Kombinace zesilovac (Musical Fidelity) + Canton Ergo 890

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod revellrevell 30. 1. 2017 17:25

Dobry den,

rad bych se poradil s vami pro dalsi postup, protoze si tim uz vicero lidi proslo

Otazka c.1 - na vlakno Reprosoustavy (nechtel jsem to rozdelovat, aby byl viden celkovy pohled)
Mam moznost si koupit zesilovac Musical Fidelity m3i (za 15 tis., puv. ca.30tis.)
K tomu ve meste k mani pouzite (ale nerozbalene) Canton Ergo DC890 (za ca. 23 tis., puv. ca. 45 tis.)
Televize Philips 55 7210

Z reprosoustav bych jeste uvazoval pripadne o Heco Celan700/800, Focal Aria, BW Cm9 ale ty uz jsou trochu vys (skoro dvojnasobek) a pripadny upgrade bych nechal, az bych mel nejake zkusenosti a mel s cim srovnavat.

Ted k memu problemu. Chtel bych jit cestou stereo zesilovace a k tomu nejakou krabicku, ktera informaci prelouska. Receivery nejsou na stereo tak kvalitni a po peti letech se muzou vyhodit, i kdyz je to nejjednodussi varianta

Otazka c.2 - otazka do druheho vlakna
zamyslene Komponenty

- DAC
- Media Center (Video HDMI, H264)
- Audio Stremaer (WiFi, Int. radio, Mp3)
- Sitove uloziste

Zesilovac ma pouze analogove vstupy
reseni 2.1 prehravac(s DAC)+media centrum (v tomto pripade by asi chybely digitalni vstupy 1x televize, 1x media)
reseni 2.2 media centrum (se streamovanim) + DAC
reseni 2.3 sitovy prehravac+media centrum + DAC zvlast
reseni 2.4 all-in one resesni?

Celkem me laka reseni s raspberry, ale nemam s tim zkusenosti

Diky za vase nazory


Přesunuto do vhodnější sekce.

Ekkar
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 30. 1. 2017 18:08

Musical Fidelity mají otřesnou pověst co se týče spolehlivosti.
Jestli chceš bedny co dobře vypadají i super hrají tak za mne Aurum Cantus Melody M-102, na bazaru se občas objevují okolo 35 tisíc.

teď nekdo prodává V6F ty jsou ještě o třídu výš a vzhledově je to taky nádhera
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 52927-v6f/
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 31. 1. 2017 08:46

revellrevell: Tvoje MM potřeby nejsou příliš jasné. TV jako MM přehrávač nepostačuje? Řešení je víc, každý si musí najít to svoje a těžko ti radit, co ti bude nejvíc vyhovovat.

Já mám např. TV připojenou do domácí sítě se serverem Synology a k TV dál MM přehrávač a zesilovač s interním DAC. Toto uspořádání mně přehraje všechny audio a video formáty uložené na serveru a je přitom dostatečně variabilní.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod revellrevell 2. 2. 2017 16:06

Denkezi: muzes mi prosim te napsat typ toho MM prehravace?

Jinak moje potreby pro prehravani jsou uplne standardni, zadne zvlastni formaty. Spise treba u tech streameru jsou jen audio (mp3, flac).
Prvotne mi jde o pouziti zvuk z TV(optika), data z pocitace (jako zvukovka) a potom internetove radio/audio-video streaming

Chtel bych cisty zesilovac bez digitalnich vstupu, coz je sice slozitejsi reseni, ale myslim, ze pak se daji soucasti obmenovat. Kazdopadne potom potrebuji krabicku, ktera bude mit digitalni vstupy a analogovy vystup pro zesilovac. Vetsina media center co jsem videl maji jenom vystupy, tudiz DAC k tomu je asi nutnost.

-- 2. 2. 2017 17:09 --

Denkez píše:revellrevell: Tvoje MM potřeby nejsou příliš jasné. TV jako MM přehrávač nepostačuje? Řešení je víc, každý si musí najít to svoje a těžko ti radit, co ti bude nejvíc vyhovovat.

Já mám např. TV připojenou do domácí sítě se serverem Synology a k TV dál MM přehrávač a zesilovač s interním DAC. Toto uspořádání mně přehraje všechny audio a video formáty uložené na serveru a je přitom dostatečně variabilní.

pokud si budu chtit prehravat hudbu, tak nechci pokazde zapinat televizi, ale bez displaye se to tezko ovlada, nebo potom nejake reseni s mobilni applikaci, jak jsem se v jinych vlaknech docetl
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků