Přehrávání filmů s DTS zvukovou stopou na TV

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hobgoblin 5. 1. 2016 11:33

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak co nejjednodušeji a levně vyřešit přehrávání filmů s DTS zvukem na televizi. Mám televizi Philips 42PFL4208H, která má výstupy HDMI, Audio L/R, YPbPr. Chtěl bych z USB disku (případně externího zařízení - DVD nebo BluRay) přehrávat filmy i s DTS zvukovou stopou a částečně i pořešit ozvučení při sledování TV/ filmů. Obyvák je cca 5x5 m v rodinném domě, pozorovací vzdálenost 4-4,5 m. Jsem v oblasti audia laik, na perfektní zvuk si nepotrpím, jde mně jen o lepší zvuk než dávají repráky v TV.

Moje představa je, že k TV připojím např. bluray přehrávač s DTS dekodérem a k němu 2 repro bedny nebo TV + AV Reciever + 2 bedny + BlueRay. Nebo by stačilo jen k TV připojit AV Reciever a k nim 2 bedny a filmy přehrávat na flash disku v TV? Nepotřebuji nutně 5.1 zvuk, jde mně především o přehrávání filmů s DTS a lepší zvuk než má samotné TV. Jaké uspořádání by bylo nejlepší? Cenový limit je cca 10-15 tis. Jak jsem psal, v této oblasti se nevyznám, proto uvítám i jiné návrhy. Předem děkuji za odpovědi.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 5. 1. 2016 13:44

Chceš-li zlepšit zvuk a přehrávat filmy s DTS, tak budeš potřebovat něco co má DTS dekodér. Nejprve tedy upozornění: BD disky mají zvuk ve formátech DTS HD master audio a Dolby True HD. DTS dekodér na ně stačit nebude. Ačkoli stopa s DTS HD master audio obsahuje i stopu s DTS aby byla zpětně kompatibilní. Takže- chceš li přehrávat tyto formáty, musíš mít buď AVR s dekodérem a HDMI vstupem i výstupem+ přehrávač (PC, BD player, MMC... ) s digitálním výstupem HDMI a reprobedny. Nebo dekodéry můžou být přímo v přehrávači a pak vést pouze analogový dekodovaný signál k normálnímu stereo zesilovači. Obraz potom zvlášť z přehrávače do TV. V případě přehrávání z USB disku v TV, počítám propojeno AVR -- TV pomocí HDMI s ARC a repro- nevím jak Tvá TV, ale ta má přehraje i DTS, ale přes ARC pošle do AVR pouze 2.0 PCM (už si to sama dekodovala). To by Tobě vlastně asi nevadilo, když nechceš 5.1...
Tak, teď by mě zajímalo, jestli je to trochu srozumitelné :-D
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 5. 1. 2016 14:42

Děkuji za stručné vysvětlení. Moje TV bohužel DTS nepodporuje, což je také jeden z důvodů, proč zde píši. Navíc bych rád lepší zvuk, než jen ten z TV. Proto se zdá, že lepší řešení by byl koupit AV Receiver i vzhledem k možnosti budoucímu rozšíření na 5.1 např. , ne? Ale předpokládám, že pokud TV nepodporuje DTS, tak s tím padá přehrávání filmů přímo v USB v TV, čili je nutné film přehrávat na nějakém externím zařízení. Takže to vypadá na TV -- AVR --přehrávač--bedny. Ty bedny se pak propojí s AVC nebo s přehrávačem? Dá se sehnat solidní přehrávač + AVR + 2 bedny za 10-15 tis?. Děkuji
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 5. 1. 2016 14:56

Ano, souhlasím. Také bych šel cestou AVR+ přehrávač+ bedny. Jak píšeš, pak je možné rozšíření na 5 něco. Z USB pak můžeš stejně vesele přehrávat to co nemá zvuk v DTS. Přehrávač jako třeba BD player na originální placky může být v podstatě jakýkoliv levný bez dekodérů, pouze s HDMI výstupem. Zvuk si pak už na svá bedra bere AVR, ale nepřehraješ tím nic jiného než origo placky v podstatě.... možná nějaký DivX .. nevím. Takže záleží co chceš pouštět? Jestli nějaký *.mkv bluray ripy s DTS (tak od 4 GB), tak na to je nejlepší počítač. Nebo pak nějaký to MMC (multimediální centrum) ale v tom se moc nevyznám. Já jedu z PC + obyč bd player na placky.
Cena to je větší oříšek. AVR a bedny bych pak volil bazarový..

-- 5. 1. 2016 15:06 --

Třeba tady AVR se všemi dekodéry.. sice trochu slabší... každý dle nároků.
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2849
A tady přední pár
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2881
centr
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2873
efektový
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5473153 ... tannoy.php
BD player
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5591146 ... -D5100.php
Tak, a jsme doma s 5.0 + AVR a přehrávač za 13 300,- :-)
Ale ber to jen jako příklad... neřikám že zrovna tohle se k sobě extra hodí... ale určitě by si koukal jaká změna by to byla :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 5. 1. 2016 15:24

Super díky za nástin. Co jsem si tu pročítal forum, tak se tu doporučuje raději koupit bazarové repro a AVC, pokud mám nižší cenový limit. Dá se těm bazarovým věcem věřit? Např. nehrozí, že za 2 roky AVR či bedna odejde? Taky přemýšlím, zda má ještě dnes vlastně smysl bluray. Disky jsou stále relativně drahé, budoucnost vidím spíš v internetových půjčovnách. Proto se asi PC jeví jako lepší možnost, případně to MMC. Doporučí mně někdo ještě nějaké další bazarové bedny a AVR? stačí jen přední pár. Dohromady za těch cca 12 tis.?
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 5. 1. 2016 15:36

Tak to hrozí vždycky.. u nových je riziko, že to odejde cca po 2 letech a 2 dnech :-) U beden, když si je poslechneš a budou ok, bych se toho tolik nebál. Pokud je nebudeš nějako přetěžovat, mělo by to ještě vydržet dlouho. AVR je trochu větší loterie.... To už je přecijenom dost složitá věc...
Také si myslím, že BD není to pravé.. pokud nejsi bohatý sběratel :-)
Já mám právě BDP za 500,- z bazaru.. Když někdo náhodou přinese origo placku, tak to zvládne v pohodě a jinak nic neumí :-) Ale jen na to jsem ho kupoval, takže jsem spokojen :-)
Btw ty bedny HECO podle mě ujdou, ale spíš bych volil silnější AVR... Nic méně dám prostor ostatním :-)
Tak hodně zdaru při výběru ;-)

-- 5. 1. 2016 15:43 --

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 608-cerny/
Hele, tenhle je super... čistě nezaujatě.. :-)
Mám ho doma už rok, a je super... Na AVR i slušný stereo...

-- 5. 1. 2016 15:45 --

A sakra.. ted koukám na datum.. tak nic :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 7. 1. 2016 09:40

Dnes uz asi vsetky BDP ma aj USB vstup a prehravaju vsetko mozne aj nemozne. Takze kludne si kup BDP a filmy si budes prehravat na nom a z neho aj zvuk pojde priamo do AVR.
Pri vybere si vsak daj na 1 vec pozor. Prehravat dokazu takmer vsetky vsetko dnes - ale niektore nedokazu titulky. Takze si dobre precitaj recenzie, ci bude vediet aj z USB zdroja prehravat titulky. A ak vyslovene nepotrebujes prehravat BD, DVD, CD na plackach - kup si MMC - tie dokazu titulky bez problemov asi vsetky.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 7. 1. 2016 09:56

U BDP je vždy problém s kodeky. U některých možná ne hned, ale časem určitě nastane. Kodeky se stále mění jsou novější a novější. Titulky to je kapitola sama pro sebe. Tam kde fungujou ne vždy zvládnou diakritiku. PC je vždy jistota. Navíc může být někde schovaný, třeba i ve vedlejší místnosti a ovládaný bezdrátovými periferiemi. Ale samozřejmě je to na Tobě. Možné je obojí, ale kdyby si kupoval něco jiného, tak si vem do krámu flashku s různými vzorky filmů v různých formátech a pořádně si to proklepni... a za pár let už to nové věci nepřehraje, na to vem jed ;-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 7. 1. 2016 11:03

Na přehrávání bych koupil buď nějaký levný Bluray přehrávač s USB vstupem nebo použil např. tablet. O problému s titulky vím, sem tam se stalo, že jsem na své TV s nimi měl problém, nicméně většinou stačilo změnit kódování jazyku (když např. nešly s diakritikou) a většina filmů s nimi funguje.

Teď bych ještě potřeboval poradit jaký AV receiver. Nejspíš půjdu do nějakého bazarového, jenže nevím jaké parametry zohlednit. Asi by měl mít HDMI vstupy a výstupy, měl by být pro 5.1 (kdybych chtěl v budoucnu dokoupit repro), správná impedance pro bedny, umět dekodovat DTS. Jenže v bazarech je jich tolik a nevím podle čeho (kromě ceny - cca 6000-7000,-) vybírat. Ty bedny bazarové, co tu postoval misakq nevypadají zle, určitě by mně stačily.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 7. 1. 2016 12:36

Čoveče, na tohle si asi zkus založit nové vlákno a hoď sem na něj odkaz.... Ať hlavně ostatní, kteří by měli k výběru AVR a beden co říct podle názvu vědí, co se tu aktuálně řeší.
Třeba: Jaký bazarový AVR a stereo bedeny do 12k?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 7. 1. 2016 13:01

Dobře, pokračovat budu ve vláknech receivery a reprosestavy.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod hobgoblin 25. 1. 2016 11:33

Tak už mám doma AV receiver i přední sloupy, objednaný center a ještě hledám 2 zadní repráky. Potřeboval bych ještě radu ohledně kabeláže. TV budu mít propojenou HDMI kabelem a koaxiálem (AVR má jen 1.3 HDMI). Mám zvolit HDMI a koaxiál nějaké konkrétní renomované značky nebo koupit nějaké obyčejné kolem 300,-? Repro mám Heco řady 500. Jakou kabeláž zvolit? Bylo mně doporučeno vzít raději kabel většího průřezu -jaký průřez? Koncovky nechat jen obnažené dráty našroubovat do beden? Děkuji za odpovědi.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 25. 1. 2016 14:00

Co sa tyka HDMI, nekupovat zbytocne drahe. Uplne zakladny, ktory zvlada 1.4, neuvidis rozdiel v kvalite ani ked bude pravym zlatom zlateny. Co sa tyka repro, to uz je ine, skus kuknut sem:
viewtopic.php?f=1709&t=1072505&p=11017519&hilit=krizova#p11017519
Ci ma v tvojom pripade zmysel riesit koax drahsi ako 10 € ? Asi nie. Ale to tu budu diametralne rozdielne nazory a flame zachvilu :)
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 26. 1. 2016 08:56

Jak píše Sozi - stačí nějaký obyč, lépe pro 1.4- a je to jistota.
Co se týče repro kabelů, tak bych vzal buď normální repro 2-linku co mají na příklad v Electro Worldu 2x2,5 mm2. Nebo kdyby si chtěl mít jo klid v duši, tka kup napájecí 4 žílu cysy 4x 2,5mm2 a zapoj ji jako křížovou čtyřku viz obr...

ctyrka.jpg
ctyrka.jpg (691.56 ) Zobrazeno 8934 krát


foto.jpg


-- 26. 1. 2016 09:00 --

Jo a ty konce... pokud nebudeš často bedny odpojovat, klidně bych je nechal jenom odizolované, pořádně dotažené v terminálu.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 3. 2. 2016 10:54

Takže už mám k dispozici vše co potřebuji - receiver, kabeláž a 5.0 sestavu. O víkendu se vše pokusím rozchodit. Filmy zatím budu přehrávat z tabletu s Windows přes HDMI kabel, uvidím zda to tablet bude stíhat, případně bych volil jiný přehrávač. Chci se jen zeptat - můj receiver by měl mít 6 Ohm imepdanci, bedničky jsou 4-8 Ohm - znamená to, že mám receiver nastavit na hodnotu 6 ohm? Mám k dispozici kalibrační mikrofon - mám přes něho vše nastavit automaticky? Na co si ještě dát pozor při nastavování/ zapojování? Děkuji za postřehy.
hobgoblin
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků