icotech852

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 16. 1. 2014 00:15

Z vystupu Dispre sa neda ist na aktivne monitory?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 16. 1. 2014 00:38

samozrejme ze ano.Dispre sa v tomto pripade chova i ako predzosilovac

Sedour to pekne popisal tu: viewtopic.php?p=8428822#p8428822
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 1. 2014 08:17

@icotech852: Hezký posun, gratuluji. Zajímalo mě za jak dlouho to Dispre po vybalení vyzkoušíš. :lol:
Jsem docela zvědavý na ten výsledek a jak s ním budeš spokojený v porovnání s Ruby. A jen taková poznámka. XMOS umí UAC2 a tím pádem podporuje USB 2.0, ale neznám galvanické oddělení které by to zvládlo. Myslím přímo na USB portu. Takže aby jsi nebyl překvapený, že to dělá problémy. :pozor

Pozn.: Taky jsem si udělal radost novým DACem. Sice ho ještě nemám, ale je to v jednání. Tentokrát jsem šáhl po hotovém výrobku a bude to po WaveIO takový další muster. Po tom co se mi "úspěšně" podařilo zrušit věci na dual DAC s AD1955 jdu raději zatím do jistoty. :) Víc nebudu prozrazovat. ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 1. 2014 08:41

icotech852, narazal som len na to, ze kupovat novy DAC nebolo kvoli doplneniu regulacie hlasitosti nutne. Ak to chces mat v jednej krabici, dalo by sa Ruby rozobrat a prelozit ho do novej krabice spolu s Dispre. Zrejme si nechcel do Ruby "sturat".

Drzim palce, aby ti novy DAC hral tak dobre ako Ruby. Daj potom vediet.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 16. 1. 2014 18:23

Bogino: uz som pochopil ako to myslis.Ano,DAC z RUBY by sa dal vyuzit i takymto sposobom - z line out do dispre,mas pravdu.

Myslel som to tak,ze Styleaudio Ruby je zariadenie,ktore za svoju cenu obsahuje: zdroj,dac,spdif,sluchatkovy zosilovac,krabicka a male prevedenie.Takto by som tieto veci orezal iba na dac,co ma mi zda skoda.Preto som sa rozhodol nechat Styleaudio Ruby na ucely na ktore sluzi najlepsie (prenosne zariadenie vhodne k notebooku) a poriesil dac iny (dufam ze lepsi).

Xmarek: vidis,toto mi z hlavy uplne vypadlo,uvidim ake budu nasledky a ci sa mi to nejak podari vyriesit.Je zaujimave,ze to tam vyrobca vobec nenapisal.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 17. 1. 2014 23:54

Xmarek: tak som to nasiel http://www.ebay.com/itm/141087228001?ss ... 1439.l2649

ADUM4160 Support USB full speed USB 2.0, 12Mbit/s (but not "high speed" 480Mbit/s)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 18. 1. 2014 00:33

Všichni používají podobnou implementaci jednoho izolátoru a ten HS neumí. To byl taky důvod proč Dohnalík s Lutou tuto věc nepoužívají. Kdyby to umělo HS už by to tam měli. :) Ten tvůj DAC je napájen externě (vč. XMOSu) takže u toho bych to nikterak nehrotil.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 1. 2014 05:10

pokracujeme v bastleni a v diy projekte :)

uprava Dispre2 - odstranenie XLR konektorov a potenciometru,pozicia potenciometru mi na doske nevyhovovala a tak pojde na panel (pouzil som oblubene Sedourove zelene dps svorkovnice 8-) )
Obrázek

vrtanie zadneho panelu pre neutrik 6,3jack,neutrik USB a cinche (2xout z dispre a 1xdac out bez regulacie potenciometrom).Sluchatka pojdu zapojit zozadu,paci sa mi to tak viac a mimochodom i manzelke.
Obrázek

docasne rozmiestnenie - museli sme sa trochu potlacit,vlavo dispre,v strede bude dac a vpravo je sietova filtracia s trafom pre 12V spinaciu cast pre rele
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 25. 1. 2014 18:18

tak spravil som len "provizorne zapojenie",aby som mohol odskusat dac ruby s predzosilovacom na aktivnych monitoroch,vypocut si nejake nahravky,porovnat rozdiely.Predny panel je este bez popisu v povodnom stave,ale umiestnenie potenciometra a prepinaca uz je na svojom mieste.Konecne mozem regulovat hlasitost klasicky a nie vo windowse.
Obrázek

plosne dosky z Chiny este nedorazili,trva to uz urcity cas a to vedie k netrpezlivosti.Zvuk som si uz teda otestoval a musim povedat,ze po tomto zapojeni uz pri porovnani JBL2325vsHD558 sluchatka zaostavaju a v prednese sa nechytaju...budem sa musiet porozhliadnut po vyssej rade.Najlepsie je,ze mi to schvaluje i moja polovicka :D Zvukovo je tu posun k lepsiemu co ma nesmierne tesi.

Mp3ky mi zneju nudne a hned su odhalene nedostatky,budem ich musiet premazat a hudbu uz stahujem iba vyhradne vo Flacu ci Wav.Ohromila ma i komercna nahravka LMFAO - Im sexy and I know it.V podvodnej wav kvalite ma proste neskutocne sialeny zvuk.
Obrázek

Potvrdzuje sa i tvrdenie,ze s pomocou predzosilovaca klesaju naroky i na kable.V minulosti po zapojeni Audioquest Diamondback oproti klasickemu Klotz kablu nastal posun v priestore (pri 1,5m dlzke kabla).Teraz som medzi dac a predzosilovac zapojil klasicky lepsi gitarovy kabel Klotz AC106,je pravdou ze len o dlzke 0,3m,ale v skrini su pouzite len klasicke tienene kable na odskusanie predzosilovaca a zvukovo mi to vobec nevadi.Kazdopadne mam uz zakupeny RG62 na kompletne dorobenie a prekablovanie ked pride DAC.Pokial bude vo vyssej kvalite ako Tenor chip,tak sa na novy test velmi tesim.Dufam ze sa mi to podari dotiahnut do konca...
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 4. 2. 2014 04:24

upravy pokracuju...

plosna doska pre potenciometer ALPS
Obrázek

osadene varistory 275V (prepatova ochrana)
Obrázek

odizolovanie plosneho spoja Dispre - GND od šasi PE
Obrázek

panel bez popisu
Obrázek

a nahlad popisu vo fotoshope
Obrázek
Naposledy upravil icotech852 dne 4. 2. 2014 09:06, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 2. 2014 06:12

XMOS DAC
Obrázek

ovladace
Obrázek

nastavenie
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 4. 2014 16:38

http://galerie.avmania.e15.cz/data/500/DSCN1542.jpg
http://s11.postimg.org/bh5w761gz/DSCN1541.jpg

Obrázek
Obrázek

-- 10. 4. 2014 16:51 --

vypocul som si uz davnejsie toto zapojenie XMOS dac s Dispre2,musim povedat ze superb mi prisli dve nahravky :

Marika Gombitova (napr.pesnicka Prazdninove tricko)
Slayer - Reign in Blood 1986

proste tu pocut ze stare original nahravky maju šťavu

Z novych nahravok potesilo priestorom Lorde - Royals
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 4. 2014 17:03

este podotknem,ze ovladace boli na windows7 a pri ich instalacii na windows8.1 proste instalacia zlyhala.Podarilo sa mi to vyriesit a navod prikladam tu: (ak to niekomu pomoze)

http://www.electrocompaniet.com/opencms ... ctions.pdf


zvukove parametre vo Windowse 8.1
Obrázek


Aimp3 umoznuje nastavit maximalnu frekvenciu az na 384KHz
Obrázek


Kazdopadne som tu spozoroval jednu zaujimavost.DAC "prehrava maximalne iba jednu aplikaciu". Co to znamena? napr.ze nejde spolocne zvuk z prehravaca hudby a zaroven youtube v browseri.Vzdy ide zvuk iba z jedneho zdroja.Netusim,co by to mohlo sposobovat:

- ovladace?
- Windows8?
- Windows mixer?

ak ste vyriesili podobny problem tak poradte.Kazdopadne prinasa to i vyhodu - napr.pri pocuvani hudby nerusia zvuky z inych aplikacii napr.z prehliadania webu alebo zo skype :-]
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 17:51

To znamena ,ze s novymi drivers vie tvoj XMOS 32bit/384,0 kHz je to ten co ma v popise 24bit/192 kHz ?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 4. 2014 17:56

no vo zvukovych vlastnostiach vo Windowse sa mi da zvolit maximalne 24bit a 192kHz.Vyrobca tak uvadza:

XMOS AK4399 USB I2S 24Bit 192K DAC decorder Assembled board by weiliang

takze neviem naco sa Aimp3 hra,mozno len na nejaky upsampling.Mozem sa len domnievat
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků