Audio k počítači do 20 000 Kč

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jigssaw 27. 11. 2014 01:41

Počítač bude sloužit k práci, ale určitě se občas zvednu ze židle, zvýším hlasitost a budu chtít, aby to hrálo přes celý pokoj tak, že nebude slyšet vlastního slova. Takže jestli není KEF příliš hlasitý, není to nic pro mě.

krmelec: Zdůvodníš mi prosím, proč aktivní repro (počítám, že k tomu USB DAC)?
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 11. 2014 04:50

Aktivní repro nebo taky "studiový monitory" (funkčně to je totožný = bedýnka s reprákem (reprákama u vícepásma), kvalitativně rozdílný - ty studiáky by neměly nijak měnit frekvenční průběh, aby právě z nich bylo slyšet jen to, co se odehrává v signálový cestě) zaberou u PC míň místa - přesně o ten zešilovač, kterej už mají v sobě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 11. 2014 09:55

Např. již k zmíněným rerpo od KEF DAC netřeba, má USB vstup pro přímé spojení s PC. Pokud bys šel druhou cestou tzn. pasivní repro, zesík a případně DAC, tak by to znamelo, že bys prakticky musel koupit s takovým rozpočtem jen základní entry bedýnky a zesík, pokud hovoříme o nových věcech jako je např. toto http://www.stereovision.cz/stereovision ... -Audio-BX2
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 27. 11. 2014 11:22

-ako som naznacil -vsetko nieco stoji ,viac materialu -mensia kvalita, cim väcsie ,tym horsie (teoreticky) ,ked sa bavime o urcitej cenovej relacii.., takze ked je vsetko all i 1 ,nema kraviny naviac, a je to male, netreba k tomu kabelaz (tympadom je co najkratsi spoj a cesta ,nedegraduju to kable ) a je to jeden vyrobca (vsetko spolu skomponoval) -je sanca ze to bude velmi dobre.., naviac kef je kavlitna znacka..., nemusis uz nic riesit ,iba -just plug and play.. :mrgreen:

mozno by sa tak dalo ,ze by si objednal z alza a potom do 7 dni vratil...(bez udania dvovodu)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jigssaw 27. 11. 2014 12:40

Já ale nepotřebuju šetřit místo. Čím míň místa to zabere, tím líp, ale prioritou je kvalita zvuku.

krmelec: Myslíš, že třeba ten set, co jsi poslal, bude znít hůř než KEF? Nebo třeba nějaký asynchronní USB DAC do 7 tisíc + Adam Audio A5X, jak na tom je KEF proti něčemu takovému?
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 11. 2014 13:17

No, jednou napíšeš, že nepotřebuješ šetřit místo a hned doplníš, že čím míň místa to zabere, tím líp. Píšeš, že budeš poslouchat ze vzdálenosti jednoho metru a pak napíšeš, že to chceš taky na ozvučení celé místnosti, aby nebylo slyšet vlastního slova. To si musíš ujasnit ty na co to bude. To jestli bude lepší Adam nebo Kef či něco jiného musíš rozhoudnout ty sám, protože to budeš poslouchat. Já jsem jen nastínil směr - k PC pro blízký poslech jsem pro aktivy, pro ozvučení celé místnosti, aby nebylo slyšet vlastního slova, tak pak zesík a klasické repro.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jigssaw 27. 11. 2014 14:50

To, co jsem napsal, se nijak nevylučuje. Když budu mít dvě stejně kvalitní sestavy, tak si vyberu tu, která bude zabírat míň místa, ale nechci ubírat na kvalitě kvůli úspoře místa.

Primárně (to je tak 90 % času) budu poslouchat ze vzdálenosti metru, ale ve zbylém čase chci, aby to ozvučilo celou místnost.
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 11. 2014 17:27

A co povídám celou dobu? Jseš jak blondýna, nebo spíš jako vosel mezi dvěma votýpkama mrkve - nevíš co chceš, ale nedáš pokoj, dokud to nedostaneš...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jigssaw 27. 11. 2014 22:15

Nepřipadá mi, že bys něco konstruktivního vůbec povídal. Napsal jsi variantu USB DAC + zesilovač + pasivní repro. Zatím se mi nedostalo odpovědi, jak bys 20 tisíc mezi tyhle tři zařízení rozdělil, mně to připadá jako nízká částka na takovou sestavu, ale já nejsem odborník.

Máš pravdu, že nevím, co chci, proto se tu ptám. Nevyznám se v audiu. Dost jasně jsem ale napsal, k čemu to chci.
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2014 03:12

To jsou právě ty 2 věci - buď dáš cenovej strop - a pak se nediv, že za to bude málo muziky, nebo musíš přitlačit na financích, aby to plně uspokojilo i ty náročnější požadavky. Já nenapsal, že máš rozdělovat 20 klacíků - spíš se snažím nažnačit, že na tu požadovanou kvalitu jsou ty KEFy opravdu málo. Ano, "utáhnou" poslech v blízkým poli, ale na poslech "po pokoji" už budeš muset přidat ještě aspoň 10 000, abys měl něco, co "pokreje" i místnost 20-30m čtverečních...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jigssaw 28. 11. 2014 14:27

Ok, takže moje požadavky jsou s mým rozpočtem přehnaný nezávisle na tom, jestli koupím all-in-one nebo třeba zesilovač + pasivní repro?

Ještě by mě zajímalo, jak to je s tím MIDI kontrolerem. Ty kontrolery mají svou zvukovou kartu, ale tu bych využívat nechtěl, chtěl bych to prostě připojit k počítači s tím, že zvuk bude zpracovávat audio sestava - je to tak možný?
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2014 01:00

S ohledem na ty žánry, který posloucháš, jsou ty KEFy vhodný tak akorát na to "blízký poslechový pole" - uvědom si, v jakejch oblastech hlasitosti se hraje to, co máš v oblibě. Prostě potřebuješ něco, co bude mít reálně výkon minimálně 50W na kanál - a ne měřenej metodou P.M.P.O....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 11. 2014 10:15

KEF X300A jsou menší aktivní 2pásmové monitory s 50 a 20W zesilovačem. Ano, jsou primárně určené k PC, ale nevidím zde žádný důvod, aby nemohly ozvučovat celou menší místnost "silou" 13cm středobasu poháněného 50W zesilovačem.
50W je hodnota, na které startují "dospělé" zesilovače, např. http://www.alza.cz/pioneer-a-10-stribrny-d340762.htm a stejně tak i 13cm středobas se dá najít v menších pasivních regálovkách určených do menších prostor, např. http://www.alza.cz/tannoy-revolution-dc ... 445925.htm
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jigssaw 29. 11. 2014 23:50

Já ale neprosazuju KEF, jen to beru jako možnost. :) Nepoškodí kvalitu zvuku to, že budu u KEF muset regulovat hlasitost už v počítači?

Co něco jako M2Tech hiFace BNC + Harman Kardon HK 3490 + Wharfedale Diamond 122?
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 11. 2014 09:34

Pokud máš obavu z regulace zvuku jen v PC, existují aktivní monitory s DAC a DO, např. http://www.alza.cz/jamo-p-404-hg-cerne-d452610.htm
Ozvučení PC můžeš realizovat také s AVR a pasivními soustavami, jak jsi naznačil.
Jakou cestou se vydáš, je na tobě.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků