Microsystem do kuchyne

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 5. 1. 2017 12:23

Ahojte,
uz dlhsiu dobu sa obzeram po microsysteme do kuchyne. Poradte prosim...
Povodne som uvazoval nad microsystemom s wifi pripojenim a prehravanim internetoveho obsahu (kvoli prehravaniu cez Spotify), ale po vzhliadnuti ponuky a cien takychto systemov som od toho upustil (jedna sa o kuchynu, nie obyvacku) a uspokojim sa s BT spojenim s Android telefonom a prehravanim Spotify obsahu cez neho.

Moje naroky:
  • Oddelitelne repro, repro umiestnim na horne skrinky do rohov miestnosti. Priestorovo mi to inak nevychádza.
  • Trvale & bezchybne BT spojenie. Nechcem s tym denne bojovat.
  • RDS.
  • Ak už musí mať dock, tak pre Android (microUSB nabíjanie), nie Apple.
  • Cca. do 200 Eur.
Viac asi nepotrebujem. Nemusí to mať ani CD prehrávač.
Prípadne máte nejaké skúsenosti ako to riešiť?

Toto by mal asi spĺňať aj ten najlacnejší:
https://www.alza.sk/panasonic-sc-pm250e ... d=18857220
Alebo?
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 9. 1. 2017 20:33

Žiadna reálna skúsenosť s takýmto "kuchynským" playbackom via BT z mobilu?
Žiadna rada?
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 9. 1. 2017 20:46

toho Panáka máme v práci, pokud bude možnost, tak BT zítra vyzkouším a večer se ozvu.
jinak to hraje slušně, do kanclu nebo kuchyně dobrý
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 10. 1. 2017 17:34

Napísal si rozpočet do 200€. Ja som domov do kochune kúpil trochu inú verziu https://www.alza.sk/panasonic-sc-pmx70e ... d=18857220 ale rozdiely sú len v nejakých funkciách inak je to takmer to isté. A oplatí sa priplatiť. Hrá to na mikrosystém za také peniaze pekne.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 10. 1. 2017 18:07

Ono to je uz jedno ci 200/220, len nie 400 Eur (tam zhruba zacinaju sietove microsystemy, preto som ich zavrhol). :)
Hlavna otazka je, ci je spojenie cez BT bezproblemove, ci nevypadava, ci netreba parovat kazdy druhy den a podobne. Z toho by ma totiz asi porazilo... Mas skusenost?
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 10. 1. 2017 18:25

ja mam Pioneer XC-HM81, len bol asi drahší, ale používam ho aj cez airplay a ide to perfišne
Vyberal som podla repracikov :D
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 10. 1. 2017 18:38

tak vyzkoušeno, BT nevypadává, k mobilu se připojuje po spárování automaticky.
pamatuje si jen jedno BT zařízení, pokud chceš připojit jiné, tak jedno odpojit a druhé spárovat.
je to ovšem jen krátkodobá zkušenost, jak se to bude chovat dlouhodobě nevím, ale není důvod, aby to nějak blblo
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 10. 1. 2017 19:12

@leroj: Veľká vďaka! Práve si mi ušetril 95 Eur. Potrebujem tam napárovať minimálne dva Android telefóny (ja + partnerka). Toto neprichádza do úvahy, stále to prepárovávať..

Presne takýchto kiksov sa pri tých 100Eurových zariadeniach bojím a ocením každú skúsenosť, radu.
Mierne nečakane navyšujem nároky:
  • Pamäť pre 2 a viac BT zariadení

@zino333: Ako je na tom párovanie Tvojho Panáka? Zvláda viac zariadení? Návod na použitie píše 8 zariadení, aká je realita?

Ach, lenže v návode k SC-PM250EG (str.5) čo má leroj píšu tiež 8 zariadení BT! :-\
Naposledy upravil Slamka dne 10. 1. 2017 19:23, celkově upraveno 3
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 10. 1. 2017 19:13

V kuchyni jsou omezené možnosti rozmístění reproduktorů a příšerná akustika. Co jsem slyšel zabudované širokopásma do kuch.l. i do stropu (Bose), tak zvukově mi to přišlo jako vyhozené finance na tu kulisu, kterou to v kuchyni může vytvořit. Doma jsem vyzkoušel několik levnějších regálovek umístit nahoru na kuch.l. ke 100W stereo zesiku, ale strašně se to mlátí o strop a dlažbu na podlaze (+ hladké stěny, okno, hladké stěny kuch.l.). Natočení repro moc nepomohlo. Takže mi na ledničce ve výši 180 cm zůstal jezevčík JVC 2x5W. Hraje to nejlíp z toho, co jsme testoval. Takže nějakou lepší úpravu kuchyňského systému jsem odložil naneurčito.

DOPO - do horších akustických prostor - Nezkoušel jsi se podívat po autorádiu (malé kompaktní, variabilní, umístit pod linku na 12 V, možnost si vybrat repro) ?
http://kutilska.poradna.net/q/view/1107 ... vs-kenwood
...ale bude to hrát jako autoradio.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 10. 1. 2017 21:13

no problém je, že to nemám doma, ale v práci, kde je momentálně menší chaos (malování atd.), takže nebyla možnost to prozkoumat podrobněji. zkoušeli jsme to jen narychlo a bez návodu - třeba je v něm nějaká rada, jak to připojit. divný mi je, žes tam objevil těch osm zařízení...
no možná to myslí tak, že si pamatuje těch osm zařízení, ale bere jen jedno a druhé až po odhlášení aktivního. chtělo by to ještě někoho kdo to má - třeba nám to osvětlí zino333.
ono je to vlastně logické, že ovládání ze dvou a více zařízení nemůže být aktivní najednou, to by v tom byl slušný zmatek - potom ti ale nepomůže ani ten dražší typ
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 11. 1. 2017 09:50

Samozrejme ze iba pamatat 8 zariadeni, nie nimi priamo naraz ovladat.
Ono, ten microsystem ma fungovat vlastne ako externy reproduktor pre prave pripojene zariadenie, takze je pochopitelne, ze ide prehravat iba z jedneho telefonu.
Ale jedna sa mi o to, aby som nemusel vzdy parovat kazdy telefon nanovo. Aby si microsystem pamatal zariadenia k nemu naparovane (aspon dve).

Ty si leroj pisal, ze si to nepamata a musel si to preparovavat. Vies to prosim Ta nejako niekedy preverit? Ja chapem ze to nemozes v praci len tak kedykolvek, ale velmi by mi to pomohlo. Nesuri mi to, ci to uz kupim o tyzden neskor je jedno..
Hlavne aby som vedel co kupujem.....

V navode toho drahsieho zariadenia (SC-PMX70EG, zino333) som sa docital, ze to ma aj BT standby rezim, t.j. po detekcii parovaneho BT zariadenia v dosahu sa microsystem vie sam zapnut. To je skvela funkcia.. Ma taketo nieco aj ten lacnejsi, SC-PM250EG, leroj?

Nie, autoradio som neriesil a ani neriesim.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 12. 1. 2017 11:32

no já budu mít možnost to pořádně vyzkoušet až ve středu a to ještě není jisté - probíhá rekonstrukce a skoro vše je přikryté nebo vystěhované... no třeba to už bude OK
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 12. 1. 2017 13:08

Dik leroj.
Ako pisem, nesuri mi to. Som v kuchyni bez hudby uz 8r, takze ci uz tyzden naviac alebo nie je jedno. :) Hlavne potrebujem aby to fungovalo a nie kupit nieco co nakoniec nesplni moje ocakavania.
Slamka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků