Federmann, autor řady HQQF

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Federmann 9. 12. 2011 20:31

Obrázek

Stereofonní modul Hi-Fi korekčního předzesilovače HQQF-55-506K. Při rovném nastavení pro poklesem pouhých -0,1dB je šířka přenášeného pásma neskutečných 10Hz-100kHz, pro pokles -1dB je šířka přenášeného pásma 4Hz-350kHz a pro pokles -3dB je šířka přenášeného pásma 2Hz-600kHz. Rozsah regulace basů a výšek, pro 20Hz je to ±20dB a na frekvenci 20kHz je naměřený rozsah ±19dB.

Duplicitní (totožný) příspěvek odstraněn.
Ekkar
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 12. 2011 22:53

Federmann píše:Stereofonní modul Hi-Fi korekčního předzesilovače HQQF-55-506K. Při rovném nastavení pro poklesem pouhých -0,1dB je šířka přenášeného pásma neskutečných 10Hz-100kHz, pro pokles -1dB je šířka přenášeného pásma 4Hz-350kHz a pro pokles -3dB je šířka přenášeného pásma 2Hz-600kHz. Rozsah regulace basů a výšek, pro 20Hz je to ±20dB a na frekvenci 20kHz je naměřený rozsah ±19dB.

A teď mi Bohušu řekni, k čemu je NORMÁLNÍMU POSLUCHAČI - NEHIFIPÝROVI taková šířka pásma (600kHz pro -3dB) vlastně potřebná? To jako na tom chytáš rádio, nebo se nás snažíš ohromit parametrama vyhozenýma simulačním programem? Já se ti docela divím, žes na tom doma nechytal Hvězdu/Československo/Radiožurnál, když se tenhle program vysílá na AM kousek od tebe z Topolné na 270kHz - možná bys s tím uspěl daleko líp jako se stavebnicí DV přijímače než jako s nf předzesilovačem, člověče... :lol: :lol: :lol:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 17. 12. 2011 23:18

EKKAR píše:A teď mi Bohušu řekni, k čemu je NORMÁLNÍMU POSLUCHAČI - NEHIFIPÝROVI taková šířka pásma (600kHz pro -3dB) vlastně potřebná? To jako na tom chytáš rádio, nebo se nás snažíš ohromit parametrama vyhozenýma simulačním programem? Já se ti docela divím, žes na tom doma nechytal Hvězdu/Československo/Radiožurnál, když se tenhle program vysílá na AM kousek od tebe z Topolné na 270kHz - možná bys s tím uspěl daleko líp jako se stavebnicí DV přijímače než jako s nf předzesilovačem, člověče... :lol: :lol: :lol:


Zde je vlákno o prezentování vlastních výrobků. Fotografie je focená a hodnoty jsou naměřené! Ono to není jenom o koncovém stupni, ale také o zbytku přenosové cesty. :pozor Kdokoliv se zde může pochlubit svým výrobkem a svými naměřenými hodnotami a třeba ještě lepšími.

Korekce:
Obrázek

Prezence:
Obrázek

Obdélník 10kHz:
Obrázek

Detail obdélníku 10kHz, se zřetelnou rychlostí přeběhu:
Obrázek
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Federmann 17. 12. 2011 23:56


Obrázek


Modul Hi-Fi zesilovače HQQF-55-506W. Modul má nastavenou celkovou ZV na šířku pásma pro pokles o 3dB na 200kHz. Přenosové charakteristiky byly měřeny pro vstupní amplitudu 1V a výstupní cca 10V, při zátěži 4Ω.

Obrázek

Měřením šumového napětí byla zjištěna míra šumu, která se pohybuje pod 100µV, typicky 40µV což odpovídá poměru signál/šum přes 110dB, typicky 120dB.

Měření proudového mezení do zátěže 200mΩ:
Obrázek

Měřeno sondou 1:10 a burstem se střídou 1:100, amplituda vstupního napětí 100kHz 6,2V, rozkmit výstupního napětí ke 120V/8Ω :pozor!!! :
Obrázek

Měřeno sondou 1:10 a burstem se střídou 1:10, amplituda vstupního napětí 10kHz 6,2V, rozkmit výstupního napětí 120V/4Ω :
Obrázek

"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 12. 2011 13:50

Bohušu, beru tvrzení, že se máš právo chlubit svým výrobkem - ale stále nechápu, proč ta šířka pásma - jak tohle jednou zapneš v prostředí plném elmag. smogu, rozkmitá se to jako výkonovej oscilátor a vzhledem k vlastnostem všech HQQZ konstrukcí se obávám, že z toho bude jen velkej vohňostroj...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 8. 1. 2012 18:11

Pokračování
ObrázekObrázek
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Federmann 25. 2. 2012 16:49

Taky přidám něco ze svojí dílny
Obrázek

EDIT:
Propagační fotografie komerční nabídky odstraněny.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 2. 2012 17:01

A teď nám Bohušu vysvětli, proč jsi umístil vstupní konektor Jack hned vedle výstupního Jacku = jak zabráníš při té své tolikrát proklamované šířce přenášeného pásma -3dB až do 600kHz vazbám a rozkmitání celýho předzesu?
A když už jsme u toho designu - když se tak oháníš tradicema, proč sám porušuješ tradici nekombinování dvou a více řečí při popisování panelů? Napsat na panel s popiskama "Hlasitost", "Úroveň L/R" nebo "Citlivost" velice výrazně "Design by Federmann 2011" je teda docela pěst na oko...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 25. 2. 2012 17:18

Nevím proč tam byl přidán text:
"EDIT:
Propagační fotografie komerční nabídky odstraněny."


Když ten příspěvek je přesně v podobě jakou jsem odeslal, nic nepřibylo a nic neubylo.

EDIT:
byly přiloženy nabídkové fotky zesilovače HQQF-55-506W-5-1_Golden Edition s odkazem na vlastní web - jako neschválená komerční nabídka byly odstraněny.
Ekkar
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 25. 2. 2012 18:27

to Federmann
Cistota prace to ano - to sa musi nechat no to "zapustenie" medzi chladice mi akosi nesedi.
Chapem ,ze chces byt mozno "iny" inovativny popripade odlisny od zauzitych konvencii no ja osobne by som si tento "design" nekupil.
Holt vzhlad HYPA ci DPA je predsa len kozervativny no o to viac mojmu oku lahodiaci....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Federmann 25. 2. 2012 20:20

Zadní pohled

Obrázek
Obrázek
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 26. 2. 2012 19:54

Je to fakt zvláštní :hm
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 26. 2. 2012 20:04

Tych otvorov na vstup nie je dako malo? Alebo mi daky sposob zapojenia unikol?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bubuxin 8. 3. 2012 23:34

Federmann: Prevratná konštrukcia masívnej Al skrinky ustúpila tuctovému riešeniu s chladičmi po bokoch? Asi sa to nesprávalo podľa "the case is blask the temperature was down".
bubuxin
Junior

Odeslat příspěvekod Federmann 31. 3. 2012 20:03

Kompletní zesilovač řady HQQF jehož základem jsou dva Moduly zesilovače HQQF-55-506W-5-1, Modul předzesilovače HQQF-55-506K a HQQF-55-200 inteligentního řízení napájení.

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Hudebních 2x400W a 18,3kg!
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků