Jak dale poslouchat v panelaku?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 26. 6. 2013 07:40

V roce 2007 jsem si zakoupil první sestavu: receiver HK 130 + dvd HK 22 + repro Focal 706S. Potom do většího pokoje stereo sestavu HD/HK 970 (je k tomu i navíc radio) + repro Heco Celan 800. Protože jsem se párkrát stěhoval a zase budu, zvažují jak stávající železo užít v panelakovem byte a co vylepšit. Aktuálně pouzivam v obyvaku 20m2 první sestavu a pripojuji na konzoli PS3 kvůli filmum + občas si koupim blue ray disk, zvuk většinou zprostředkovaně pres mp3 pichnuty do receiveru nebo posloucham radio. Zajímá me také, zda veliké bedny Celan 800 v panelakovem byte uziji, jestli mám k některé soustavě dokoupit subwoofer. Nechci systém 5.1., na to místo nebude, tedy 2.0 nebo 2.1. Díky za Vase případně podněty.
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 26. 6. 2013 08:01

S hifi žiji nějaký ten rok jenom v bytech takže mohu trochu přispět svojí zkušeností...myslím si že 20m2 není moc, ale mám zkušenost s podobně velkým pokojem...
Kamoš má hodně hustý koberec a velký gauč, což se hodně podepisuje na akustice, každopádně má regálové bedny na stojanech, upřímně ani si tam neumím představit velké bedny. Stereo mu hraje výtečně, nekonfliktně, bezproblému...neni tam nic, co by nějak vadilo, při zapojení subwooferu = 2.1 to hraje stále perfektně, samozřejmě má subwoofer v rozumné hlasitosti tak aby to ladilo s hudbou.
No a pak mám zkušenost s větším obývákem kde jsou velké bedny a tam to nehraje moc dobrotu, určitě by se to dalo vyladit nějakými akustickými prvkami, ale zkuste si tohle realizovat v obývacím pokoji :))
Osobně si myslím že do paneláku a všeobecně do býtu jsou vhodnější regály..celkově jsou tak lépe skladnější a méně problémo v přednesu...řekl bych že tak trochu platí - velká bedna=velký zvuk...a naopak. Každopádně to co se tu probírá je podle mě záležitost z většiny o akustice, v případě subwooferu o toleranci sousedů. já se zatím nesetkal stím, že by někdo v bytě mel problem se subwoofery, ale četl jsem spousty příspěvku kde si lidi stěžovali že jim sousedi ve vzteku vyhazují pojistky a píší výhružné dopisy :)))
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 1. 7. 2014 06:31

Ja se jeste vracim k svoji otazke, je stehovani aktualni, budu mit obyvak tak 30 metru a oboji, regalovky i sloupy vyzkousim, to me nic stat nebude. Mame male decko, takze vice se divame na televizi a bedny hranou vetsinou hudbu z radia nebo do nich poustim zdroj z pocitace (mam i par flac souboru). I kdyz vlastnim jeste extra stereo set (sestava je popsana nahore), tak o to vice ocenuji sluzby AV receiveru. Budu tedy uvazovat nad par moznosti, muzete prosim poradit/okomentovat?

1) Nahrazeni stareho HK 130 AV za nejaky modernejsi, ktery ma takove ty prenosy signalu vzduchem a vsechno se k nemu pripoji. Ten zacina na 10 tisicich. Vsechno mam v HK, asi bych na to prilepil i CD 970, kdybych nahodou prehraval CD, mozna i DVD, kdyz to nepujde z PS3.

2) Pokud budou sloupky hrat spatne, tak budu posilhavat po subwooferu k regalovkam. Protoze mam Focal, vychazi to asi na SW 700 take od firmy Focal, ten stoji kolem 18 tisis, to mi prijde trochu moc. Treba by se dal nahradit necim jinym. Bude ten system 2.1 hrat opravdu dobre, o hodne lepe nez jenom stereo?

3) Kdyz nevidim reseni 2) nebo 1) a ctu si recenze, uvazuji obcas si poridit nejaky sounbar a jit cestou kompromisu, ale i jednoduchosti. Mozna jsou to vsak vzhledem k existenci vseho stavajiciho dreva a zeleza vyhozene penize.

Diky, JV
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 7. 2014 07:31

Čau,

ohledně sloupů pokud máš ty Heco Celany, myslím si, že budeš spokojený a držel bych se tohoto řešení (pokud jde o místo, tak sloupy zaberou stejné místo jako regálovky na stojanech). V případě regálovek, nikde není psané, že k Focalům musíš dát subwoofer stejné značky, tím spíš, když subo od Focalu bude spíše pro domácí kino a platíš hodně za značku a 18000,- opravdu není málo. Určitě bych ladil regálovky k nějakému Velodyne ap. značkám, co se zaměřují právě na subwoofery určené ke stereo poslechu. Určitě ti poradí někdo z fóra, kdo má doma takto podpořené repro subwooferem. V případě AVR bych se držel toho Harmana ať to máš sladěné a pokud si zvukově sedl se zbytkem sestavy není co řešit. Třetí volbu - soundbar, bych obešel velkým obloukem pokud nechceš dát nekřesťanské peníze za zvuk co má sotva nahradit repro TV, schválně si zajdi do nějakého elektrořetězce a poslechni tu bídu a nech si říct nějakou ´hájend´ pohádku od profíka z OKAY a budeš mít hned jasno :D.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 7. 2014 07:37

Nepíšeš to nejpodstatnější, tedy jak plánuješ sestavu využívat.

Pokud to i nadále bude "divame na televizi a bedny hranou vetsinou hudbu z radia nebo do nich poustim zdroj z pocitace", pak bych šel cestou varianty 1). Je zbytečné snažit se pro v podstatě podkresovou hudbu a TV mít dobře hrající aparaturu.

Jan.Valdman píše:Bude ten system 2.1 hrat opravdu dobre, o hodne lepe nez jenom stereo?

Zařazením subwooferu se pochopitelně změní jen basy, nic jiného. Tzn. všechny dosavadní atributy tvého stereo zvuku zůstanou stejné, "jen" se při správné instalaci a pečlivém nastavení prohloubí a zpevní basy. Ohledně ceny subu, to záleží na tvých nárocích na výsledek, ale 18 tis. mi přijde vzhledem ke zbytku tvé sestavy docela přestřelených.

Na soundbar zapomeň.

-- 1. 7. 2014 08:52 --

A ještě poznámka k paneláku jako takovému: pokud kupuješ byt a plánuješ dělat nějakou rekonstrukci zahrnující výměnu podlahové krytiny, doporučuju oželet v obýváku 1-2 cm výšky místnosti a pořídit dodatečnou zvukovou izolaci podlahy. Sousedi ti budou vděčni a ty budeš mít menší výčitky, když si budeš třeba večer chtít pustit hudbu trochu nahlas. Vhodnou kombinací materiálů můžeš dosáhnout útlumu o 10-30dB (záleží na frekvenci) a to už je sakra rozdíl.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 1. 7. 2014 09:12

Ahoj, diky za rady, byt zatim najemny, takze podlahove kritiny prijdou treba casem. Budu si poustet nejvice hudbu z CD nebo PC, pripojim urcite i PS3 na hry na Blueray. Zadne 5.1 nechci, bud 2.0 nebo 2.1. Mozna bych ani nepotreboval vsechny ty video filtry u AV receiveru, ale cisty audio zesilovac s jen analogovym pripojenim (sam mam HK 970) mi take moc nevyhovuje, do toho zadne HDMI nezapojim a kdyz si poustim film z PS3, tak kvalite analogoveho signalu take prilis neverim, take mi u takoveho cisteho reseni Vadi, ze se i radio pripojuje zvlast (to take k tomu mam od HK). Takze idealne spustit jeden ovladac, zesilovac vsetne radia, moznost pripojeni HDMI, toz to bych si pral :). HK ma napr. receivery, modely 170, 171, 270, ty mohou byt pro Heco Celan slabsi partak, ne?
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 16. 7. 2014 11:00

Vracim se k memu tematu: myslel jsem si, ze stereozesilovat s digilnimi vstupy a prehravanim pres net neexistuje, az dneska jsem natuknul na webu YAMAHA R-N500 nebo HK 3770. Ma s tim nekdo zkusenosti? Bude to hral lepe nez muj ted jiz starsi stereo zesilovac Harman Kardon 970? Testy nove pristroje od Harmanu prilis nechvali.
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod axton 16. 7. 2014 19:08

Ahoj.No rad bych ti poradil, ale zkušenosti s těmito stroji nemam.Pokud nemáš nic proti značce Onkyo, koukni se na model tx-8050.Taky mě láká stereo síťový receiver a vim o těchto třech modelech, ale sám nevím který bych si vybral.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod depesak101 17. 7. 2014 11:21

Onkyo TX-8050 je super. Len v nasich koncinach treba natrafit na dobru akciu pretoze tu je predrazeny.
depesak101
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 25. 7. 2014 14:19

To je klasická otázka: jak doma skloubit DK a Stereo ? A jak pořešit celkovou kvalitu produkce. Často se to tu řeší (konektivita AVR+TV vs HiQ zvuk ve stereo). Pokud požaduješ 2.0 či 2.1 tak, bych využil stávající komponenty a chytře :idea: :nenapadne je propojil ...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 21. 12. 2014 17:55

Jeste se vracim k letni diskusi: uz jsem se prestehoval do panelaku a do HK 130 mi nejde po prevozu utahnout repro kabel do zadni svorky, vypada to jako zadreny zavit, treba mi nekdo poradite, co s tim? Kazdopadne provozuji HK 970, zatim pres ty Focaly, to je dobre, jen mi schazi to posilani hudby dalkove pres tablet do zesilovace. Vidim nove, ze se vyrabi krabicky, ktere se pripojuji analogove do zesilovace, maji uvnitr (snad slusny) DAC a lze se na ne pripojit z tabletu, mobilu i PC. Hledal jsem a v UK maji napr. http://www.whathifi.com/news/pure-jongo-a2-hi-fi-adapter-makes-any-hi-fi-wireless. Klidne bych za to ty 3 tisice zaplatil, je to mene nez novy zesilovat/receiver s tim, ze HK 970 budu stale pouzivat. Kdyby se casem HK 970 odporoucel, tak se to prilepi na dalsi pristroj, ktery koupim. V CR mi doporucili v Sony Center jen podobne krabicky za 600 Kc, tam ale neverim ve velkou kvalitu DACu, podle testu jsou to chrchlatka. Asi pred pul rokem jsem si nezavisle poridil JDS LABS C5D sluchatkovy zesilovac pro notebook a jsem tim nadsen, takze treba timto smerem (krabicka z DAC na kterou se pripojuje pomoci bluetooth) bych se mohl ubirat. Mate nekdo zkusenosti/odhad, kdyz to koupim z UK, tak at to jede, v CR nevidim prodejce. Dekuji a preji pekne Vanoce, JV
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 26. 4. 2016 10:22

Zase nejaky cas uplynul, s radosti pouzivam sloupky Celan 800, ktere mam napojene na zesilovac HK 970. Dost me ale omezuje, ze pri kazdodennim poslechu nemohu do zesilovace poustel hudbu z tabletu, priznavam, ze pripojovat pres kabel jsem povetsinou pohodlny. Uz jsem drive zminoval
http://www.amazon.com/dp/B01AOTBRBC?psc=1 a nove vidim take napr.
http://www.amazon.com/dp/B01AOTBRBC?psc=1. Zda se mi ale, ze tyto pristoje neumi napr. primo prehravat zvuk z youtube, umi tedy jenom treba prehlavat soubory, ktere uz jsou v tabletu ulozene, nebo se musi priplace spotify apod. Ani nevim, ze kdybych vymenil HK 970 napr. za novinku http://avmania.e15.cz/yamaha-r-n602-vyb ... eiver-test , ze si zvukove polepsim a ta yamaha dovede prijmou i youtube z tabletu. Mate s tim nekdo prosim zkusenosti? Diky a zdravim, Jan Valdman
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků