Federmann, autor řady HQQF

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Federmann 5. 5. 2012 23:12

bubuxin píše:Ďalej, myslíš si že doma fšetci počúvame v limitácii? Mám DPA222, pri výkone 65W do 8ohm a pri citlivosti reproduktorov 87dB počúvam furt pri 108dB?

To vám úplně závidím, 108dB je naprosto fantastických a jak se na takový střední výkon tváří starší Vinylky, neříkejte, že při dynamice nad středním výkonem +26db ještě vaše DPA tu a tam nezalimituje.
:mrgreen:
Já bych na takovém DPA měl strach přehrávat i ty nejhorší šunty s dynamikou ubohých +10dB, abych se nedostal do limitace a přitom slyšel i ty nejslabší pasáže ... :mrgreen:

Mi to stále vychází pro střední výkon ubohý 1W, že pro tu Vinylku HQQF se 400W tak, tak stačí a to mám při 1W jen 90dB http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... tosti.html :mrgreen:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Federmann 5. 5. 2012 23:25

kazzatel49 píše:neměříš PŘI ZKRATU, ale do 200 mOhm a to je setsakra rozdíl - strmost těch pěti párů je totiž tak veliká, že budící napětí na gejtech nepřekročí při zkratu napětí na ochrannejch zenerkách, takže ty tam budou nahovno, takže ti to buď shoří, nebo nanejvejš vyletí pojistky...zkrat není polozkrat, trubko...


Zopakujte si Ohmův zákon, bere se stále na ZŠ a pak mi ukažte kdo používá supravodiče aby při zkratu byl odpor roven 0Ω, ale i tak by pojistka spolehlivě zabrala, což je pro vás nepochopitelné, stejně jak řada dalších věcí, jak jsem napsal:

Vím že opakování je matka moudrosti, ale stokráte nic umořilo Vola a opakovat se stále dokola mi přijde poněkud neúčelné, neboť kdo to nepochopil ani na popáté je již malá pravděpodobnost že to pochopí alespoň na po sté!


Tak se nebudu zbytečně umořovat, když vidím, že pro mnohé i stovka je málo. :mrgreen:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kazzatel49 5. 5. 2012 23:30

A ještě něco: chování proudový pojistky jsem popsal už v původní publikaci z roku 92, i s popisem průběhu pozorovaným osciloskopem a s definovanou hodnotou zkratovýho proudu a nikdo za těch dvacet let co uplynuly, to nezpochybnil, což by ti mohlo naznačit že nekecám, takže si ty svoje kecy nech...
kazzatel49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Federmann 5. 5. 2012 23:41

kazzatel49 píše:A ještě něco: chování proudový pojistky jsem popsal už v původní publikaci z roku 92, i s popisem průběhu pozorovaným osciloskopem a s definovanou hodnotou zkratovýho proudu a nikdo za těch dvacet let co uplynuly, to nezpochybnil, což by ti mohlo naznačit že nekecám, takže si ty svoje kecy nech...


Již si vzpomínám, to byl ten diak - triak a zajímavé že ten diak měl větší zápalné napětí jak zesilovač napájení, no jó to byly časy, když diaky ještě intuitivně spínaly, odkaz raději dávat nebudu.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 5. 2012 23:43

Federmann píše:Zesilovače HQQF se vyznačují extrémně malým zkreslením...
Prosil bych nějaké měření, zatím je to jen jako vždy hromada keců bez nějakého měření a pak jen takováhle nakopaná sinusovka... :roll: :lol:

Obrázek
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Federmann 6. 5. 2012 05:51

Hergarok píše:
Federmann píše:Zesilovače HQQF se vyznačují extrémně malým zkreslením...
Prosil bych nějaké měření, zatím je to jen jako vždy hromada keců bez nějakého měření a pak jen takováhle nakopaná sinusovka... :roll: :lol:

Obrázek


Jestli dobře vidíte a čtete tak je to rozkmit necelých ±60V do 4Ω, při 100kHz, obdobné konkurenční měření jsem neviděl, i když bych velmi rád, Dudek se chvástal že mu to chodí i při 200KHz, ale dokumentace žádná! :pozor
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kazzatel49 6. 5. 2012 07:48

Cimrmane, vzpomínáš si záměrně blbě, pojistku s diakem měl jen nejlevnější typ a diak se dal vybrat, aby pojistka spolehlivě fungovala. Dnes se již vyrábí polovodiče, který mají diakovou charakteristiku již při cca sedmi voltech, takže pojistka je bez problému, Jak se jmenují, to ti ovšem neřeknu, nýbrž ti na...ostatní typy měly elektronickou pojistku v klasickým zapojení, která fungovala naprosto spolehlivě...výjimkou byla 330, která měla jištění podobný tomu tvýmu, ale ta měla laterální typy, který mají jiný vlastnosti a s nimi proto fungovala bez problému... k testu tý tvý nepotřebuju žádnej supravodič, stačí obyčejnej kus drátu nebo šroubovák. Zkus si to, zažiješ hezkej ohňostroj....a ohledně tvý deklarovaný cháry: citoval jsem toto, což máš hned v úvodu: "...šířka přenášeného pásma neskutečných 10Hz-100kHz, pro pokles ...." ...Cimrmane, ty bys zapřel i nos mezi vočima...:-)
kazzatel49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Federmann 6. 5. 2012 08:17

Vzpomínám si i na u DPA330 http://www.federmann.cz/index.php/vyrob ... te-se.html to je ta co používá ochrany z opačné strany charakteristiky povolené výkonové ztráty, ve vašem slengu výhradně mimo SOA! :mrgreen:

Již vím, jde o to co já zaručuji s 5páry 150W tranzistorů, vám stačí jen páry dva a to jen 100W a ještě s mnohem horšími vlastnostmi! Já se běžně pohybuji až do 45%povolené výkonové ztráty, vaší SOA a to i při výstupním výkonu 400W a vy zase se svým výstupním výkonem do 170W na 170% povolené výkonové ztráty, vaší SOA a to vše při stejném napájecím napětí. :mrgreen:

Dudku, Dudku, když dva dělají totéž, není to totéž. To vaše NEjištění nemá s tím mým naprosto nic společného, alespoň co se podstaty funkce týče! :mrgreen:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod danhard 6. 5. 2012 08:22

Federmanne, jakej ohmův zákon myslíš ?
http://www.diyaudio.com/forums/attachme ... derman.jpg
http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... -55-a.html
Nebo jsi snad dal do source ty tebou zavrhovane emitorové odpory, jak ti radila půlka diy-audio fóra ?
Na posouzení technické nezpůsobilosti úplně stačilo, že jsi neuměl do slepého schema namalovat správně PFET, takže z toho vznikl technický nesmysl. Pak jsi to po Federmannovsky opravil, podstrčil jsi tam opravenou verzi :pozor
danhard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 6. 5. 2012 08:36

Federmann píše:Jestli dobře vidíte a čtete tak je to rozkmit necelých ±60V do 4Ω, při 100kHz, ...
Vidím a čtu dobře, to je taky důvod proč nevidím měření, které by podporovalo tvrzení, že "HQQF mají extrémně malé zkreslení". ;-)
A do Dudka se nenavážej, ten alespoň něčeho dosáhl - zkonstruoval zesilovač, který funguje jak má a má mnoho spokojených majitelů...
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danhard 6. 5. 2012 10:05

Ptát se Federmanna na chování zesilovače v limitaci je asi zbytečné, buď neví co to je, nebo sem vnáší další a další úhybná témata než aby korektně odpověděl, zřejmě něco tají.
Bigos si to asi umí spočítat, jak tu Federmann potvrdil a dobře ví, že by si tím zesilovač odpálil.
Bigos píše:Jen EDIT: ty limitace jsou blbost... nejsem blbej nechci si odpalit zesak...zbytečně ryskovat, když stejně to hudebně nemá smysl.

Tím je to pro mě uzavřené, zesilovač HQQF podle jeho stavitelů při limitaci buď shoří, nebo v lepším případě se trvale vypne, nebo shoří síťová pojistka.
danhard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kazzatel49 6. 5. 2012 10:21

To je přece pochopitelný - ten šílenej OLG dožene v limitaci budiče do tak hluboký saturace, že se to celý rozsype...něco podobnýho jsem viděl u Brystona, kde stačil jen náznak limitace a okamžitě skokově narostl odběr ze čtyř na osm ampér na SÍŤOVÝ STRANĚ, ČILI PŘÍČNEJ PROUD PŘES KONCÁKY JAKO SVIŇA....
kazzatel49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubuxin 6. 5. 2012 11:10

Federmann píše:Obrázek


Jestli dobře vidíte a čtete tak je to rozkmit necelých ±60V do 4Ω, při 100kHz, obdobné konkurenční měření jsem neviděl, i když bych velmi rád, Dudek se chvástal že mu to chodí i při 200KHz, ale dokumentace žádná! :pozor[/quote]
Prečo je tam len jedna sínusovka???? Pred ňou nič, za ňou nič...... to je priekazné meranie???
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod kazzatel49 6. 5. 2012 11:23

Není krapet legrační odkazovat se na nějakýho žáka tak druhý třídy CIMRMANOVY školy ? Víte co blbostí mu už stačil nalejt do hlavy ? :-)
kazzatel49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danhard 6. 5. 2012 11:33

Prečo je tam len jedna sínusovka????
To je snad jasný, aby to neshořelo :-))
Kromtoho tohle se nedá nijak dále analyzovat a ukazuje to jen jednu "hranu" přeběhu, zřejmě tu lepší a stejně je vidět problémy :-))
Příčný proud tam při správně velkých gate-stoperech asi nebude, ale k zahlcení toho předřazeného OZ dojde určitě a tím i k "odtrhu" z limitace, který je tedy slyšet výrazně, pokud se tam při hudební špičce dostanete. Zrovantak může být v této oblasti náchylnost k oscilacím, protože zesilovač je při použité zpětné vazbě podmíněně stabilní a při změně zesílení ve smyčce (tady poklesu) je nestabilní. Bylo to vidět i z meření Peryse při malých klidových proudech, kdy narůstaly překmity po průchodu přechodovou oblastí.
danhard
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků