Autorádio ... "HI-FI" systém na domáce počúvanie ? ...

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 16. 12. 2016 15:55

Ahojte.
Napadlo mi, či by sa nejaké lepšie autorádio dalo používať ako adekvátny prehrávač (CD mechanika nie je pre mňa potrebná, USB kľúč či vstup na SD kartu ale áno) pre reproduktory Tascam VL-A5...
Autorádio je prehrávač a zosilňovač zároveň, pokiaľ viem (nemám auto, autorádio som teda nikdy neriešil)...
Určite existujú aj autorádiá BEZ CD mechaniky, čisto len na USB kľúč, bluetooth (to mi netreba), SD kartu... Také autorádio by za danú cenu malo hrať lepšie, ako autorádio rovnakej ceny, ale s CD mechanikou. Aspoň teoreticky.
Otázne je, či od toho môžem očakávať zvuk aký má externá zvukovka Tascam VL-A5, ktorá stála nejakých 130€ pred 6 rokmi, ALE s tým, že to je 2.0 zvukovka, no má aj fantómové napájanie na mikrofón, gitaru...čiže do tej ceny 130€ je započítané aj niečo iné, než len samotný zvuk reprodukcie pesničiek...
Autorádiá majú klasické samice CINCH vzadu... Tam by som napojil TASCAM reproduktory... Otázne ale je, ako zapojiť autorádio do klasickej zásuvky v byte... Sú na to nejaké redukcie ? Ak áno, v akej cene ?
Predstavujem si riešenie v cene do 100€... Ideálne aj menej. Autorádiá sú v cenách od 15€ za tie najhoršie znejúce, až po XXXX Eur, kde je už "milión" funkcií...
Autorádio by som si časom (pár mesiacov) chcel "obaliť" nejakou drevenou skrinkou...malou...Asi tak, aby výška takého "dreveného mikrosystému" nebola vyššia než 15cm, a šírka možno o 3cm po bokoch širšia, než samotné autorádio.
Zhrnuto : Určite sa dá napojiť autorádio do bytovej zástrčky.... Dajú sa naň napojiť reproduktory (CINCH)... Otázka je, ako to bude hrať... Mám totiž pokazený notebook, na počítač teda chodím do obývačky (bývam s mamou, je to jej PC a do obývačky nechcem nosiť reproduktory TASCAM), ale nechcem, aby mi na TASCAM VL-A5 sadal prach v zmysle, že ich nebudem počúvať... Áno, viem na nich napojiť MP3ku ClipZip, ale... to sa zvukovo nedá porovnať s TASCAM US-122MKII.. Chýba rozlíšenie, priestor, dynamika... Chcem také autorádio za čo najmenšiu cenu, ktoré by mi nahradilo v tomto prípade zvukovku TASCAM, pretože momentálne si nemôžem dovoliť notebook (dávam peniaze na iné veci), a popravde mi ho do izby ani netreba...chcem tam mať len reproduktory a niečo, na čo ich napojím... Ale ...chcem čo najlepší zvuk za dané peniaze... A myslím si, že práve autorádio by niečo také mohlo ponúknuť... Hmmm...

EDIT : Všimol som si, že autorádiá BEZ CD MECHANIKY (ale s Androidom, flashkou, atď) sú v cene už od 55-60€, a to značky Pioneer, Kenwood, JVC, Blaunkpunt, Alpine...
Bude hrať bezmechanikové autorádio rovnakých funkcií za 100€ jednoznačne lepšie, než autorádio rovnakých funkcií za 60€ ? Alebo to tak byť nemusí ? Či čo "niečo medzi" - bezmechanikové autorádio za 80€ ?

ALEBO NIEČO PODOBNÉ AUTORÁDIU BEZ CD MECHANIKY, ZA TAKÚ ISTÚ CENU, ALE BEZ RÁDIA ? :tleskani :lol: :lol: (rádio vôbec nepočúvam...)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 12. 2016 20:55

Většinou se to nevyplatí, napájet se musí zdrojem 12V a zesilovače má nejvejš 15W na kanál (krabice tvrdí 40-50W na kanál, ale to je pitomost - můstkovej zesilovač bez měniče napájecího napětí víc wattů do 4ohmový zátěže prostě nedá), navíc vyžaduje napájení vyhlazený akumulátorem. Je to jedna z provizórek třeba do garáže, ale do pokoje to má malej výkon, moc malý odstupy (počítá se s provozem v autě s vysokým hlukovým pozadím), prostě na vážnej poslech si kup radši něco "pokojovějšího" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stump 16. 12. 2016 21:20

Ne každé autoradio má plný zvuk jako průměrný hifi zesilovač. Levné autoradio hraje často mizerně. Výkon může třeba stačit ale bazarový zesilovač starý 30 let bude hrát daleko lépe. Apropo já měl na doma na autoradio napojený spínaný zdroj a "nějak" to jelo :-) ale klasický jetý zesik je hold lepší. Jenom tolik nesvítí barevně jak dnešní autoradia :D
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků