Jaké repro k hi-fi věži Sharp.

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rudykri 20. 7. 2016 08:13

Zdravím a prosím o radu. Mám možnost koupit repro SHARP CP-103 HS o parametrech rated power input 45 W, music power input 75 W, nominal impedance 4 ohms. Chci se zeptat, jestli je můžu připojit k hi-fi věži SHARP VZ-1600H, jejíž zesilovač má specifikaci

music power output: 2 x 25 W/4 ohms
continuous power output: 2 x 12 W/4 ohms, both channels driven
loaded impedance: 4 ohms speakers, 8-25 ohms headphones


Věž je stará tuzexovka po otci, původní repráky odvařené a dávno někde na smetišti, takže si nejsem jistý, jestli můžu připojit výše uvedené. Jde mi hlavně o to, jestli to bude slušně hrát, když repra mají cca dvoj- až třínásobně vyšší výkon, než zesilovač. Teoreticky bych repráky, ani zesilovač odpálit neměl. Je to tak? Děkuji za odpovědi.
rudykri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fok2016 20. 7. 2016 11:11

Jasně, že můžeš.Repro jsou stejně cca 15 W repro.Na udané power 75 W moc nedej.
Doporučuju při koupi ověřit zakrytím rukou funkci výškových repro.
fok2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 7. 2016 11:13

Když pohledáš tady na fóru, tak se to tady už nesčíslněkrát probíralo. V tomhle případě platí odpověď ANO, SPOJIT TO MŮŽEŠ, IMPEDANČNĚ ANI VÝKONOVĚ SE NEMÁ CO STÁT - druhá věc je, jestli ta starší věž neměla určitým způsobem "zjednodušený" reprobedny (rozuměj - výrobně oj*baný, aby byly lacinější), takže samy o sobě nehrály nic moc a jestli jejich případná nekvalita nebyla vykompenzovaná v zapojení zesilovací části věže nevypínatelnou korekcí. Dělalo to spousta výrobců, hlavně AIWA a SONY, aby jejich věže hrály i za malej peníz "pro ucho přijatelně". Výsledek je ten, že když bedny od takový věže připojíš k běžnýmu nekorigovanýmu zesilovači, tak znějí jako škvrkátka = nemají basy a často chybí i podstatná část vejšek, zatímco když k takový věži napojíš obvyklý bedny s vyšší kvalitou = navržený tak, aby hrály pokud možno lineárně, tak výslednej zvuk je dunivej a přebasovanej, jak ten původní zesilovač chce pořád dohánět nedostatky původních beden...

Musíš to prostě zkusit a modlit se, aby to dopadlo. Lepší zprávu nemám.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 20. 7. 2016 14:18

taky záleží kolik za ty bedny dáš peněz, valnou cenu podle mne nemají, jsou to takové lepší teslyčiky.

jestli myšlíš tohle
http://aukro.cz/sharp-cp-103-hs-i6349574817.html

tak těch 690 kč je tak opravdu strop, co bych za ně zaplatil, a možná ani to ne.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků