hifi do cca 13 000?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 30. 9. 2016 22:39

Ahoj,
rikal jsem si, ze bych udelal mamce radost k vanocum a konecne ji koupil neco aspon trosku slusnyho na poslech hudby. vzdycky se ji libily Denony, tak bych rad idealne zustal u tehle znacky a samozrejme urcite bazar/ebay. Je to do pokoje cca 20 m2, takze zadny obri repro netreba, idealne normalni regaly. chtel bych stereo zesik, dvd, idealne propojeny tak, aby to slo ovladat jednim ovladacem, hdmi a jestli se to dela, tak usb, ale to neni nutny, pod tim jeste bude htpc. K tomu nejaky repraky (a stojany? protoze 40 cm nad zemi je to asi nizko na poslech). Mamka posloucha jazz, rock, neco metalu :twisted:

Nejak vubec nevim co hledat, na co koukat a jestli se to da cenove poskladat nebo ne, takze bych poprosil o radu, co presne bych mel hledatm pripadne doporuceni :D. Pokud je potreba pritlacit na rozpocet, tak nejakou tisicovku navic uplne neresim, ale zase do 20m pokoje to nemusi byt vylozene audiofilni zalezitost.

Diky.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 10. 2016 09:29

Mám doma AVR Denon 2808, který si myslím patří ještě k těm poctivějším AVR (2008) vzhledem k dnešní produkci a metal a tvrdší žánry bych pro něj zrovna nehledal. Samozřejmě hodně dělají reprosoustavy, ale měl jsem k němu například ELACy, které umí šlápnout do pedálu a přesto bych na takové žánry sáhl po bazarové Yamaze nebo Onkyo. To jen, že bych se vykašlal na nějaký sentiment ohledně značky. Jinak hodně dobrý poměr bazarových AVR bývá v hifibazar.cz (například vidím 18kg kusanec ONKYO TX-NR708). Regálovky také k rocku moc nesedí, min. v této cenovce to bude docela průšvih a sáhl bych po nějakém repro ala Pavel z Budějc například Quadral Tribun to bude šlapat úplně jinak, jde o takové regálo/sloupy s 20cm basákem :) čili pokud je AVR dostatečně nakrmí užiješ si za málo peněz dost muziky, ale samozřejmě to chce vyzkoušet a slyšet, nikdo nemá tvé uši ani tvé mamky.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 1. 10. 2016 10:10

koupil bych tyhle canťáky
viewtopic.php?f=1872&t=1246114
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 1. 10. 2016 22:35

eventuelně by šly tyhle BW, když jsou i se stojany.
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -a-kabely/
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 2. 10. 2016 00:39

Buchar jako vzdy dobra a adekvatni rada se zkusenostma ze sterea i kina,nechte si od tohoto clena fora poradit :tleskani neni to strelec od boku jako nekteri zde :lol: ma moznost porovnat sestavy ktere ma doma
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 2. 10. 2016 06:28

Diky. Receiver asi ani neni potreba, jelikoz neni potreba radio a neni potreba ani vic beden nez 2, takze stereo zesilovac by urcite stacil. Akorat je asi tak milion typu, na ebayi je vsechno, takze by bylo super mit nejaky osvedceny kousky, ktery budu hledat a prilezitostne koupim... Jako DVD se mi libil treba Denon DVD-1730, ma to HDMI... k tomu zesik a bedny. Na tom hifibazaru je 10 kousku dohromady :(.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 10. 2016 08:03

Ten "zesilovač" musí mít USB?
Tím USB myslíš digitální vstup pro připojení audia z PC nebo vstup pro připojení USB disku pro přehrávání mp3, wav, flac...?
Cos myslel tím HDMI?
Pokud hledáš jen obyčejný zesilovač, jsou jich v bazarech spousty, na to žádné zvláštní doporučení nepotřebuješ.
DO u zesilovače je podmínkou?
Budeš chtít připojovat i TV? Potom budeš potřebovat optický vstup.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 2. 10. 2016 09:30

USB neni podminka, bude pod tim HTPC a ano, na flacy apod...
HDMI - pocital jsem, ze bych to napojil i na TV, predpokladal jsem ze z toho DVD vyvedu pres HDMI obraz na TV a zvuk do zesilovace a do beden. Nebo to tak nefunguje?
DO - no tak aspon na zvyseni a snizeni hlasitosti apod. by bylo fajn.

Jinak receiveru se nebranim, ale mel jsem poctit, ze zesik ve stejne cene jako receiver bude "lepsi" nebot nema ruzne ty blbosti jako radio, mutlikanal apod...

Sorry jestli jsou moje dotazy moc lamesky, ale tohle jde fakt mimo me :).
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 2. 10. 2016 10:34

Stereo zesilovac s HDMI vstupem znam snad jen nejaky Arcam za cca 100 000. Taky bych neco takovyho levnejsiho uvital. Pak jeste Harman Kardon dela nejaky stereofonni bluray-receiver s HDMI (tedy kombo BD+zesilovac v jedny krabici) asi za 30 000.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 2. 10. 2016 11:24

Zvuk z TV dostanes aj optikou, su stereo zosiky co maju aj opticky vstup, pripadne najst sikovnu krabicku s prevodnikom optika/analog.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 10. 2016 11:56

V tom případě např. něco takového: http://www.hifimarket.cz/pioneer-vsx329-p5071
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 2. 10. 2016 12:24

Ahaa. My si nerozumime :-). Zvuk z televize nepotrebuju dostat nikam, to muze jit klidne z repraku televize, mamka na ni stejne nekouka.

Co potrebuju:
1. Zesilovac
2. do toho na stereo zapojit DVD/CD prehravac
3. zaroven i HTPC - stereo

DVD prehracac do televize pripojim pres HDMI.
Jde zvuk z toho DVD poslat pres zesik do beden nebo to byva udelany tak, ze vsechno to jde jenom pres HDMI do televize a konec? Resp. z te si to pak muzu nekam zas vytahnout optikou, ale do toho uz nejdu.

Proste neco takovyho, ale s DVD a klidne i nizsi rada...
http://www.hifimarket.cz/denon-pma-dcd720ae-p2419
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 2. 10. 2016 13:28

Denon už DVD playery vůbec nevyrábí, jedině BD (blu-ray) nebo CD.

jinak jsou v podstatě dvě možnosti.
Pokud bude mít zesilovač digitální optický vstup, postačí ti jakýkoli DVD/BD s HDMI+Toslink (optika), což je poměrně časté.
Pokud bude mít zesilovač pouze analogové vstupy, budeš muset pořídit DVD/BD s analogovými výstupy cinch L/R (2x RCA), což už dnes tak časté není.

eventuelně si pořídíš separátní DVD/BD a CD
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 2. 10. 2016 16:55

Denon už DVD playery vůbec nevyrábí

To neva, hledam bazac... na BD urcite rozpocet nebude. Ale dik, mrknu se co je a zkusim to nejak nakombit.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 2. 10. 2016 17:08

Tak když se oprostíš od nějaké nesmyslné lásky k denonu, tak to můžeš seskládat v pohodě i s Blu-ray playerem. Třeba takto.
https://www.alza.cz/sony-bdp-s4500-d243 ... d=18848605
a přes koaxiální kabel do tohodle zesilovače
https://www.alza.cz/onkyo-a-9010-cerny- ... d=18851360

Navíc bazarové zboží, snad vyjma repráků je vždy o šajclik, a kupovat to mámě (kde zase nejde o nějaké IMBA hifi, ale spíš krok směrem od HIFI věže), aby se tam pak něco pokakalo se mi zdá blbé.
Naposledy upravil platprd dne 2. 10. 2016 17:21, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků