Federmann, autor řady HQQF

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vanado 21. 4. 2012 12:41

No z tohto sa opät vykruti ako had, lebo napise jednoducho ze islo o prototyp! Pricom vtedy sa o tom ani len nezmienil a tvrdosijne presviedcal, ze sa to uchladi. Totizto prave na ten case som sa pytal: http://www.forum.federmann.cz/viewtopic ... 2623#p2623 sob 23. črc 2011 16:06:09
Ste si isty, ze plocha hladkej platne je väcsia ako plocha rebrovaneho chladica so zakladnou 10mm a rebrom vysokym 30mm? cez aku plochu sa odvedie viac tepla, vacsiu ci mensiu? vo vasom pripade mate zdroj tepla (v podobe umiestnenia modulov vedla seba) v jednom bode. Ked uz, tak uz mate dno velmi, ale velmi neefektivne navrhnute. nejaky doraz na odstup medzi modulmi vo vasom pripade neriesite, pritom rozny vyrobcovia robia deleny case na zvysenie odstupu. Normalne mam pocit, ze vyrabate tepelny akumulator a nie case na chladenie modulov...
Vidim to na dalsiu modifikaciu...., ale pockam si
:-D

a na to som dostal odpoved: sob 23. črc 2011 16:34:43
K té základní desce připočtěte stejně velkou desku vrchní a ještě dvě boční desky a nezapomeňte připočíst přední a zadní panel, pak teprve můžete porovnávat. Při porovnávání nezapomeňte, že všechny desky jsou s jedné strany venkovní a vnitřní prostor bude rovněž větrán, pak vypočtěte časové konstanty a tepelný odpor, aby jste zjistili na jednotlivých prvcích tepelný spád. Výsledek bude rozhodně zajímavý.

A vysledok je fakt zaujimavy. Pan vyuzil jednoduchy profilovany chladic! :tleskani

Manipulator ktory si nikdy nic neprizna a potom sa len zo vsetko vykruca ako had... :pozor
vanado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Federmann 21. 4. 2012 14:14

bubuxin píše:Nakoniec pužijete klasické riešenie s bočnicami z normálnych chladičov ako používa väčšina konkurenčných riešení....


Vám opravdu nedochází, že přes 50% tepelné energie odvádí ne bočnice, ale spodní a horní víko společně s předním a zadním panelem, což u konkurenčních konstrukcí nepřipadá v úvahu, tam to nedělá ani 5%.

Je možno to ještě vylepšit, že i vrchní a spodní víko budou rovněž profilovány, jak je u mých konstrukcí přes 40 let zvykem, ale to je pro ještě vetší výkony a za větší peníze.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubuxin 21. 4. 2012 14:25

Vám naozaj nedochádza že najvaäčšiu plochu a tým aj robotu odvedie práve chladič? Konkurencia s tým počíta a nevymýšľa hlúposti, jednoducho sa použije chladič. História sa opakuje,
bolo to QQF s výkonom 500W z dvoch tranzistorov a blábol o zbytočnosti viac tranzistorov (nakoniec ich HQQF má niekoľko)
HQQF najskôr bez emitorových odporov, aby ich tam autor dodatočne dobastlil
skrinka (dodatočne vymyslené nejaké HM/AAA) s plochých prvkov, dodatočne doplnená o normálne chladiče s dovetkom že profilované môžu byť aj iné prvky....
Mám pokračovať?
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod vanado 21. 4. 2012 14:50

Ano prosim pokracuj. Nech je vidno vsetky omyly, preslapy toho pana, ktory ich ani za toho sväteho neprizna. Chcelo by to aj nejaku fotodokumentaciu, alebo nejake prntscrny, ako to byva zvykom na inom spriatelenom fore ;-)

Federmann píše:Vám opravdu nedochází, že přes 50% tepelné energie odvádí ne bočnice, ale spodní a horní víko společně s předním a zadním panelem, což u konkurenčních konstrukcí nepřipadá v úvahu, tam to nedělá ani 5%.


Komu ze to nedoslo ani ked som sa na to priamo spytal? http://www.forum.federmann.cz/viewtopic ... 2623#p2623 Skutocne ti to stale nedochadza?
vanado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubuxin 21. 4. 2012 15:21

QQF s výkonom asi 500W s dvomi tranzistormi je nižšie na foto.
Trafo dimenzované (až si dobre pamätám) na desatinu výkonu sa reinkarnovalo na trafo normálnej veľkosti pri posledných počinoch.
TYA Pavla Dudka hodnotená slovami "Výběr prvků je posazen do vysoké cenové hladiny, stejne tak i řada mechanických komponent, kde cena přestává hrát významnější Roli zesilovače se stávají spíše pozlacenými estetickými doplňky, coz uživatel Často zaměňuje za Skutečné měřítko kvality." a zrazu v cenníku pribudne možnosť použitia medených pozlátených hranolov. Načo? Vari sa chce autor niekomu podobať?
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -eska.html
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 5-1ge.html
Přílohy
vladzinov QQF.jpg
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod bubuxin 21. 4. 2012 18:31

Ďalšia geniálna konštrukcia, aktívny subwoofer podobný práčke Tatramat.
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... oofer.html
Možno sa autor chcel odlíšiť tvarom od konkurencie, ale prosím venujte pozornosť foto s popisom "Pohled na mústkový 500W koncový stupeň při montáži na chladič". Podľa podložiek ide odhadnúť veľkosť plošáku. Toto ani Číňan neoznačí ako 500W zosilňovač....
Bastličov upozorňujem nech sa mojimi príspevkami v žiadnom prípade neinšpirujú.

Zdá sa vám 500W málo? Fajn, tak pre vás tu je niečo extra. 10kW zosilňovač
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 0watt.html
Zariadenie pozostáva z rovnakých plošákov ako v prvom prípade, len ich je použitých 40ks.
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 0watt.html
Zapojenie QQF je možné modifikovať do aleluja "podle přání každého soudruha".
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 500w-1-ast
Přílohy
10KW-2.jpg
10KW-2.jpg (61.71 ) Zobrazeno 12045 krát
Sub-6.jpg
Sub-6.jpg (38.29 ) Zobrazeno 11102 krát
Naposledy upravil bubuxin dne 22. 4. 2012 15:05, celkově upraveno 1
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod Federmann 22. 4. 2012 12:45

Vidím, že se to tu rychle rozjelo a plete se páté přes deváté! Plete se QQF a HQQF což jsou naprosto odlišné kategorie, stejně tak co pochází z mé dílny a co z dílny jiných.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 4. 2012 13:34

Federmann píše: ... plete se páté přes deváté! Plete se i co pochází z mé dílny a co z dílny jiných.

Žádám autora o konkretizaci, která z kritizovaných konstrukcí NEPOCHÁZÍ Z JEHO DÍLNY - aby bylo možno ji výrazněji odlišit.
Ekkar
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubuxin 22. 4. 2012 15:39

Snáď ste autorom zapojenia a návrhu plošných spojov zosilňovačov QQF a HQQF, nie? Upozorňujem na konštrukcie v ktorých sú použité vaše zapojenia, či ste ich autorom je vedľajšie. Nakoniec odkazy na články z ktorých čerpám sú na vašom webe. Teda tam sa s nimi chválite a tu ich chete zaprieť?
Ďalšia kapitola príbehu má názov "Legenda o čiernej perle".
4.6.2011 sa v Rožnove uskutočnila posluchová akcia ktorej sa zúčastnil aj zosilňovač HQQF. O technickej špecifikácii viem len náznaky napr. slovami autora "Monoblok Cello-Encore-150 má 600W/4Ω a můj měl tak třetinu". Treba poznamenať že autor zapojenia dodal iba plošné spoje s návodom, kompletizácia celého zosilňovača bola v rukách organizátora akcie.

Výsledky a konečné poradie zosilňovačov sa líši, útržkovito spomeniem pár hodnotení
"Kontrola basových membrán se změnila v náznak..."
"lepší středy než DPA330, basy méně přesné než DPA, ale naprosto nekultivované chování. po zapnutí přístroje rána do beden, po které se mnohým protočily panenky, někdy nelze zapnout, protože to nedovolí ochrany a je třeba to zapnout vícekrát atd.. Ale zvuk byl pro mne překvapením. Když jsem si ten zesilovač pustil u sebe doma, tak se mi zdál zvuk tragický ve srovnání s aparátem který mám ve své poslechovce"
"basy jsem žádné neslyšel, středy trošku pobíhaly sem-tam, výšky pěkné.
mělo to živost a barvu. vzpoměl jsem si na zvuk transiwattu + repro z hifiklubu.
ovšem za tu cenu ( 12 + krabice + ovládání)bych si to nekoupil ani před 20 lety."
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... &sk=t&sd=a

Po akcii istý člen zmeral použité HQQF, výsledky sú tu
http://www.valachnet.cz/lvanek/hqqf_torture/
a nastala prestrelka s autorom zapojenia. Vraj celé meranie je zlé, treba sa pozrieť na iné meranie... a len tie sú správne. V zapojení použil feritovú perlu, ktorá je údajne zdrojom všetkého bordelu a treba ju rozdrviť. Čo bolo zamietnuté s odôvodnením, že merať treba rovnaký zosilňovač aký sa počúval.
Takže čo sa vlastne počúvalo? Basy v náznaku, stredy dobré, výšky žiadne... pri vypnutí bomba do bední ktorú by niektorý slabší jedinci doma nepredýchali a niekedy to nejde zapnúť. To je asi dôkaz správnej funkcie inteligentného modulu zapínania.
http://www.federmann.cz/index.php/audio ... ajeni.html
Fotky z akcie tu
http://www.idea-envi.cz/hqqf/
Na hifinázoroch nájdete aj iné vyjadrenia k počutému od priamych účastníkov. Mňa zaráža jedna, podľa mňa, dosť podstatná vec. BF vlastnými slovami hovorí "Nejsme z těch co vyvíjí pokus omyl, já vždy vím...!" A po rokoch sľubovania nie je schopný do testu dodať vlastnoručne postavený zosilňovač, čo mu však nebráni zaprieť všetky konštrukcie v ktorých sú jeho geniálne výtvory použité.
Přílohy
já vždy vím.jpg
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod Federmann 22. 4. 2012 15:44

Původní téma znělo "Bastlíři, pochlubte se svými výrobky" odtud se mohu chválit jenom svým a to platí i pro ostatní přispěvatele do tohoto vlákna. Nový název odděleného vlákna je Federmann, autor řady HQQF, název je výstižný a není k němu co dodat.

Na první straně jsou mnou vložené fotografie mnou vyrobených výrobků řady HQQF, zcela jinak je to na straně druhé, tam se nedá krom mého jména nalézt téměř nic souvisejícího s názvem vlákna, viz názorný přehled:

1. bubuxin, nepochopení samotné podstaty HM/AAA, ale víceméně nic o řadě HQQF
2. šeďour, defakto totéž.
3. Federmann, zbytečná snaha něco vysvětlit.
4. bubuxin, odkazuje na zkušební a testovací skříň, která nikdy finálním výrobkem nebyla a nebude, slouží jen k testováni jednotlivých komponent.
5. vanado, bez raději komentáře.
6. Federmann, další pokus něco vysvětlit.
7. EKKAR, oznámení o odštěpení vlákna.
8. vanado, více méně jen osobní rovina.
9. bubuxin, stále o prototypové skříni.
10. vanado, totéž.
11. Federmann, opět zbytečná snaha něco vysvětlit.
12. bubuxin, o řadě QQF, kde pouze dodávám plošné spoje vyrobené v profi firmě, navíc si plete typovou řadu - její číslo s výkonem a pod.
13. vanado, opět nic k mnou realizovaným výrobkům HQQF.
14. bubuxin, opět o řadě QQF, dokládá fotografie Vladzinova výrobku řady QQF. V řadě QQF však nemám žádný vlastní výrobek.
15. bubuxin, ještě jednou o řadě QQF a výrobcích studentů, včetně fotografii.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 22. 4. 2012 17:14

bubuxin --> Nekaz si den, vsak ten smatlak nevie, ktora bije. Nech si doma stavia, co chce. Kto ma co len trosku rozumu sa k stavbe takej gebuziny zlakat nenecha :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubuxin 22. 4. 2012 18:47

S vami je to ťažké, všetko máte dávno preskúmané a vymyslené, nič nepotrebujete skúšať, vy hneď viete....... len vám za 44 rokov čo sa venujete hifi chýbajú vlastné výrobky....
Dobre teda, ukážem pár vašich výtvorov.

Označenie QQF-55-KS-500W môže znamenať hocičo, to je fakt. V článku (opäť z vášho webu) sa píše "Například pro jednu 500W reproduktorovou soustavu jeden 500W koncový stupeň, pro jeden 500W reproduktor jeden 500W koncový stupeň." Ako vždy píšete o špičkovom výkone, čo zase môže znamenať hocičo. V normálnom svete to ale znamená že to zosilňovač skutočne dodá a že to prežije. Skúsenosti chalanov z audiowebu však svedčia o opaku. Moduly im zhoreli pri nikoľkokrát menšom výkone ako uvádzate. Samozrejme to opäť nie sú zosilňovače z vašej dielne a vy si nad nimi umývate ruky. Verím však, že aspoň moduly uverejnené vo vašich článkoch sú vami postavené.
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 5-500.html
Dobre si prezrite fotky v nasledujúcom linku, rozmer plošáku 24x65mm dokáže dodať 500W špičkových
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 3-ast.html

O tom že názov môže znamenať hocičo asi najlepšie svedčí tento článok z názvom "Zesilovač 2 x 50 ÷ 500W aneb 100 ÷1000W"
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 100-d1000w

Potom začala éra HQQF, najprv "prototyp" s nejakými chladičmi a núteným chladením. Prekvapujúce na fotke je aj použitie 1,3kVA toroidu (!!!), pretože autor na inom mieste píše "za povšimnutí stojí hlavně zdrojová část, neboť byl použit transformátor o výkonu méně než 200VA aby velmi spolehlivě krmil zesilovač o výkonu větším jak 2 x 200W"
Asi to bude najskôr práca nejakého problematiky neznalého študenta súdiac podľa toho strašne predimenzovaného trafa.
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 503wk.html
Přílohy
HQQF-55-503W-4-2 s 1_3kW trafom.jpg
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod vanado 22. 4. 2012 19:41

Federmann píše:Původní téma znělo "Bastlíři, pochlubte se svými výrobky" odtud se mohu chválit jenom svým a to platí i pro ostatní přispěvatele do tohoto vlákna. Nový název odděleného vlákna je Federmann, autor řady HQQF, název je výstižný a není k němu co dodat.


Ty si bastlíř? Odkedy?
Ako to hovorievas? Bohumile, Bohumile, nesnaz sa pochopit co je pre teba nepochopitelné, je to len ztráta času, tak ci tak, uz vyse 44rokov dokazes citat, ale stale si nedokázal pochopit pisane slovo? Chyba ti sebareflexia! Moderator to urobil spravne, nehrab sa tam kam nepatris!
vanado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 4. 2012 07:47

Si mě pěkně nas_al Federmanne !

Položil jsem konstruktivní dotazy ke tvé konstrukci a ty jsi mi neodpověděl.Jen si napsal, že jsem nic nepochopil.
Kdybych byl takovej génius jako seš ty, tak bych se asi neptal...ne ?
To ti vadí, že jsem ti to jenom nechválil ?
Jestli se nedokážeš srovnat s jakoukoliv kritikou, tak sem nedávej fotky tvejch podivnejch konstrukcí, jejichž smysl mi uniká (podivnou konstrukcí nemyslím barevnou hudbu...ta vypadá dobře...jenže, ani u ní, jsi mi na položenou otázku neodpověděl ! )
Takže, vo co ti de ?!

Chceš osobní rovinu ? To není problém, to já umím, věř mi.

Začni normálně odpovídat, nevykrucuj se a hlavně nedělej ANALÝZY, vo ty fakt nikdo nestojí.
A jestli nechceš odpovídat, tak sem nelez...nemá to smysl.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Federmann 23. 4. 2012 10:15

šeďour píše:Barevná hudba působí sympaticky a návrh desky velmi čistě.
Má na vstupu nějaký limitér, nebo jiný obvod, který udržuje stejnou úroveň audiosignálu ?


Barevná hudba má na vstupu JACK_6,3 a citlivost se řídí potenciometrem. Světlo či jeho intenzia a barevné spektrum odpovídá hlasitosti a frekvenčnímu spektru akustického signálu.


šeďour píše:Si mě pěkně nas_al Federmanne !
:pozor

Rekapitulace se týkala jen příspěvků na 2. straně vlákna, nikoliv vašeho dotazu výše, který byl na straně 1.

K vašemu textu na druhé stráně mohu napsat jen to, že skřín byla navržena v několika podobách současně s návrhem modulů. Nešlo navrhnout samotné moduly a pak odděleně řešit jejich chlazení. Na konečnou podobu bylo nutno posečkat, neboť byla podmíněna dokončením výroby jednotlivých dílů, což bylo dost zdlouhavé.

Dále mohu uvést, že podíl plochy profilovaných bočnic a plochy zbylých stěn je přesně 50%/50%, pro skříně, které budou mít vrchní a spodní víko rovněž profilované se podíl zvětší až na 75%/25% v neprospěch bočnic, naopak skříně s dvojnásobnou výškou budou mít podíl 65%/35% ve prospěch bočnic, vždy však půjde o skříně které se podílí na chlazení celým povrchem, všemi stěnami, nikoliv jen vybranými, od zbytku skříně teplotně nepřipojenými částmi, jak je to u konkurence běžné.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků