Jaký Mini/Micro systém pro občasný poslech?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yang15 3. 3. 2015 19:35

Ahoj, chtěl bych poradit, zda nevite o nejakem systemu, ktery by mi nejvice sedl.

chtěl bych si pořídit do pokoje nějaký slušný mini/mikro systém, kterým bych nahradil stávající. Nároky mám spíše technické, než hudební.

Do teď mám starý micro systém Sony CMT-NEZ5. - pro poslech před spaním, když je PC vyjímečně vypnut, nebo že by se dal přenést/odvést (napr. do pokoje na dovolenou)

Primárně poslouchám hudbu z PC, ke kterému mám připojené domácí kino. (říkám, nejsem audiofil, takže mně to stačí) a z toho duvodu nepotřebuji buhvi jaký super micro/mini systém.

Cena: optimálně kolem 5tis.Kč. (max strop je 10tis, ale tomu bych se chtěl vyhnout)
požadavky:
1) bluetooth - s tim nebude problem
2) USB (nejlip i podporad NTFS formatu (ale prezil bych i FAT) - USB nebude problem
3) display - zde už problém bude, co jsem pročítal články a recenze, display je vzdy tragedie a pokud pripojim USB s hodne muziky, nelze se v tech slozkach orientovat, protoze display ma jen jeden radek.
4) wifi/lan/DLNA atd.. + internet radia (zde je problem aby splnovalo oboje)
5) nejlepe i ukazatel hodin + automat spanek

apple konektory vitam - neni vsak nutno, stejne si myslim ze ten mobil nebo ipod tam dlouho nevydrží. Hlavni je BT

Co jsem pročítal recenze, našel jsem tyto velmi chválené kusy + jsem našel něco jiného

1) Panasonic SC-PMX7EG - velmi chváleny (pry nej v teto cene) - prijatelna cena, má BT, USB (ale problem s diplayem), nema internet pripojeni

2) Panasonic SC-PMX9EG-S - splnuje vse až na display a internet radia. cena je strop, jenze prijde mi to pro me ucely zbytecne drahe.

3) Pioneer X-HM82-K - technicky splnuje vse, ale cena mimo.

4) Nejvíc jsem uvazoval o Lenco BTT-1 - cena krasa, slysel jsem jen chvalu... ovsem chybi wifi/lan atd, display, dock

Ted otazka, zda vubec neco existuje. Nebo spis zda se vyplati investovat do toho wifi/LAN pripojeni. Realne to pouzivat stejne moc nebudu a co budu chtit poslouchat z flash, tak si tam nahraju, abych nemusel slozite v zarizeni listovat.
Tim padem mi vychází, že bych se měl rozhodovat mezi č.4 a č.1.

Co myslíte vy?

Díky za názor :)
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breby 3. 3. 2015 21:01

co bych ti napsal. Panasonica SC-PMX7 mam v pracovne, na moje pozadavky vyhovuje, jen me mrzi ze neumi flac a hudba z USB, to je divoky. Pokud uz mas nahranou hudbu na flasce a pridas dalsi album, automaticky se ti hodi na konec seznamu. Displej jednoradkovy, nic moc. Pro moje ucely vyhovuje, posloucham na nem radio ( napichnul jsem ho na kabelovku, u nas je mizerny prijem stanic ) a kdyz koukam na filmy honim zvuk pres Bluetooth z počítače. Hraje pekne, bedynky uz mam rozehrany a nastaveny bass a vysky.
Resil jsem, to co resis ty, hledal jsem jsem sestavu do loznice a hlavne s peknym displeyem ( pro manzelku ), aby bylo krasne videt razeni adresaru pri vyberu hudby na flash disku.
Vyber dopadl tak, ze jsem koupil Pioneer X-HM72-S rozdil mezi 72 a 82 je zde http://www.hifi-voice.com/vsimli-jsme-s ... oneer.html a http://www.pioneer.eu/eur/products/42/2 ... _P10=69525. Zde mam vlakno ohledne meho vyberu s fotkami viewtopic.php?f=1722&t=1229186.
Pokud schanis nejaky mikrosystem s peknym viceradkovym displejem, zatim nic jineho neni, nez reseni od Pioneeru. Ten jediny nabizi systemy s viceradkovym displejem. Prolejzal jsem net cca 2 mesice, hledal a koukal. Nakonec vypadl z toho Pioneer. Sehnal jsem ho 11690 Kc ( ukecal jsem prodejce na snizeni ceny ), ale to uz je nad tvuj rozpocet.
Snad ti to trosku pomuze pri vyberu, pokud by si byl z okolí Ceske Trebove, muzu ti oba systemu ukazat v běhu .o))
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Yang15 3. 3. 2015 22:33

Ahoj, mockrát děkuji za odpověď.
Ja jsem už na ceste do pelechu, takze jsem to prolétl rychleji, ale at jsem koukal, jak jsem koukal, nenašem jsem mezi nimi rodil. Krom ceny.
ale vic to prostuduji zitra.

Spíš mě zajímá, když mám oba systémy. Je znát nejak rozdíl kvality zvuku/ovladaní/funkce (kvalita spojeni bluetooth/lan..) apod?? - pokud je to v tom vlakne, tak to zitra dohledam.
CO se tyce ceny, da se o tom jeste popremyslet a pokud v nich neni rozdil (zasadni) a je mozno ho sehnat za 10tis (coz je i ten "nej" panosonic (co ted (ve 2014) dostal tu nakou cenu)), asi bych nevahal, protoze pokud je zvuk pro obyc smrtelnika k nerozeznani, prioritou by byl ten display + ovladani v adresari.

viz USB: funguje spolehlive? zda se v tom da lehce orientovat, bez problemu procházet adresari apod..
mas k diplayi jejake vyhrady?

vubec, nejake porovnani Pioneer vs Panasonic? (jen kracene) spokojenost, + -

pokud to zitra najdu v tom vlakne, tak se ted predem omlouvam za dotazy.

staci jen kdyz mi napises, co tam pripadne nenajdu nebo zda jsi objevil neco noveho (z tech poznatku)..
díky moc a pro dnesek dobrou :)

PS: se znackou pioneer zkusenosti nemam. znam ho jen z autoradii a zatim jsem narazil vzdy na modely,kteri jsou proste nejlevnejsi a umi zhruba to, co ty drazsi, takze z toho mi vychází, že to asi nic moc zazracneho (kvalitou) nebude, ale pak jsem narazil i na nakou audio sestavu za velky penize od pioneera a tak si zase rikam, ze to naka znacka bude. Opravdu nwm, neorientuju se v tomto odvetví a jedine co vím, že profi hudebnici maji ty velky bedny vetsinou znacky Marshall (nebo jak se to jmenuje)
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breby 4. 3. 2015 20:43

zvukove nedokazi posoudit, jen se mi zda ze Panasonic ted hraje o trosku cisteji. Ale Pioneera mam par dni, takze repro neni rozehrane.
Ohledne vstupu USB je obrovsky rozdil v menu. Na Panasonicu na displeji se ti ukaze jen A001 T029 - to znamena prvni album a 29 pisnicek, pak se ti obejvi nazev alba a interpreta, po pusteni se objevi treba nazev pisne ktera ti roluje. Orientace v hudbe z USB je naprd, nevyberes si pisen kterou chces pustit. Nebo jsem zatim na to neprisel. Vyhoda, pustis prvni pisen a prehraje ti cele USB.
Pioneer - nacita rychleji vstup z USB, ukazou se klasicky slozky pod sebou a aktivni je zluta ( tva pozice ) ostatni jsou lehce sedive. Na displeji krasne vidis hned obsah USB, je srovnany podle abecedy, soucasne vidis 4 polozky,projedes je a nactou se dalsi, udelas vyber adresare a uzes si vybrat pisen kterou chces pustit. Jedna nevyhoda, nebo jsem na to neprisel, po prehrani slozky s hudbou se nepusti dalsi. Ale ma to vyhodu po skonceni se cca po 15 minutach system sam vypne. To se Panasonica nestava, je porad zapnuty.
Vyhoda Pionneru je, jak je na siti ( mam ho pripojeny pres WiFi ) muzes ho ovladat pres smartfoun se systemem apple nebo android. V obchode je na to aplikace, od zapnuti veze az po sleep.
Porovnani s Panasonicem jsem spokojeny, z 90% me hraje radio jako kulisa u PC a zbytek jsou mp3 a zvuk pres bluetooth ( neni problem, ale vysilac prijimac je cca 1,5m od sebe ). Mrzi jen absence prehravani formatu flac.
Pioneer je idealni vezicka do loznice ( u nas ), takovy male multimedialni centrum s velkym citelnym displejem. Zatim se na ni pousti hudbna z USB, CD a ja pred spanim kdyz je zena na nocni internetova radia .o)) Zvuk je cisty bez ruchu pri tissim poslechu, ale neni to rozehrany a kazdy maji usi, kazdymu se libi neco jineho.

Hlavne popremyslej, jestli potrebujes internetove radia, pak je cena systemu s vyssi min o 3 az 4 tisice, nez klasicka vezicka s bluetooth a USB vstupem.

Pokud budes mit dotazy ptej se, od toho jsme na foru, jestli budes chtit udelam fotky jak co vypada pro predstavu.
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Yang15 4. 3. 2015 22:18

Ahoj,

tak jsem projel tve vlakno + jsem opet projel ty rozdili mezi modely 72 a 82. Zadne zasadni jsem proste nenasel. V te tabulce, co jsi poslal je vse naprosto stejne. V tom clanku jsem se docetl pouze to, ze model 82 ma pozlacene konektory a neco nepatrneho s repro. Toto vse, co jsem zjistil. Takze se porad ptam, v cem je ten 3-4 tis rozdil?

USB co pises -> super, tohle bych presne chtel. co se tyce prehravani po sobe, snad to nejak pujde, aby sli slozky po sobe, ale to by mi jinak nevadilo.

S tim internetem. No nevim jak to na vezi funguje. Ja radio moc neposloucham, a kdyz uz, tak jen klasicky nase FM stanice. Prave nevim, jak internetove na vezich funguje, zda je tam proste kazde radio, nebo jen urcita pro urcity region. Takze se zeptam jinak, ted me napadly zrovna 2, ktere vim, ze nemaji FM, jde tedy na tom internetovem naladit např. radio Bonton, Seejay apod?

spis by mi slo o to wifi/lan/dlna, ze bych to mohl pripojit k notasu. k PC jak jsem rikal mam domaci kino, takze vse jedu pres nej (hudbu filmy) takze by byla hloupost poustet filmy pres vez, kdyz to muzu mit v 5.1.

Abych rekl pravdu, realne by mi stacilo fakt asi jen USB i bluetooth, jenze jsem typ cloveka, ze "co kdyby se to nekdy hodilo?" :D takze proto hledam za slusnou cenu co nejvic muziky.
Ovsem nejvetsi + je pro me ten tebou chvaleny display. Vim jake to je hledat neco na jednoradku. Takze si myslim, ze zacinam prave setrit a pujdu do pioneera taky. Display proste dela sve a ja chci dobrou orientaci. Aplikace pro mobil/tablet je super.Bude se hodit. Mam jak iOS tak android, takze urcite jedna z nich fungovat bude :)

Moc dekuji za infomace a tesim se na dalsi tvou odpoved na me otazky + dalsi tve postrehy.

a jak rikas, ja to mam prave take do male mistnosti (do pokojicku), už tu mam plno repraku:
1) JVC dom. kino 5.1 - pripojene pres optiku k PC
2) ECG ZR 800 6.1 - to taham s sebou na cesty, kdyz jedem na dovcu, tak at mame dobre repro - to je takove "domaci kino" do panelaku :D ale hraje to velmi slusne
3) Harman Kardon SoundSticks II - pouzivam k notebooku
4) Sony CMT-NEZ5 - tohle pouzivam jen jako hodiny a nebo na hudbu pred spanim, kdyz mam vyply PC. - toho bych nahradil tim Pioneerem

Mam to prave primo naproti postely a kdyz je vez vypla, sviti idealne osviceni (nerusi to ve tme) hodiny, takze vzdy kdyz se probudim, vim hned kolik je :)
ale prave chybi mi něco bezdratoveho popripade repro na USB.
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrabus 5. 3. 2015 10:42

K tomu panasonicu-automatické vypnutí se dá nastavit v setup- vypne se 20min po skončení přehrávání. Co se týká řazení alb, je známo že panasonicy je řadí dle času, ne názvu. Je tedy nutné nejprve vytvořit na flešce složky 001, 002,... a do nich jednotlivá alba vkládat(při procházení se tyto složky už nezobrazují). Pokud chcete skladby přehrávat v určitém pořadí, je nutné před název souboru vždy napsat číslo 01., 02., 03. Je to pakárna, to uznávám, ale odměnou je rychlé nalezení požadovaných songů ;-)
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breby 5. 3. 2015 19:31

to Patrabus: diks tak to jsem nevedel dekuji za info

to Yang15: internetove radia jsou serazene dle spousty kategorii, jsem ve slozce ceskych radii, koukam na Bonton, SeeJay a spoustu dalsich cesky internetovych radii. Prehravani z PC po siti funguje, nahral jsem album do sdileneho adresare a pres menu jsem se dostal na album a spustil. Takze pokud bude tvuj notebook na stejne siti jako system bude to fungovat.
Ohledne rozdilu mezi 72 a 82 co jsem vycetl je v pozalcenych konekterech vzdu na jednotce a 82 ma jine repro, jinak je to stejne.
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Yang15 5. 3. 2015 23:39

super, takže jsem to našel spravne.. jen konektory a trochu jine repro (píší tam nepatrně)

Ok, moc diky, takze ted jen najit nasetrit a najit spolehlivy obchod s dobrou cenovkou :) :D
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devillived 6. 3. 2015 21:00

Byly představeny nové modely od Panasonicu PMX70 a PMX100.
Vybíral jsem mezi Pioneer HM72 a Panasonic PMX9. Panasonica jsem si měl možnost vyzkoušet a jeho přednes se mi velmi líbil, jen jsem litoval, že nemá internetová rádia.
Nyní je venku model PMX100, který je má, takže jdu do něj.
Na internetu jsem narazil na pár diskuzí, kde kritizovali zpracování HM72, někdo tam měl dobrý kus bez vad až na potřetí.
Cowon D3 32GB (64GB SD) + Vsonic GR04.
Devillived
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 6. 3. 2015 21:40

no cena bude ale asi bomba.
Co koukam na ty jejich stranky, display nevypada, ze by se nejak polepsil.. vidim dva radky, ale druhy radek jsou spis symboly, co vse je zvolene (opakovani, sleep, apod)
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrabus 7. 3. 2015 21:08

Nechci ti kazit radost, ale čtu specifikace PMX100 a jediná možnost netových rádií je přes apku na mobil jako u pmx9
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 7. 3. 2015 22:47

takže zustaneme u Pioneera :D
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devillived 8. 3. 2015 20:52

Patrabus píše:Nechci ti kazit radost, ale čtu specifikace PMX100 a jediná možnost netových rádií je přes apku na mobil jako u pmx9


Hmm.
Koukám na to, jestli to tak opravdu bude tak nechápu k čemu nový systém s minimální inovací.
Rozdíl proti PMX9 není veliký.
Sakra. :eh
Cowon D3 32GB (64GB SD) + Vsonic GR04.
Devillived
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrabus 9. 3. 2015 07:07

Holt už je tu pmx9 skoro dva roky, tak "aby se neřeklo" :-D
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZEchito 19. 3. 2015 09:22

Nevím jestli už si tazatel něco zakoupil. Pokud ne, tak bych poradil Denon Ceol Piccolo. Nemá sice cd mechaniku, ale ta v požadavcích není, a nemá i BT ale když ma DLNA tak je to stejně jedno, a nemá i FM rádio. Jinak má vše. Krásný víceřádkový displej, internetové rádio s dobrou organizací kanálů, přez USB přehrává všechny typy souborů. Má i spotify, ale to je potřeba mít prémiový účet.
CZEchito
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků