Multimediální centrum vs NAS vs... jak na to ?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod skejpa F1 26. 8. 2014 11:46

Zdravím.

Předem se omlouvám, pokud to nepatří do této rubriky ale sedělo mi to sem nejvíc. Potřebuju poradit ohledně domácí sítě. Máme v obývacím pokoji LCD televizi ( http://www.philips.cz/c-p/37PFL4606H_58/4000-series-lcd-tv-pixel-plus-hd ), na které občas pouštíme z notebooku přes HDMI filmy. Plánujeme však koupit domácí kino (až to dovysvětlím, klidně mi to vyvraťte), které by 1. doplnilo zvuk k televizi u filmů, 2. dalo by se na něm pouštět klasické rádio, CD/DVD a audio z desktopového PC.

Když bychom toto pořídili, rád bych také omezil to nekonečné propojování notebooku s televizorem (beztak filmy stahuju na desktop PC, poté přes flashku do notebooku a pak z notebooku pouštíme do TV protože ta si zase většinou neporadí s titulkama...).
Napadla mě varianta NAS serveru propojeného do modemu (máme UPC - klasika modem s 4ma portama na ethernet). Ale jak to propojit s televizí protože DLNA telka myslím nemá.
A k tomu další problém - na domácím kinu bych rád pouštěl hudbu co mám na desktopu, nejlépe bez toho abych musel zapnout TV.

A jako perla - desktop je v jiné místnosti :-) je připojen ethernet kabelem (ve zdi) do modemu, který je v obýváku.

Nejsem úplně technický laik ale neznám nové možnosti multimediálních center apod. Jde například zapojit kino do multimediálního centra, telku taky apod. a pak pouštět filmy na televizi přes multimediální centrum s tím, že by hrál zvuk z kina ? Je to dost složité na vyjádření, doufám, že jste mě pochopili a kdo to dočetl až sem, má moji poklonu :-)

Díky za rady. Ocením všechny rady, včetně ponižujících 8-)
skejpa F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod equinoxe 27. 8. 2014 16:18

ano, ide to; mozes kupit AVR, do ktoreho strcis RJ45tku z lokalnej LAN; musis nashareovat adresar, z ktoreho chces filmy prehravat, nemusi to byt NAS, moze to byt pocitac vo vedlajsej miestnosti; samozrejme musi byt v case prehravania filmu zapnuty
equinoxe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 27. 8. 2014 17:11

AVR žádné video nepřehraje...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod equinoxe 27. 8. 2014 20:09

spravna poznamka; zial (dnes asi vsetky) AVR prehraju cez siet iba hudbu, potrebujes k avr multimedialnu krabicku, do nej strcis RJ45tku, z nej HDMI do AVR a z avr HDMI do svojej TV - jednoduche, ako facka
equinoxe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skejpa F1 28. 8. 2014 11:15

Mohli by jste to konkretizovat na nějaké konkrétní modely ? :D
skejpa F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod equinoxe 28. 8. 2014 15:42

no problemo BOSS; tak do 500 000 korun, moze byt? :mrgreen:
equinoxe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skejpa F1 28. 8. 2014 15:47

Může být, platíte Vy ? :D
skejpa F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod equinoxe 28. 8. 2014 16:24

velmi rad, ale lod s diamantami pride az o 3 mesiace :mrgreen:

nemas v prvom prispevku zasadnu informaciu - rozpocet, bez toho ti nik radit nebude; dalej nepises, ako by si si to predstavoval, ci plastovu sialenost, alebo seriozne reprosustavy, stereo, multikanal
equinoxe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skejpa F1 28. 8. 2014 16:36

Rozpočet je malej. Chtěl jsem to pořídit do 10.000 max (když by to bylo míň, ještě líp...). Na kvalitní audio mám externí zvukovou kartu a sluchátka od Audio Techniky. Tohle chci vyloženě jen na lepší zvuk z filmů (i z .mkv apod), aby to šlo i "zezadu" a taky abych mohl pustit nějakou hudbu v obýváku když přijde návštěva nebo když prostě jen máme chuť. Určitě nemá jít o nějakou audiofilní záležitost za mnoho tisíc.
skejpa F1
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků