Radu na specifickou sestavu, prosím

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nav0065 8. 10. 2016 19:28

Zdravím zkušené,

potřebuji vyřešit návrh sestavy do garáže a ozvučení venkovního posezení, sám si nevím moc rady...

Chci rádio přehrávač se dvěma reproduktory pro využití uvnitř + možnost připojení dvou nezávislých reproduktorů do venkovního prostoru.

Jde mi pouze o funkci rádia, takže hlavní je dobrá anténa, nebo výstup na připojení externí antény. Eventuelně příjem DAB, ale ten na Olomoucku zatím není moc dostupný, ale do budoucna... vyplatí se (?)

Výstupní výkon repro bohatě stačí 5-10 W na bednu (RMS), ty dva uvnitř stačí i těch 5 W a ven těch 10 W + -

Moje idea je koupit nějaký mikro systém s možností připojení dalších stereo repráků, hlavní je aby šlo snadno přepnout kam zvuk půjde, nerad bych připojoval radiopřijímač na zesilovač, kam by se připojili repráky...

Cenově co nejlevnější jak jinak :-D představa do 3000,- ten základ + nějakou tisícovku na ty dvě venkovní bedničky.

Je to vůbec reálné?

Předem děkuji všem za rady
nav0065
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 10. 2016 21:12

Autorádio z bazaru se vstupem AUX a USB plus toroidní trafo 50-60W na halogenový žárovky, k tomu 4 diody a pár elektrolytickejch kondíků po 1000 až 2200 mikrofaradech na 25V. Akumulátor 12V 7,5Ah do zabezpečovačky zajistí, že to bude minimálně vrčet, až to pustíš. Pro FM příjem autoanténu, namontovanou někde pod střechou klidně i směrem šikmo dolů a svým napájením připojenou k autorádiu (pozice č.5 na A sekci konektoru ISO). Když nebude mít rádio USB vstup, existuje miniaturní vysílač, tzv. transmittér, do kterýho se připojí buď právě ta USB flashka, nebo kabílkem Jack-Jack nějakej přehrávač, klidně i telefon. Pro použití transmittéru bys potřeboval jen k tý samý baterce připojenou "autozásuvku", abys nasimuloval situaci v autě ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků