa niektorích recenzujúcich výborne zladená. Neviem ale čo môžem od toho reálne očakávať. Chcel by som z toho počuť jednoducho dobrý zvuk. Systém bude najpravdepodobnejšie umiestnený iba niekde na poličke vedľa seba, teda asi nie ideálne rozloženie. A tu sa práve začínajú moje pochybnosti. Včera som si bol vypočuť nejaké hifi reproduktory v posluchovej miestnosti u tunajšieho predajcu. Konkrétne tieto reproduktory, ani tento zosiňovač ale nemal. Počul som ale drahšie reproduktory z ktorých ma naviac oslovili DYNAUDIO emit M10. Lenže som si všimol, že je úplne zásadný rozdiel v tom, cez aký zosilňovač sa hoc aj kvalitné reproduktory pustia. Počul som ich cez nejaký samostatný veľký zosiňovač PIONEER (presné označene neviem, cca 1000€) a hrali krásne, bol tam cítiť priestor, vykreslenie jednotlivých nástrojov, a počul som ich aj cez mikrosystém Marantz Melody (niečo MR 5xx) a zvuk niekde v hĺbke akoby bol zliatý, fádny a pritom mi tvrdil, že ten Marantz nieje nejaký lacný prehrávač - mal by byť z tých lepších. Tak a tu je tá otázka. Ak si kúpim danú zostavu ( DM41 + QA 3020), hoc aj v prečítaných recenziách samostatne hodnotené veľmi vysoko, budú hrať aspoň porovnateľne krásne ako ozajstný "veľký" HIFI systém? Alebo, čo môžem od takéhoto systému očakávať, kde sa tykýto systém v rámci HIFI kategórie nachádza? Pre koho je určený? Ak by som predsa len uvažoval o iných reproduktoroch (napr. tie Dynaudio emit M10), pôjde z tohto zosiňovača lepší zvuk?
Ďakujem
PETERGA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 20. 10. 2017 02:13

Kdybys nejdřív neslyšel tu lepší variantu,vůbec by ti nepřipadal marantz špatnej a navíc doma bez možnosti srovnání,v menší místnosti......já sám hraju na systému Panasonic pmx 80-6700kc a co myslíš? Naprosto hutnej,sametovej a čistej zvuk,skutečně už hifi,to porovnání mám s levnějšíma komponentama Yamaha,Denon,Pioneer,takže zvuk je subjektivní záležitost a pokud bys měl toho paňáka,co mám doma,sednul by sis na zadek a nevěřil vlastním usim,přečti si na něj recenze v češtině,normálně ho zadej do vyhledávače.

-- 20. 10. 2017 03:19 --

Jo a ten tvůj Denon má jen 2x30w,můj paňák 2x60w,mám k tomu v ceně třípásmový repro s bassreflexem,ty jseš dražší a bez beden.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vincnetibm 20. 10. 2017 08:17

Kup to po netu a do 14 dnu kdyztak vrať. Tohle funguje
Vincnetibm
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků