Recenze Panasonic SC-PMX7(srovnání s PMX5)

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 1. 5. 2014 15:51

Tieto zostavy sú zladené tak, aby sa dosiahlo maximum z ich zvuku. Výmena jednej časti audio reťazca nijako nepomôže, ba sa priam zvuk môže zhoršiť.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PRF1 3. 5. 2014 11:32

Zdravím, rozmýšľam o kúpe tohoto mikrosystému a zaujímalo by ma, ako si stojí kvalitou v porovnaní so starším systémom Technics SC-EH580, ktorý chcem nahradiť. Mal niekto tento systém, alebo niektory iný - podobný model od Technicsu? Ďakujem
PRF1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiofreak 3. 5. 2014 16:00

Laborovanie s reprosustavami tu skor naozaj uskodi ako pomoze. PRF1 ,ak ti mozem poradit,nemen ten Technics,z tohto Panasonicu budes v porovnani s nim sklamany...Pomozes si sice lepsou konektivitou,ale hudobne stratis...Na zvuk tychto velkorysodimenzovanych strojov sa to nechyta...Sam mam doma Technics Sc HD 510 a 301,nechyta sa to ani na zvuk tychto strojov,nie to este na tie minisystemy,ktory mas aj Ty...
audiofreak
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 7. 5. 2014 16:35

a myslite ze bude mat ovela lepsi zvuk PANASONIC SC-PMX9EG voci Pioneer X-HM81 ?
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PRF1 8. 5. 2014 12:36

Ďakujem audiofreak za odpoveď. To som aj nejako očakával, že po zvukovej stránke to bude asi krokom späť. Tak nevadí, kým ten mini-system Technics funguje, tak ostanem pri ňom. V dnešnej dobe na ňom chýba hlavne to USB - to sa ale dá kompenzovať kúpou napríklad nejakého multimedialneho centra a podobne. Zatiaľ to ale riešim pripojenim prehrávača FIIO X3 a to mi zatiaľ ako sekundárne audio bohate stači. Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.
PRF1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 13. 5. 2014 08:16

Tak som kupil nakoniec Pionner X-HM81
Vyhotovenie super, niektore detaily nedotiahli... Napr. display. Velmi maly :)
Ale vsetky funkcie funguju, airplay, net radia(tie panaky nemaju net radia?)... Zvuk obstojny na 350€ vezicku.
Potesili mi srobovacie terminaly.
Som spokojny.
iggi
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamster 7. 7. 2014 09:57

No tak já například můžu srovnávat mezi Panasonicem SC-PMX7 a Technicsem SC-EH580 (koupená v roce 2002 tuším). Obě mám doma. Panasonica zapojeného v obýváku, Technicse povětšinou odpojeného v pokoji pro hosty - spíš už jako dekoraci. Zvukově se to asi ani srovnávat nedá, tam je Technics díky velikosti a objemu repro o něco dál. Moderní doba si ale žádá lepší konektivitu a tam je zase Technics se svými mizernými možnostmi (dle mě i na tehdejší dobu) daleko vzadu.
Do dneška si vzpomínám, jak jsem byl před těmi 12 lety zklamaný z přítomnosti jediné možnosti vstupu přes konektory cinch. Už i prehistorická Aiwa (NSX 520 nebo tak nějak ...) z 90-tých let, kterou jsem měl jako puberťák v pokoji právě před Technicsem, měla optický vstup. Ten by se dal mimochodem perfektně využít dneska při propojení z TV. Takže ani jako zdroj zvuku z TV už dneska Technicse použít nemůžu. Slouží už prakticky jako lapač prachu a neprodal jsem ho jen z nostalgie.
A zapomenout nesmím ani na určité zklamání z toho, jak malý výkon Technics vzhledem ke své velikosti má. Opravdu. Při trochu hlasitějším poslechu jsem ho musel vytáčet už na cca -18dB. Jednou jedinkrát jsem ho použil na ozvučení jakési rodinné oslavy (z připojeného laptopu) a ani vytočený na max. to uspokojivě nezvládl. A místnost to přitom nebyla kdoví jak veliká. Nečekal jsem, že bude zrovna bořit stěny, ale do dneška si stojím za tím, že je to takový steroidový kulturista - svaly obrovské, ale moc toho v praxi nezvedne.
To jen takový off topic na okraj, abych vyvážil ty ultra nostalgické názory na tuto řadu minisystémů :-) S Panasonicem jsem maximálně spokojený. Na nic si nehraje, přitom hraje moc krásně :-)
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiofreak 7. 7. 2014 19:00

Tak ale treba rozlisovat,co ma byt vykonne a stavane na akusticky tlak s mensim dorazom na sound quality a co ma byt lahodne uchu a nema sluzit na disko sound... Je to ako s autami;) radsej menej koni z väcsieho objemu motora a plne suverenne a spolahlive na dlhodobu spokojnost;)
audiofreak
Junior

Odeslat příspěvekod hamster 7. 7. 2014 19:54

Je mi jasné, jak to myslíš. Sám jezdím klasickým benzínovým atmo-dvoulitrem ;-) To, co ze sebe vymáčkne, dnes sice zvládne skoro o polovinu menší objem s turbem, ale s tou pohodovou linearitou zátahu a vždy tak akorát dostatečným výkonem pod pravou nohou jsem absolutně spokojený a neměnil bych.
I na toho Technicse se už dneska dívám jinak, ale v nějakých dvaceti to prostě zklamání bylo, ne že ne. Od beden vysokých 41cm jsem prostě čekal víc. Dneska mě nejvíc mrzí právě ta absence optického vstupu.
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kunetekd 10. 7. 2014 10:17

Ahoj,

chtěl bych poradit. Přemýšlím o nějakém hezky hrajícím mini/mikrosystému. Mým požadavkem je kromě přiměřené kvality hudby i to, aby byla podpora DLNA (NAS Synology), případně internetových rádií... Panasonic SC-PMX9 by mé očekávání asi mohl splnit. Nevíte někdo, jak si stojí v porovnání s třeba Onkyo Ceol RCD-N8? viz např. http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi/5586-denon-ceol-rcd-n8-a-q-acoustics-2020i-piano-black.

Cenový skok je tam už docela velký, tak jestli tomu odpovídá i kvalita zvuku (za tuhle cenu už bych možná sehnal nějaký AV receiver a regálovky s možností rozšíření časem na 5.1 nebo 7.1)...díky moc za rady.
kunetekd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pentax363 11. 7. 2014 10:24

Pri výbere boli moji favoriti Yamaha a Panasonic. Počul som aj Onkyo v cene cca 500€, ale keď som ju počul, dal by som za ňu tak 50€. Mám PMX7 a zvukovo je neporovnateľne lepšia. Ešte som skúšal Yamahu MCR 550, tá hrá nádherne, má veľa detailov vo zvuku, ale má slabý výkon, asi 35w. Keď som trochu viac pridal hlasitosť, už nestíhala. Počíta sa s tým, že sa dá dokúpiť subwoofer, ale to sa zastavím na cene asi 600€. Takže pomer cena/výkon určite Panasonic.
Pentax363
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PRF1 7. 8. 2014 18:24

čiže to vyzerá tak, že najvýhodnejšie bude k tomu technicsu dokúpiť nejaké multimediálne centrum, čím dosiahnem konektivitu a zároveň mi zostane aj vyššia kvalita za menej peňazí, ako keby som kúpil nový mikrosystém..
PRF1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andytwo 12. 8. 2014 14:32

zdravim ktory je podla vas najlepsi z tychto:
Panasonic-SC-PMX9
Onkyo CS-N755
PIONEER Mikro-Anlage X-HM71-
YAMAHA PianoCraft MCR-N 560

vdaka za rady
andytwo
Junior

Odeslat příspěvekod audiofreak 12. 8. 2014 17:41

Za mna jednoznacne Yamaha,kus krasneho stroja,kus remeselnej kvality,retro v decentnom spojeni s modernou.ak by som si dnes mal vybrat,bola by to jednoznacna volba,potesi oko ale aj ucho,je to taky nadcasovy stroj.Troskumsom sa obaval posluchu(vykon,hlbka a udernost bassu)ale nesklamala a potesila.Stale je to ten detailny,vyrovnany zvuk.Je to aj dobra konektivita a vyborna funkcnost.Vynika medzi konkurentmi
audiofreak
Junior

Odeslat příspěvekod audiofreak 12. 8. 2014 17:41

Za mna jednoznacne Yamaha,kus krasneho stroja,kus remeselnej kvality,retro v decentnom spojeni s modernou.ak by som si dnes mal vybrat,bola by to jednoznacna volba,potesi oko ale aj ucho,je to taky nadcasovy stroj.Troskumsom sa obaval posluchu(vykon,hlbka a udernost bassu)ale nesklamala a potesila.Stale je to ten detailny,vyrovnany zvuk.Je to aj dobra konektivita a vyborna funkcnost.Vynika medzi konkurentmi
audiofreak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků