Federmann, autor řady HQQF

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 25. 4. 2012 08:35

A to si nevedel , ze najprv dom "okožuješ" a az potom vymurujes mury? :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Federmann 25. 4. 2012 08:49

bubaak píše:nejdřív vznikne krabice a pak se do ní něco, nějak nacpe? 8-D

armaman píše:A to si nevedel , ze najprv dom "okožuješ" a az potom vymurujes mury?:D


Ono to není tak jednoduché, jak to vypadá „nejdřív vznikne krabice a pak se do ní něco, nějak nacpe?“. Takto by to nefungovalo, ty návrhy musí být dokonale provázané:

1. Typicky předzesilovač a přední panel, musí se vybrat dostupné ovládací prvky, knoflíky, udělat jejich rozmístění, popis a celkový vzhled předního panelu, odtud vyjde přesné místo pro polohy ovládaných prvků na plošném spoji, změna velikosti písma znamená všechno předělat. Bedna nemusí být vyrobena, ale musí být v mnoha detailech dokonale navržena.
2. Modul koncového stupně, je na tom stejně, pokud jsem jej dal na bočnici, musí být teplovodně k jeho hranolům připojen i spodní a vrchní panel, všechno spolu mechanicky souvisí.
3. Samotný modul koncového stupně, ten je navržen tak, aby šel namontovat bez hranolu či s hranoly. Pokud použiji hranoly, pak můžou být vně plošného spoje, nebo pro extra ploché konstrukce pod plošným spojem. ...


Pokud bych stavil dům, tak musím dopředu vědět, kde bude záchod, kde koupelna a kde bude obývák. Těžko si koupím nábytek a vybavení a začnu dle něj shánět nějaké stavební plány, spíše navrhnu dům jako celek, včetně zařizovacích předmětů a vybavení, rozvody nevyjímaje.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 25. 4. 2012 10:35

Vidim ,ze p. Bohumil nepochopil moj sarkazmus.
To ,ze sa vyjadri k blbosti a nie k vecnej poznamke o "podvrhnutych" az konspiracnych mailoch ktore nesu stopy jedneho a pravdepodobne toho isteho autora je viac ako podozrive.
Alebo zasiahla ruka "cenzora" ? :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bubuxin 25. 4. 2012 11:54

Federmann píše: bubuxin, bubuxin, :pozor :idea:

zase jste vzal cizí práci a vydáváte ji za mou!

Tento zesilovač nebyl postaven mnou, ale někým úplně jiným a následně byl prodán a vy jste měl přidat i hodnocení nového majitele: :pozor :pozor

Je fakt ťažké nájsť niečo čo ste sám postavil. 44 rokov je na to veľmi krátka doba...... Dokonca aj prototypy vašich výmyslov stavia niekto iný.
Hranoly ktoré ste okopíroval od P. Dudka u neho slúžia ešte na niečo iné. Rovnako ich má bezpečne uchytené o plošné spoje skrutkami, nie ako u vás kde je celý plošák spojený s hranolom len cez nohy tranzistorov. Možno za pár ďalších rokov si to opravíte a prehlástie že to už 54 rokov používate.
Večer som ešte editoval posledný príspevok, možno ste si nevšimol pár linkov z diyaudo, napr.
http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... ost2655259
Čo nám poviete k zobrazenej konštrukcii? Prečo sa taká dokonalá skrinka časom zmenila na "klasiku" s rebrovanými chladičmi? Prestalo funguovať "The Case is black, then the temperature will be lower" ?
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 4. 2012 13:48

Mně pořád není jasné, JAK se ten zesilovač blíž ke středu skříně nalinkované Bubuxinem dokáže (dokázal) uchladit, když nalevo od něho je v bezprostřední blízkosti zesilovač druhého kanálu, při souběžném provozu ať v režimu stereo nebo můstek produkující srovnatelné množství tepla - a k bočnici na druhé (pravé) straně skříně je to nepoměrně dál relativně tenkým materiálem = tepelný odpor na tuto stranu je vyšší už jenom kvůli větší vzdálenosti... To se většina ztrátového tepla vyzáří bezprostředně dnem skříně pod výkonovými tranzistory, nebo snad autor takového řešení používá nějaké jiné fyzikální principy než je šíření tepelné energie VEDENÍM, aby docílil pokud možno shodného a přitom dostatečně nízkého tepelného odporu pro oba kanály zesilovače ...?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 25. 4. 2012 17:13

Je to jen o síle materiálu, který použijete ...
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Federmann 25. 4. 2012 23:27

bubuxin píše:Výsledky a konečné poradie zosilňovačov sa líši, útržkovito spomeniem pár hodnotení

Samotný výsledek poslechového testu byl pro mne, po tom všem co zde bylo publikováno, dost velkým překvapením a nezúčastnění mohou jen litovat, že se ochudili o vynikající příležitost. Všechny koncáky v testu měly stejné podmínky a i výběr pouze 3 části skladeb z různých žánrů dovolil celkem rychle za sebou porovnání, aniž by se člověk příliš ztrácel ve vlastní paměti.

Řetězec pro všechny koncáky zde již byl popsán, takže k rychle k mým výsledkům.

Mimo pořadí a jednoznačně v danou chvíli nějlepší byly monobloky Cello Encore a posloužily jako mustr, reference. Jejich projev jsem vnímal jako nejvíce rozlišený, přirozený a vzdušný. S absolutní kontrolou v celém spektru s obrovskou převahou výkonu i při vyšší hlasitosti. Výšky byly křehké a poslech nejpříjemnější.

Stroje českých titánů v testu u mne dopadly takto:

1. místo PMA Big Brother
2. místo Federmann HQQF
3. místo DPA 330
4.místo NVE 120

Z mých poznámek:
1. PMA Kulatější příjemné výšky, perfektní rozlišení, kontrola, neutralita. Trošičku mi chyběla barva.
2. HQQF Výborné výšky - mělo to jiskru, vzdušnost i prostor, vyšší bass v pořádku, dobré nástupy.
3. DPA menší jiskra, sevřenější prostor menší vzdušnost
4. NVE teplý zvuk, víc měkčí, jemně mázlý v celém spektru na basech víc.
:pozor http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... t=0#p79765
Federmanovo dílo zvukově zničilo DPA. To je myšlený vážně?
:tleskani http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=239622#p239622

Zatím se srovnával jen zesilovač ne mnou vyrobený a šitý hodně horkou jehlou, je třeba vyčkat až bude srovnán můj výrobek, ale zatím "Mistři" schovávají hlavu do písku a všemožně se srovnání brání. Proč asi? Proč asi někteří míchají co nejvíce negativní koktejl z nesmyslů, které kde na netu našli, než aby si udělali vlastní poslechovou zkušenost? Proč asi?
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubuxin 27. 4. 2012 18:31

Dobre teda počkáme. Niektorí čakajú (donedávna to ešte netušili) už 44 rokov na kompletný a len vami postavený zosilňovač, tak ešte chvíľku vydržia a my s nimi.
Majstri niekde hlavu nepchajú, oni už niekoľkokrát ponúkali možnosť porovnať. K porovnaniu, až na akciu v Rožnově, nikdy nedošlo. Prečo asi? Prečo je na vašom webe kopec "zmysluplných" a "zaujímavých" článkov. Prečo je na vašom webe kopec konštrukcií a ani jedna nie je vaša. Prečo asi? Vari sa za 44 rokov nenašiel dostatok času dokončiť jeden koncák a jeden predzosilňovač pre človeka ktorý nevyvíja metódou pokus- omyl, ale vždy vie???
já vždy vím.jpg


Ten negatívny kokteil, to sú citácie z vašich (vami napísaných) stránok a názory ľudí čo HQQF počuli a ich názory mi prídu objektívnejšie ako názory DVOCH (perys, vladzin) spokojných.
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 4. 2012 18:51

Federmann píše:Je to jen o síle materiálu, který použijete ...
Takže pokud udělám skříň z dostatečně tlustý desky, de facto nemusím dávat žádnej chladič, protože i přes rozdíly v tepelným odporu se 2x500W monstrum uchladí pouhým namontováním na dno skříně - a to ještě přes namontování geometricky nesouměrně vůči středu bedny - fakt, Bohušu, já žasnu že sis to ještě nenechal patentovat... Bylo by to možná i na Nobelovku za fyziku!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 27. 4. 2012 20:38

bubuxin píše:Dobre teda počkáme. Niektorí čakajú (donedávna to ešte netušili) už 44 rokov na kompletný a len vami postavený zosilňovač, tak ešte chvíľku vydržia a my s nimi.
Majstri niekde hlavu nepchajú, oni už niekoľkokrát ponúkali možnosť porovnať. K porovnaniu, až na akciu v Rožnově, nikdy nedošlo. Prečo asi? Prečo je na vašom webe kopec "zmysluplných" a "zaujímavých" článkov. Prečo je na vašom webe kopec konštrukcií a ani jedna nie je vaša. Prečo asi? Vari sa za 44 rokov nenašiel dostatok času dokončiť jeden koncák a jeden predzosilňovač pre človeka ktorý nevyvíja metódou pokus- omyl, ale vždy vie???
já vždy vím.


Ten negatívny kokteil, to sú citácie z vašich (vami napísaných) stránok a názory ľudí čo HQQF počuli a ich názory mi prídu objektívnejšie ako názory DVOCH (perys, vladzin) spokojných.


1. Mnohokráte jsem nabízel srovnání, například zde: http://www.forum.federmann.cz/viewtopic ... 2011#p2318 ale "Mistři" neměli nikdy odvahu, nyní to nemá cenu již rozebírat, navíc je všechno dohledatelné. :lol:

2. Konstrukcí mi projde rukama kopec, ale většinou jsou pro konkrétního zákazníka a konečná podoba zůstává veřejnosti navždy utajena, neboť toto lidé se většinou nemají zájem na fórech dohadovat o tom či onom, oni ví velmi dobře co mají v rukou a všeznalé chytráky opravdu nemusí. :!:

3. Časy se však mění a na požadavky veřejnosti jsem začal realizovat hotové moduly, které jsou již k dostání, nyní je v nabídce koncový stupeň, předzesilovač a barevná hudba, připravuje se předzesilovač pro gramofon. Ve všech případech se jedná o naprosto bezkonkurenční zapojení za bezkonkurenční ceny. :idea:

4. Dále je možno dodat hotové zesilovače různých sestavení, včetně monobloků až do výkonu 1kW na kanál, pokud by byl zájem cca do tří měsíců s výkonem až 2kW/kanál, rovněž je možno montáže do aktivních reproduktorových soustav. :pozor

5. Jedna z mála spoluprací, o které se ví je s Perysem a ten ví sám nejlíp co vlastní a co slyší. :tleskani
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Federmann 27. 4. 2012 20:55

bubuxin píše: Prečo je na vašom webe kopec konštrukcií a ani jedna nie je vaša ...

Ještě by se našel jeden důvod, ale o tom bych se zatím moc nerozepisoval, ne více než zde :pozor http://www.federmann.cz/index.php/justi ... izace.html až na to bude vhodná doba, vše zveřejním a mnozí se pak .... :idea:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 4. 2012 21:04

Ale no tak - tady není důvod se za něco stydět, pokud jsou "mezi lidma" ty stovky (možná tisíce) naprosto bez problémů fungujících kusů (ne možná úplně doslovná, ale významově dostatečně přesná citace z webu federmann.cz), určitě by se nějaký ten léta fungující kus na ověření dal najít, ne?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 27. 4. 2012 21:25

Obrázek

Tento mohu kdykoliv postavit proti čemukoliv, má sice pro oba kanály jen jeden transformátor z DPA330, ale to zvládne i s tímto hendikepem. Až bude k dispozici 1000W/kanál bude to ještě zajímavější a hlavně kvalitnější poslech, viz potřebný výkon http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... tosti.html
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 4. 2012 06:18

1000W? jenom :roll: Veyr ma 1001 kW
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 4. 2012 08:56

bubaak píše:1000W? jenom :roll: Veyr ma 1001 kW

Nekecej, Strašidýlko - nemá. Aspoň ne kW. "Běžný sériový" má 736kW = 1001HP, v roce 2010 vyrobená speciální série 30ks verze VEYRON SS neboli "Super Sport" má 882kW = 1200HP.
A dost OT.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků