PC+ 2 x sluchátka + 5.1 repro - jak zapojit ?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Firless 7. 12. 2014 14:08

Zdravím,

rád bych vás požádal o radu,jak skloubit zapojení výše vypsaného. Mám PC ke kterému jsou na integrovanou zvukovku připojeny 5.1 repro Genius (pro děti a jejich pohádky) a obyčejná (Sony MDR-XD200) sluchátka pro stejný účel.
Teď bych rád v PC poslouchal muziku i já (pouze sluchátka) a rád bych si dopřál malinko lepší kvalitu než je stávající sestava. Sluchátka mám vybrané Senny HD650 - otázka je, pomocí čeho je připojit k PC ? DAC+zesilovač ? Na sluchátka jistě ideální - ale co pak s 5.1 repro a starými sluchátky,které bych přeci jen rád u PC ponechal (kvůli dětem - ty staré můžou zničit - Senny by mě mrzeli :) ) V případě,že bych DAC kombinoval s integrovanou zvukovkou - musel by se pravděpodobně někde manuálně přepínat zdroj zvuku na jednotlivá poslouchání - což by asi děti nedali :) Nebo koupit lepší zvukovku (Asus Xonar Essence STX II) - tam by měli jít snadno zapojit 5.1 pomocí cinch kabelů,Senny do sluchátkového výstupu této zvukovky,ale co se starými sluchátky ?
Otázkou je pak cena ... ideální by bylo vejít se do ceny kolem těch 5-7 tis. kč. Pokud to nepůjde,nebo by bylo možno výsledek vylepšit za "mírný" příplatek, tak to asi zvládnu.
Jsem audio analfabet,tak prosím omluvte moji neznalost - teprve se rozkoukávám.
Děkuji vám předem.
Firless
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 12. 2014 22:52

V systému budeš mít nastavenou jako výchozí zařízení integrovanou zvukovku, do které budou připojené repro Genius a sluchátka Sony MDR-XD200, takže se to bude chovat jako doposud. A v přehrávači, ve kterém posloucháš hudbu (Foobar2000, WinAmp, AIMP, JRiver), si nastavíš jako output device novou hračku (zvukovka, DAC) na bit perfect (ASIO, KernelStream, WASAPI). Pokud si budeš chtít pustit např. video z YouTube, podívat se na film v jiném přehrávači apod., tak v systému změníš výchozí zařízení na novou hračku a potom zase přepneš zpět.

Teď k výběru. K HD650 by to chtělo něco s v rámci možností slušným zesilovačem. V této cenové relaci bych to viděl následovně:
Každé řešení má svoje pro a proti. Nejlepší z hlediska zvuku bude nejspíš Audio-GD, ale je nutnost objednat přímo od výrobce z Číny nebo např. z Polska. Sám výrobce poskytuje záruku 10 let, ale poštovné do Číny vyjde draho.
Určitě doporučuji projít si sekci Převodníky a sluch. zes.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firless 7. 12. 2014 23:25

Díky moc za odpověď. Je to myslím přesně to,co jsem zhruba potřeboval/chtěl slyšet. Při odpoledním dohledávání jsem na podobné info o možnosti nastavit druhé zařízení pouze v mém přehrávači muziky (AIMP) taky narazil,ale díky mojí ne zcela dokonalé angličtině jsem si nebyl jistej :)
O Audio GD jsem tady toho přečetl spoustu (a všechno vesměs pozitivní) ale z několika důvodů (i za cenu horšího výběru a snad i horší ceny) bych raděj zakoupil něco tady v čr. Zaujalo mě,že v jedné kombinaci jsi zařadil jako zes. FiiO E09k - tady z diskuse jsem nabyl dojmu,že výrobky FiiO nejsou příliš kvalitní,ale asi se to týkalo DAC+zes v jednom zařízení.
Já pokukoval třeba po HRT Music streameru II nebo III - ty tady na foru nebyly úplně zatracované,ale nevěděl jsem,co k nim jako ten zes. Pokud by šlo to FiiO,tak by to bylo skvělé.
Při téhle kombinaci ale nevím,jestli funguje jen řetězec DAC + sluchátka a nebo je tam ten zes. nutný ?
Pak jsi zmiňoval i tu zvukovku Essence STX II - což by pro mě jako pro naprostého laika bylo z hlediska zapojení myslím nejjednodušší - jen netuším,jestli dosahuje kvalit výše popsaného ?
Ze zařízení,která mě přišla taky jednoduchá jsem narazil na malý Cambridge audio DAC Magic XS .... jen připojit k USB a je to ? Jen zase nevím,jak je na tom s tou kvalitou k vybraným sluchátkům.
Ale díky té fintě s primárně nastaveným zdrojem zvuku z integrované zvukovky a pouze v AIMPu nastavenému druhému zařízení je myslím už jen na mě co pak vyberu - fungovat může cokoliv přesně jak jsem si namyslel.
Ještě jednou moc díky.
Pro info - už předem vím,že můj cíl není audiofilsky čistej přednes,ale spíš něco "barvitějšího" klidně i s trochou přidanýho basu (poslouchám hodně elektronickou hudbu) což pro pravověrného audiofila asi není to co by rád slyšel :) Sluchátka jsem vybral po tom co jsem je slyšel hrát na dvou různých řetězcích (oboje však hodně mimo můj rozpočet :D ) a díky pohodlí na hlavě. Takže ne primárně kvůli tomu,jak možná umějí být skvělá. Prostě něco jako láska na první pohled a neptejte se mě proč - nebudu to umět popsat,prostě se mi to jen líbilo.
Firless
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 12. 2014 23:47

FiiO E09K má výborný poměr cena/výkon. Ostatně jako většina výrobků FiiO. Z hlediska osazených obvodů je prakticky totožný s chváleným BVaudio Headamp. Sám jej používám s AKG K712.
K němu můžeš použít výše zmíněný JDS Labs ODAC nebo i ten HRT Music Streamer III (k oběma potřebuješ zesilovač, jsou to čistě DAC). Já bych z těchto dvou asi preferoval ODAC kvůli světlejšímu zvuku, což by HD650 mohlo prospět, ale jsou to zařízení stejné kvalitativní úrovně.

Řešení JDS Labs O2+ODAC Combo (normální verze) by asi vyšlo o něco levněji, protože ušetříš za propojovací kabely. O2 je také chválený zesilovač.

Zvukovku ASUS Xonar Essence STX v kombinaci s HD650 tu myslím někdo provozuje, pohledej.

Zařízení kategorie CA DacMagic XS má na HD650 slabý zesilovač.

Jinak oceňuji, že jsi sluchátka vybíral poslechem. Pokud se ti líbí, je vše v pořádku.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firless 8. 12. 2014 00:16

Aha,tak děkuji za uvedení na pravou míru - já FiiO neprávem odsuzoval.
Píšeš,že by jsi preferoval ODAC kvůli světlejšímu zvuku. Pokud si to přeložím po svým,tak to je myslím spíš opak "basovějšího" zvuku co si zhruba představuju na tu svoji elektronickou hudbu ne ? Nebo už jsou samotná HD650 tak hrající,že už by to bylo moc a je spíš žádoucí je "zesvětlit" ?
Kombinaci Essence STX II + HD650 jsem našel na head-fi - cca 3/4 byli spokojeni a 1/4 ne .... no nikdy se nezavděčíš všem. Ale pohledám ještě tady.
Díky za varování ohledně DacMagicu a vysvětlení,že DAC bez zesilovače nehraje (jsem opravdu audio diletant).
Poslechem jsem vybíral,ale ..... vždy to hrálo na něčem,co nikdy mít nebudu (Burson ? a Casea Lyra ?) takže otázkou je,jak moc podobný zvuk vyloudím na svém splácaném řetězci já - ale opět opakuji,jsem přesvědčený,že pro mě to bude stejně nádhera :)
Firless
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 12. 2014 00:48

Píšu to ze svého pohledu. Sennheisery šestkové řady jsou na můj vkus příliš tmavé a obecně mám raději světlejší (="více výšek") sluchátka. Co přesně bude vyhovovat tobě, nevím.

Myslím, že spokojený budeš. Největší měrou se na výsledném zvuku podílí právě sluchátka.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků