Hifi mikrosystém?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drejkys 7. 10. 2016 20:51

Potřebuji poradit s výběrem co nejlepšího mikrosystému. Přemýšlím o YAMAHA MCR-N870D nebo onkyo Onkyo CS-N1075
To jsou asi nejlepší co jsem zjistil. Ještě jsou v nabidce různé variace od pioneer.
Je mi jasné že kvalitnější bude zvlášť zesik atd. Myslíte že ty co jsem uvedl budou hrát dobře? Nechci mít plny stůl ovladačů. Kdybych nakonec pořídil sestavu bez repro tak jake jsou nejlepší regálové v ceně do 8000?

Díky
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 8. 10. 2016 20:59

Není přece nutné, kupovat mikrosystém. i jednotlivé komponenty stejné řady jde ve většině případů ovládat jedním ovladačem.

U těch repro asi v téhle ceně Q acoustics 3020, Wharfy diamond 220, eventuelně nějaký bazar. Ten mikrosystém bych opravdu vzal spíš be repro, ty repro v sadě většinou nejsou nic moc.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drejkys 8. 10. 2016 23:55

A kdybych dal více třeba za repro Dali Zensor 3? Chtěl bych spíš jen regálovky ale aby hráli krásně čistě a zároveň pěkné basy.
Který mikrosystém by jsi vybral?
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 9. 10. 2016 01:21

Tak, když mi někdo řekne. Krásně čistě a pěkné basy, tak se mi hned vybaví Monitor Audio Silver S1, ty sem měl a hrálo to líp, jak regály za bratru 35 tisíc. Jenže ty nové už se mi tolik nelíbily, zdála se mi tam až přílišná restrikce na basech. A na bazaru sem snad v ČR ještě monitor audio silver S1 neviděl. Navíc je doba zmenšování a srovnatelné parametry má dnes až monitor audio silver 2, za bratru 23 tisíc a to už je skutečně dost.

Zenzory, Q acoustics nebo třeba wharfy budou mít sice dobré basy, ale průzračně transparentní to nebude. To budou spíš nebo KEF Q300, ale tam už musíš řádně provětrat peněženku.
koukám, že se dají ulovit za 14 tisíc pár, to by asi stálo za úvahu.
http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/3 ... F-Q300-par

můžeš zkusit i VMA mikro, ale tam je přecijn 5,25" membrána, na kefy to v basech stačit nebude.

Mikrosystém si doporučit opravdu netroufnu, nikdy v životě jsem žádný nevlastnil.

-- 9. 10. 2016 02:53 --

ted mne napadá co tohle
http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/ ... isure-2sv/
přecijen už to je slušnější sestava s pěknou slevou, jen si nejsem jist objemem basů.

ale tak asi by se dalo doplnit SW, výstup na to je akorát je to + dalších 10 litrů
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... mble-r-10/
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drejkys 9. 10. 2016 09:18

Dík to vypadá taky dobře, mrknu na to.
Ještě taková trapná otázka, protože jsem asi nikdy neslyšel opravdu HIFI zvuk:
Kdysi jsem vlastnil MINI věž Panasonic SC-AK47 a ta měla 4-pásmové bedny které obsahovaly rovnou i woofery a připojovaly se 4-žilovým kabelem. Basovalo to samozřejmě dobře, ale předpokládám že když to někdy v roce 2000 stálo 12000,- tak to asi zvukově na ty mnou navrhnuté mikrosystémy nemělo? Je vůbec možné aby nějaké regálové repro basovalo dost bez potřeby wooferu, klidně bych vzal i nějaké menší sloupy kdyby to utáhly ty systémy bez reproduktorů třeba pioneer? Budu to používat v místnosti cca 3x5m v paneláku a nepotřebuji zase bourat byt spíš aby tam moc nechyběly ty spodky ale ani vejšky a i při nižších hlasitostech aby to hrálo pěkně.

Když bych se rozhodl jít cestou levnějších komponentů tzn. zesilovač,tuner,CD,Repro atd. od stejného výrobce, půjdou přístroje nějak propojit aby se ovládali jedním ovladačem naráz? Asi potom mohu zapomenout na nějaké možnosti časovače vypnutí, bluetooth, apod?
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod ronnies 9. 10. 2016 09:50

Malé regálovky majú menej basov je to logické vďaka fyzike. Ten Panasonic basoval dosť len vďaka zapnutým korekciám respektíve dunel nebasoval to je rozdiel!!!
S toho čo som počul sa mi veľmi páčil tento stroj.
Panasonic SC-PMX100BEG splna všetko čo potrebuješ dokonca ma integrovaný DAC takže PC zapojíš cez USB a hráš bez nejakých ruchov. Systém má aj výstup pre SUBWOOFER keby ti basy nestačili.

http://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-pmx100beg/
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 9. 10. 2016 10:09

keď kúpiš napr. sieťový receiver ONKYO TX-8150 tak tam už máš všetko a hudbu môžeš prehrávať z domácej sieťe,HDD,alebo si predplatíš Deezer
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drejkys 9. 10. 2016 10:29

Dobrý tip TX-8150, díky

Ještě jsem zjistil že je konkurence v podobě : YAMAHA MusicCast R-N602 a Pioneer SX-N30DAB a nové Onkyo R-N855

Který z nich bude asi nejlepší (zvuk ale i celková funkčnost) a případně rovnou jaké repro k tomu?
Když bych volil sloupové repro potřeboval bych vysoké max cca 85cm
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod drejkys 12. 10. 2016 08:41

Nikdo nemá zkušenosti?
Ještě otázka kdybych pořídil samostatně jen komponenty ze systému Onkyo CS-N1075 bez repro a vzal k tomu nějaké kvalitnější regálovky v cenové relaci 10000 až 15000 asi to bude lepší něž ty co k tomu dávají v setu? Zjistil jsem že onkyo má ty komponenty v nabídce současně s těmi "většími"
A nyní hlavní dotaz: znamená automaticky že například velké TX-8150 bude lepší než malé R-N855 jen z důvodu velikosti a tím třeba kvalitnější vnitřek? Podle specifikací vypadá ten menší o kousek dále.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod drejkys 25. 2. 2017 19:58

Onkyo představilo nový TX-8270 a vypadá zajímavě.
drejkys
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků