Přehrávání filmů s DTS zvukovou stopou na TV

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hobgoblin 17. 2. 2016 10:57

Ještě se v tom zkusím pohrát, z podpory od Acer mně stále tvrdí, že tablet umí poslat jen stereo zvuk, nicméně netuším, zda tam tomu tolik rozumí vůbec. Když by mělo signál umět poslat MMC za 3 tis., proč by to neuměl tablet s Windows za 7 tis. Přesto děkuji za rady. Dám vědět, jak dopadnu.

Edit:
Tak jsem včera opět zkoušel pustit přes tablet film. Předtím jsem aktualizoval ovládač grafiky. Když jsem pak pustil film 5.1 (v Mirillis), tak se zdálo, že je to opět jen stereo. Zkusil jsem i na AVR režim "Movie" a pak prostorový zvuk fungoval - nevím zda ale jen AVR nerozdělil ten stereo signál. Pak jsem pustil film s DTS stopou a dokonce se objevila na AVR ikonka DTS a zdálo se že je zvuk opravdu v pořádku.

Tak už jsem myslel, že je vše OK. Jenže jsem zjistil, že na samotném tabletu nefungoval vůbec zvuk (ani ve sluchátkách) - nejspíš nebyl správně nainstalovaný ovládač zvukovky - on se při aktualizaci grafiky nějak poškodil a musel jsem ho též přeinstalovat - jenže nejspíš nebyl správný (slavná podpora od Aceru). Tak jsem na tabletu dal obnovu do původního stavu - zvuk na tabletu OK, ale prostorový zvuk na AVR opět jen stereo a už nefungovalo ani přepínání režimu "Movie".

Takže usuzuji, že problém je opravdu s ovládači HDMI/grafiky a že ovládač od výrobce nějak neumožňuje pass-through. Nejspíš už se na další zkoušení vykašlu a půjdu jinou cestou. Jen nevím zda jít cestou MMC nebo Blu-ray přehrávače. Co jsem si četl, tak s MMC do 5 tis je problém, že některé neumožňují pass-through a ty lepší už mají cenovku nad 6 tis. a více. Jako nejlepší řešení by byl určitě slušný notebook s dobrou podporou od výrobce, jenže to už se bavíme o částce 15tis +.

Pokud někdo někdy zrprovozní prostorový zvuk přes tablet s Windows, dejte vědět.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 19. 2. 2016 09:50

Pak jsem pustil film s DTS stopou a dokonce se objevila na AVR ikonka DTS a zdálo se že je zvuk opravdu v pořádku. To zní jako že to bylo doopravdy v pořádku. Jestli pak nešel zvuk na tabletu, není možný, že zůstal natavený jako výchozí ten digital nebo tak něco?
Pokud ale AVR detekoval DTS- tak to znamená že doopravdy dostal DTS nedekodovaný signál z tabletu...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 19. 2. 2016 20:02

Tak jsem znovu naistaloval K-lite codec a nastavil dle misakqa. DD se jde zda v pořádku, ffdshow ukazuje output PCM 5.1. Když však přehraju film s DTS tak jde obraz v MCP zrychleně, čili žádný zvuk nejde. Output ukazuje S/PDIF. Nevím čím to je, že jde obraz u DTS zrychleně. Při instalaci K-lite jsem zatrhl výstup 5.1...
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod hobgoblin 23. 2. 2016 07:32

Tak už se zdá, že jsem zprovoznil i video s DTS zvukem. Nainstaloval jsem si přehrávač KODI v15.2 a ponastavoval audio výstup na passthrough a zvuk funguje prostorově včetně ikonky DTS na AVR. Je to první přehrávač, na kterém funguje všechno (alespoň na v15.2, na 13,2 šlo video s DTS trhaně). Snad toto vlákno pomůže někomu, kdo bude chtít přehrávat filmy z tabletu s Windows.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod hobgoblin 2. 6. 2016 12:10

Tak se po pár měsících vracím k tématu. V předchozím příspěvku jsem psal, že už mně funguje DTS passthrough na tabletu s Windows. Teď jsem zjistil, že to nebyla pravda - AVR pouze stereo zvuk rozdělil na prostorový. Jak jsem to zjistil: pořídil jsem si MMC Evolvo Q5 4K a to umí HDMI passthrough pro DTS a zjistil jsem, že se přímo na displeji AVR (Onkyo TX-SR606) musí objevit nápis DTS (ne malá ikonka DTS). Takže celé trable s tabletem byly k ničemu - zkrátka neumí HDMI passthrough.

Tak jsem začal používat Evolvo, nicméně neumí passthrough HD audia, což by mně do budoucnosti mohlo chybět. Tak jsem nakonec pořídil mini PC Intel NUC6i3SYH s Windows 10 a konečně funguje HDMI passthrough i HD Audia (požívám Media Classic Player). Je to sice větší investice, než jsem původně chtěl, ale vše funguje, má to dostatečný výkon, je to malá krabička a můžu to použit i jako klasické PC.

Tak snad někdy někomu moje zkušenosti pomůžou (např. při hledaní zařízení pro bitstreaming HD zvuku).
hobgoblin
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků