Micro system kolem 8000Kč

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kubazbrna 7. 12. 2016 00:14

Dobrý den,
prosím o radu s výběrem micro systému do ložnice s CD a DAB+. Vybírám mezi Pioneer X-HM36D ( má i internetové rádio ) X-CM 66D má navíc NFC, SONY CMT-SBT100B a Panasonic SC-PMX70BEGK. Jde o to aby to pěkně hrálo ( přiměřeně k velikosti ), popřípadě poraďte něco zajímavého.
Předem díky za odpověď
kubazbrna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MGcko 28. 3. 2017 14:27

Presne toto iste riesim aj ja.

Otazka je, ci ist skor do riesenia s kompletnou konektivitou u Pioneer (BT, LAN, Wifi, DAB+), ale pravdepodobne horsimi reproduktormi, alebo zobrat Panasonic, ktory ma len BT, ale zvukovo bude pravdepodobne na tom lepsie.

Ma niekto ten Pioneer? Zaujima ma kvalita zvuku, pouzivanie TuneIn radio a Spotify (najma ci je to user friendly) + ci pri LAN pripojenie dokaze prehravat FLAC napr. zo sietoveho NAS uloziska.
MGcko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hydrrra 28. 3. 2017 17:49

Ten Panasonic jsem si pořídil, vybíral jsem podle uživatelských recenzí na netu - zaplaťpánbůh, že jsem ho koupil přes net, hned druhej den letěl ve 14 denní lhůtě zpátky!!! Hrálo to fakt hrozně, jak kdyby ty "bedny" byly plechový (čistě můj subjektivní pocit). Není se moc čemu divit, když jeden reprák váží asi tak 2kg (jestli vůbec).
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kubazbrna 31. 3. 2017 12:45

Veliká výhoda je že tu máme Elektroworld. Mají tam vystavené všechny 3. Stačí vrazit flešku nebo hudbu přes BT a víte jak to hraje. Obchodníci jsou velice příjemní. Panasonic jsem zavrhl jako první, pak jsem porovnával SONY a Pioneer. Nakonec vyhrál Pioneer. I přes malé bedničky hraje výborně. Tune in je v pohodě, spotify se musí koupit verze premium bez reklam. NAS nemám tak nedokáži říci, ale mělo by to jít. Jediné mínus že nevidí flešku 128 GB. Malé 8 GB jsou bez problému.
kubazbrna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod schmz 18. 4. 2017 20:12

Zdravím, téma již existuje, tak proč zakládat nové. Rozhodl jsem se, že se vrátím k CD, digitální hudba je trochu nuda, takže začínám pomalu rozšiřovat sbírku. Problém je, že není pořádně na čem poslouchat, zatím jedu přes CD mechaniku v PC + starší BOSE repráčky. Zvuk v rámci možností fajn, ale vím, že je možné víc. Nechci (a ani nemůžu) vkládat desetitisíce do hi-fi systému, takže jsem se rozhodl pro microsystém, který mi přijde jako cena/výkon docela přijatelný. Nemám žádné zkušenosti, nejsem audiofil atd. Takže bych poprosil o radu, který pořídit.

Limit je maximálně 8000 kč, pokud to bude o pětistovku víc, tak to přežiju, ale víc už dávat nechci. Historicky mám důvěru ke značce Pioneer, která má mikrosystémů opravdu hodně, takže se v nabídce malinko ztrácím. Bluetooth nepotřebuju, stejně tak nepotřebuju rádio (pokud bude, nevadí, ale neposlouchám ho), jde mi hlavně o přehrávání CD. Pokud by měl někdo nějaké tipy, budu moc vděčný. Pokud to můžu napsat nějak polopatě a hloupě, nejde mi ani tak o výkon, ale spíše o co nejčistší a nejvěrnější zvuk.

Samozřejmě vím, že v dané cenové kategorii nelze čekat zázraky, nicméně snad se alespoň něco přijatelného najde. Díky!
schmz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 10. 2017 20:24

Jasná volba,Panasonic pmx 80, 6700kc,nechápu,jak někdo o systemu,který má opravdový hifi zvuk,může napsat,že hraje,jak kdyby měl plechové repro,právě repro jsou masivní a naprosto precizně sladěné se systemem,jsem naprosto spokojen a ušetřil jsem spoustu peněz,za dělené komponenty.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod judyn15 27. 12. 2017 08:18

Trochu oživým toto téma :
Jsem amatér a rád bych si domu pořídil něco, co mi pro občasném zapnutí udělá radost ze slušného zvuku.

Mám cenový strop cca 7000,-Kč.

Varianta střední :

https://www.alza.cz/panasonic-sc-pmx80eg-k-d4841638.htm


Výkon předpokládám dostatečný v rámci obýváku - absence digi FM signálu - je to dnes už problém? Pokud ano, tak je o 1000 Kč dražší verze tato (nebo je rozdíl i v něčem jiném)?

https://www.alza.cz/panasonic-sc-pmx82eg-k-d4841621.htm


A nebo ekonomičtější varianta tato :

https://www.alza.cz/panasonic-sc-ux100e-k-d4946344.htm


Předem děkuji za rady... ;)
judyn15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 27. 12. 2017 10:10

je absence FM problém? - jak pro koho, to musíš vědět sám
má dostatečný výkon? - jak pro koho (a kde)
slušný zvuk? - jak pro koho (jeden je spokojený, druhý si kupuje pro sestavu kabely dražší, než stojí toto micro...)

osobně bych šel do pmx82eg, rádio by se mi občas hodilo
kup na netu a můžeš vrátit, případně dojdi poslechnout!
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 27. 12. 2017 10:17

Neuvádíš co budeš poslouchat, jestli rádio,cd atd.Obecně dnes kupovat něco bez DAP je nesmysl.Další věc je jak moc vážně to s poslechem myslíš,jestli to bude kulisa nebo soustředěný poslech,pokud to druhé a máš možnost vhodného rozmístění reprosoustav tak bych spíš doporučil něco přišetřit a koupit z druhé ruky komponenty a dostaneš se o level víš.Do 10 se vejdeš a ať tady Bazi36 trousí jaká chce moudra je to opravdu někde jinde.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 12. 2017 14:24

judyn15: poslal jsem ti soukromou zprávu.
anonymni

Odeslat příspěvekod michal744 17. 1. 2018 16:08

Přispěju zkušeností. Koupil jsem jako kulisu Panasonic pmx150 a jsem překvapen. Rozprodal jsem audio za několik set tisíc a tohle vážně hraje dospěle a základní skládanky z komponentů mohou jen tiše závidět.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 17. 1. 2018 16:53

A byl jsi u ušního?
Měl jsi doma audio za několik se tisíc,a tohle tedy hraje asi stejně kvalitně....podle tebe. :oboze
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 17. 1. 2018 20:36

Smysl pro humor některým zjevně nechybí.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 17. 1. 2018 21:20

no už jsem se radoval, že je 1. duben - pak kouknu z okna a sněží a na kalendáři je leden... škoda
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 1. 2018 03:56

kubazbrna píše:Dobrý den,
prosím o radu s výběrem micro systému do ložnice s CD a DAB+. Vybírám mezi Pioneer X-HM36D ( má i internetové rádio ) X-CM 66D má navíc NFC, SONY CMT-SBT100B a Panasonic SC-PMX70BEGK. Jde o to aby to pěkně hrálo ( přiměřeně k velikosti ), popřípadě poraďte něco zajímavého.
Předem díky za odpověď


Nedávno jsem řešil podobný požadavek,ale o CD(retro :-) )mi nešlo.Jednalo spíše o to,aby to mělo DAB+,bluetooth příjem(pro přenos hudby z mobilu či DAPu)a bylo to malé(dobře přenosné,all in one).
Nejlepší "kandidát" byl desktop audio system Yamaha TSX-B235D.Jistě,je to trochu nad fin. strop,ale 1.000.- není tak moc. 8-)

Zde: https://hi-fi-systemy.heureka.cz/yamaha-tsx-b235/

Nakonec jsem si bohužel koupil něco jiného.Udělal jsem chybu. :-\

Pokud bych vybíral něco většího(a výkonnějšího)se samostatnými repro,byl by to systém Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+.
Zde: https://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-pmx82eg/

Pokud bys chtěl něco hardcore přenosného a výkonného(i s DAB+ a USB),pak to může být Panasonic SC-UA4E.
Byl jsem si to poslechnout a hrálo to výborně,bohužel se mi to moc nelíbilo.
Zde: https://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-ua4e/
Má to jednu výhodu.Pokud někoho manželka vyhodí z bytu,tak má rychle sbaleno(má to ucho). :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků