Výběr setu k TV, hlavně na hudbu do 20k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr281 17. 9. 2016 09:24

Ahoj,
potřeboval bych radu od zkušených ohledně ozvučení tv (panasonic tx55). V současné době poslouchám přes repro tv a připojený jbl charge 2+ (nejhorsi je nesrozumitelnost mluveného slova).. Chtěl bych pořídit set (nejlépe asi 2.1) na cca 50% poslouchání hudby a dalších 50 filmy. DK jsem po pročítání fóra zavrhl. Na sloupové repro bych místo měl, místnost je cca 4,5 x 5,5m. Prosím o radu, co ze současného trhu zvolit. Rozpočet jsem stanovil do 20 tisíc, víc se mi utratit nechce. Z 5.1 setů se mi zamlouvalo Onkyo HT S5805, ale nepotřebuji zadní repro.. Děkuji za rady, nějak se jako amatér nedokážu zorientovat...
Petr281
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 9. 2016 10:14

takhle je těžko radit, osobně bych volil nějaký stereo receiver + bedny, nejlépe sloupy - ale nevím z čeho pojede ta muzika - cd (bd) player, gramo, mp3 nebo jen z TV vysílání?

může být bazar? pokud ano, tak se dostaneš v kvalitě podstatně výš a za stejné peníze
využiješ síťové připojení?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 17. 9. 2016 10:45

Ještě přidám dotazy
- jak daleko plánuješ mít bedny od TV?
- budeš sledovat, poslouchat sám nebo ve více lidech?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr281 17. 9. 2016 11:11

Díky za reakce,
také se přikláním k stereo receiver a sloupům, ale nedokážu absolutně vybrat jaké. Muzika pojede z TV vysílání a z ext HDD na kterém budu mít alba ve flacu, BD připadá v úvahu také, popřípadě přes HDMI připojené PC. Síťové připojení asi nijak extra nepotřebuji. Spíše bych upřednostňoval sety nové, v bazarech se moc neorientuji a nepoznám dobrou/špatnou nabídku..

- bedny můžu dát od TV teoreticky v libovolné vzdálenosti (naproti TV je cca 3,5-4 metry gauč, na kterém budeme s přítelkyní, jinak poslouchat nebude nikdo jiný - možná sousedi :) )

Momentálně mám ve výběru tyhle sloupy, volbu receiveru ale netuším... Zvukově taky nevím jak na tom budou .... http://subwoofery.heureka.cz/yamaha-ns-f330/recenze/
Petr281
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 9. 2016 11:54

tak podmínky pro poslech vypadají dobře :)
ty Yamahy ve mně důvěru nebudí, ale třeba mě někdo opraví

HDMI u stereo receiveru nečekej, to by chtělo AVR 5(7).1, ale to je na stereo blbost - pokud bys plánoval do budoucna domácí kino, tak to by byla jiná...

tohle se mi docela líbí http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-audio-cz/eshop/14-1-AKCNI-SETY/0/5/1314-Harman-Kardon-Stereo-270-Black, ale těžko radit - každý má jiné nároky, sluch, požadavky a hlavně akustiku
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr281 17. 9. 2016 12:37

HDMI pro mě podmínka není.. A pokud by byl systém 5.1 a hrála hudba, tak hrajou jen přední repro a bude to STEREO bez rádoby prostorového zvuku, nebo se mýlím ?
Petr281
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 17. 9. 2016 13:33

Taky si nezmínil, jestli chceš za každou cenu nové, nebo třeba i bazar, tam by se daly za stejné peníze nají lepší matroše.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr281 17. 9. 2016 13:37

A co tohle: http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha ??
No bazar spis ne, jak sem rikal, moc se nevyznam co je a neni dobra nabidka a taky se necitim byt zbehly poznat, ze je vse ok..
Petr281
Junior

Odeslat příspěvekod Petr281 17. 9. 2016 19:15

Vidím, že odkaz nejde zobrazit, je to odkaz na receiver YAMAHA R N301 a Dynavoice Magic F-7 EX (v.3)..
Petr281
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 9. 2016 19:29

co se ti nelíbí na tom Harmanu? :)
za mě tu Yamahu nebrat, ten HK je na tom lépe (alespoň vybavením, zvuk netuším)
a jestli dobře vidím, tak ta Yamaha nemá výstup na sub, ten by mohl chybět
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr281 17. 9. 2016 19:52

Nelíbí se mi cena, začínal jsem, že budu řešit ozvučení TV kolem 10K a najednou už se to vyhouplo na 25K (vím, že to je pořád nic pro audiofily). Na druhou stranu nějakou dobu by tato sestava mohla vydržet ne ? Dá se používat bez problému na filmy ?
Petr281
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 9. 2016 19:53

leroj: Receiver YAMAHA R N301 po zvukové stránce neznáš (a to je to nejdůležitější na zesilovači), přesto ho nedoporučuješ. Hmm...
Poznámka: Obvykle se dá sub připojit i z reprovýstupů, jen jsou k tomu zapotřebí 2 kabely.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 17. 9. 2016 19:56

Já bych hlavně koupil uplně jiné bedny, něco aby to fakt hrálo. Například
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... oice-df-5/
http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... Gwods5kNYw

přecijenom ty JBL ani ty Magixy nebudou hrát nic moc.

-- 17. 9. 2016 20:57 --

Denkez píše:leroj: Receiver YAMAHA R N301 po zvukové stránce neznáš (a to je to nejdůležitější na zesilovači), přesto ho nedoporučuješ. Hmm...
Poznámka: Obvykle se dá sub připojit i z reprovýstupů, jen jsou k tomu zapotřebí 2 kabely.

a nebo pokud tam je jakýkoli předzesílený výstup (například REC)
Navíc pokud si bude kupovat laciné sloupky, tak nevidím význam v dokupování subu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 17. 9. 2016 20:01

dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 17. 9. 2016 20:09

nj takovej jsem já :)
je to můj názor podpořený zkušenostmi a mnoha lety - navíc píšu, že ten HK je lépe vybavený
nicméně klidně dodám: věřím, že HK bude hrát lépe

Petr281: pokud to chceš poslouchat co nejdéle, tak to prostě něco stojí
na filmy se dá použít každá k tomu určená sestava, ale pak to může dopadnout jak ve vedlejším vláknu

platprd: nevypadají špatně, ale cena se opět posunuje výš...
leroj
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků