Audio řešení k PC cca 15k CZK / 700€

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 19. 1. 2018 23:45

Po tom Audio-gd NFB-11 jsem taky pokukoval. Já bych ho být tebou vzal. Kvalitativně asi +- na úrovni Moja, ale je vhodnější pro desktop use. Používat ho můžeš vlastně stejně jako já Mojo.

Pamatuj, hlavní je že je to primárně sluchátkový zesilovač - máš čím krmit sluchátka. Receivery a zesilovače pro bedny mají nepoužitelný headphone out. A v pohodě je (stereo zesilovač pro pasivní repro) tím nakrmíš. Zesilovač a bedny bych být tebou pojal zatím provizorně. Stejně asi nakonec jako ostatní zjistíš, že hudba zní nejlíp na sluchátkách, a bedny jsou jen pro zvukovou kulisu a k TV. A když už zní hudba nejlíp na sluchátkách, tak proč ji nemít pořád v kapse, takže se pomalu posuneš od desktop sluchátek ke špuntům. Nebyl bys první, komu se to stalo.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Altex 20. 1. 2018 12:35

Tak osobně jsem u špuntů začal. Cca 5. rok mám IEM Westone 4 + Fiio X3 gen1 , který slouží výborně i jako portable dac do práce.

Ten NFB-11 co zatím zkoumám, tak nová verze má několik důležitých upgradů, vč. především předělaného USB interface (tím bych dal optice vale, nebo bych měl aspoň možnost plně porovnat, protože v recenzích si stěžujou na klikot při přepínání mezi tracky. Moje deska nemá zrovna dobře řešené napájení USB portů, tak proto ta optika.

V tuto chvíli mi přijde, že mám v celku dobrou představu co jsou za možnosti. Tím, že není žádné "nejlepší řešení" pokud jde o zvuk, tak teď přijde fáze DDD výzkumu ( despair, denial, decision)
Díky všem za mnoho užitečných informací, už se pomalu začínám orientovat ve světě audia :)
Altex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 20. 1. 2018 12:38

Tak orientace sice trvá déle,ale je to v kazdém prípade ta lepsí cesta.Nic proti obecné rade,ale myslím,ze stací radou popostrcit a pak uz je to vlastní cesta.
A maximalne zpet vybrané k diskuzi.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 20. 1. 2018 18:38

Jen pro doplnění, měl jsem zesilovač Accuphase a jeho sluchátkový výstup nebyl rozhodně doplněk, zvukově se mohl rovnat NFB15 a nezaostával ani nějak výrazně za LittleDot3.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 1. 2018 19:05

razerfan píše:... Receivery a zesilovače pro bedny mají nepoužitelný headphone out...
To je vysoko nekorektné tvrdenie! :pozor
... vždy záleží na konkrétnej kombinácií zosilovač/sluchátka a navyše existuje množstvo (aj nízkoimpedančných) sluchátok, ktorým zvukovo vôbec nevadí klasicky riešený headphone out výkonových zosilovačov
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků