Huceni SW pri zvyseni hlasitosti zasilovace

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sanfte 19. 4. 2017 06:01

Ahoj.
JAMO yst-sw012 SBW mam napojen a zesik Pioneer A-209R. Zvuk do nej poustim pouze z PC pres zesik. No, posledni dobou, pri vyssi hlasitosti zesiku, ackoli nejde hudba, vice huci. Chapu, ze nejaka uroven huceni je zadana, ale me se to zda, ze je to vice nez kdysi...

Cim to muze byt a cim muzu huceni co nejvice eliminovat?:
1) kabel z AV do SBW vymenit, dratky porovnat kvuli moznosti lezeni na sobe apod - problem stineni
2) kabel z AV do SBW vymenit za vyrazne lepsi (nyni je tam zaklad, co jsem nasel nekde v krabici) treba za tento "https://www.czc.cz/audioquest-audio-kabel-3-5-3-5mm-tower-3m/136406/produkt"
3) neco spatne na samotnem AV ci SBW?
4) nejake tipy zkusenych?

Diky
Sanfte
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 4. 2017 07:54

Sub nesmí bez signálu (hudby) vydat ani hlásku, a to při jakémkoliv nastavení hlasitosti. Pokud je to jinak, je něco v nepořádku.

Hučí sub i bez připojeného signálového kabelu?
Má na hučení vliv poloha kabelu - mění se, když se zapojeným kabelem hýbeš?
Je hučení při propojení signálovým kabelem se zesilovačem závislé na tom, jestli je zesilovač zapnutý nebo vypnutý?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sanfte 19. 4. 2017 21:47

Ahoj.
Zde jsou odpovedi:

Hučí sub i bez připojeného signálového kabelu? - NE,
Má na hučení vliv poloha kabelu - mění se, když se zapojeným kabelem hýbeš? - NE
Je hučení při propojení signálovým kabelem se zesilovačem závislé na tom, jestli je zesilovač zapnutý nebo vypnutý? - ANO, pri zapnutem zesilovaci slyset je. Pri vypnutem microminimalne.

Jinak ten odkaz na audiokabel je spatne, v SBW je rca koncovka a zapojeno je do leveho Bspeakeru tim, ze druhy konec je uriznut pred koncovkou a draty zapojeny do cerv a cerneho.

Jeste jsem si vsimnul, ze to huceni zintenzivni az po urcite dobe (cca 15 min chodu)... to driv nebyvalo.

Diky za nazor...
Sanfte
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 4. 2017 22:23

Jo takže vodiče od RCA koncovky u subu jsou kabelem spojený jeden vodič s červeným a druhej vodič s černým výstupem zesilovače?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sanfte 19. 4. 2017 22:28

Ano, a to horizontalne samozrejme.)...na 8ohm.

JInak ten SBW bych na tento zesik nezapojil...
Sanfte
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 4. 2017 22:34

A společnej vodič ti jako nic neříká? Že signál musíš jedním drátem táhnout tam a druhým zpátky, aby byl uzavřenej elektrickej obvod? Ty máš signály zapojený do subovýho vstupu proti sobě a zem je kde?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sanfte 19. 4. 2017 22:44

Nebudu si vymyslet, ale nerika. Dostal jsem toto reseni od prodejce onoho SBW. A jede to. Ted jsem zacal resit to vetsi huceni po par minutach co to mam zaple.

Muzes mi doporucit co se da delat? Jakym zpusobem vyresit, i kdyby to bylo jiz nejak porusene, coz si nemyslim. Ale tech 15min, po kterych to zacne vice hucet me straci s nejakym kondenzatorem KO...

Dekuji za pouceni a navr reseni.

RCA kabel vyssi kvality a tento kabel osamostatnit od ostatnich kabelu vedle nej me napada jako laika nejblizsi zkouskoreseni..
Sanfte
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 4. 2017 00:19

Nejdřív se naučit něco o elektrotechnice ... Každopádně kabely se používají (aspoň v rukách laika) tak jak se koupí - ne že se někde něco štípe, oholuje a zastrkávají se do konektorů zkroucený fousy. To si může dovolit profík, kterej ví co tím páchá, ne lama ... A pokud ti to poradil prodejce SW, tak to taky asi nebyl žádnej elektroodborník, co?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 06:13

Sanfe:
:oboze :oboze

Připoj to tak, jak to připojený má být a brum s největší pravděpodobností zmizí. Není třeba kupovat kabel v ceně 30 % ceny subu. Stačí nedělat podobný kraviny :-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sanfte 20. 4. 2017 06:29

OK. No ja to udelal takto, protoze jsem nevedel zpusob, jak ten SBW k zesiku zapojit. Kdyz kouknete na ony dva vyrobky, jak to chcete jinak pripojit? Ja totiz nevim no..

Svorkove koncovky na SUB nejsou.

Jedine me napada ten CONTROL OUT jack. Poradite? Muzu tam?
Přílohy
Untitled.jpg
Sanfte
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 06:47

Rada zní: nekupovat nekompatibilní přístroje.

Potřebuješ převodník silového reprovýstupu na linkový cinche. Něco jako tenhle, prodávají obchody s car-audio.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sanfte 20. 4. 2017 08:28

Hm.. OK.

Takze zesik bude s timto Scoscherem zapojen pres klasicky plochym kabelem a Scoscher se SBW zapojen pres RCA?

Neco ceskeho by nebylo?)
Sanfte
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků