Odar

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 23. 4. 2012 15:55

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kuba4 23. 4. 2012 18:46

Jak píše Odar, až budete mít sestavu, která vám sedí, musíte trefit kabely, které vám sednou, protože každé aparatuře sedí něco jiného. Super napsané. :D
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 23. 4. 2012 20:25

Kuba4 --> Smelo to mozes prestylizovat, budem za korekturu povdacny. Sloh mi nikdy nesiel O:-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 15. 5. 2012 19:37

Dost ludi sa ma pyta, aky je prinos samotnych hodin k DACanu Tomasa Ticheho, pripadne samotneho clockovania ineho DACu.

Dnes som mal moznost vyskusat u znameho ciste prinos hodin na jeho aparature. Moc som tomu sancu nedaval, nakolko jeho aparatura je od mojej o dost dalej. Pocuvalo sa na JMR Concorde, SymFET + Big Brother od PMA, Marantz SA-7S1 + oddelovak Exactpower. Na synchronizaciu sluzil moj word clock generator od Tomasa Ticheho. Synchronizovali sme cez word clock na 176,4 kHz. Kabel na prepojenie bol obycajny Belden z BlueJeans.com BNC -- BNC a sietovy do hodin siel Supra Lorad 2,5. Zvysok aparatury bol seriozne prekablovany majitelom aparatury.

Pocuvali sme Pink Floyd, Diana Krall, Janu Kirschner, Nirvanu, U2, Mullera so Satinskym . . . a este cosi, co nebolo pre mna identifikovatelne. Prve sme pocuvali z CD prehravaca a potom sme prepli na externy clock. Hned na prve pocutie znacne odlisny zvuk. Da sa to velmi rychlo prepinat, cize testovanie je velmi prijemne (skoro stylom CVAK, CVAK).
Zvuk sa precistil, hlavne bolo badatelnejsie doznievanie nastrojov (pistalka) a ludskych hlasov v priestore. U rockovych nahravok (Nirvana) sa dokonca natolko spresnil bas, ze zmizlo mierne zadunievanie. Priestor sa roztiahol do sirky. Pokial Nirvana hrala z CD medzi bednami, po prepnuti na externy clock sa priestor rozsiril "mimo bedni". Tym padom bola lepsia lokalizaica nastrojov.

Nakoniec sme sa obaja zhodli, ze hodiny od Tomasa maju jednoznacny prinos aj u pristroja kategorie, ako je Marantz SA-7S1. Vobec som to necakal, skor som ocakaval remizu (cize ziadnu zmenu). Podobne ocakavania mal aj znamy, ale skusenost bola uplne ina. Zvuk sa precistil, bol viac vzdusnejsi, sirsi priestor, lepsia lokalizacia nastrojov a presnejsi bas.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 20. 5. 2012 15:45

Maly tuning - prepojky na reproterminaly http://img823.imageshack.us/img823/8521/p1020712a.jpg
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 28. 5. 2012 19:13

Dnes som skusal napajaci kabel Van Den Hul - The MAINSSTREAM HYBRID. Dostal som moznost vyskusat ho a v pripade, ze by som s nim nebol spokojny, mohol som ho vratit naspat. Vsetky napajacie kable mam Supra LoRad 2,5. Ku koncovemu zosilnovacu som zapojil Van Den Hul - The MAINSSTREAM HYBRID a zacal pocuvat.

Kabel VDH http://img339.imageshack.us/img339/8441/p1020750r.jpg
Porovnanie so Supra LoRad 2,5 http://img137.imageshack.us/img137/9193/p1020753g.jpg

Testoval som vyhradne na HiRes nahravkach 192 kHz / 24 bit a 96 kHz / 24 bit (Eagles - Hotel California, Madonna - Live to Tell, Take a Bow, Holiday, Metallica - Enter Sandman, Unforgiven a Nothing Else Matters). DAC synchronizovany hodinami. Najprv som pocuval so Suprou, potom prehodil na VDH a pocuval znova.

VDH ma o poznanie lepsiu dynamiku. Bas je presnejsi, viac ohraniceny, doraznejsi. Pozadie celeho prednesu sa jemne vycistilo. Mudrejsi budem az po par dnoch pocuvania, ale kabel zostava doma. Prinos je pri sustredenom pocuvani pocutelny hlavne na dynamike a na basoch.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 5. 2012 19:37

Tak v audiodrome Supra LoRad 2.5 vysiel v danej kategorii vynikajuco, tak ak je rozdiel pri sustredenom pocuvani, aj tak je to uspech.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 5. 2012 19:59

Supra LoRad 2,5 je v svojej kategorii dobry kabel. Toto je ale ina cenova kategoria. Porovnavat to, je nerovny boj. Tak k tomu treba pristupovat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Frenkyboy 30. 5. 2012 12:28

Suhlasím s tvojim názorom, že napájacie káble majú svoj zmysel. V tvojom popise uvádzaš, že používaš aj prepetovú ochranu Belkin PureAV G823. Mám to chápať tak, že tento top kabel zastrčíš do tento prepetovky a hraješ??? Ja používam Belkin PureAV G623 a na potvrdenie teórie prínosu napájacieho kábla som vymenil prívodnú šnúru k tejto prepetovke. A musím potvrdiť, že došlo k zlepšeniu v mojom prípade najme obrazu. (zredukovanie šumu v pozadí). Skus aj ty vymeniť tu lacnú shitnu pridnu šnuru do prepeťovky a uvidíš.
Foto http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=92069
Frenkyboy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 30. 5. 2012 12:42

Ak budem cosi menit, tak namiesto prepatovky oddelovak. Ale dik za typ.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod doloroso 31. 5. 2012 18:50

sranda ta sledovat, najskor si ohrnal nos aj nad repro kablami, opisoval si to ako voodoo a teraz si dokonca siahol po sietaku, sranda ako clovek meni casom nazory ze? a co na to bubuxin, ktory na "kable neveri" a tie svoje ma zo skladky? :)
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 31. 5. 2012 19:02

Nikdy som nebol kablofil a myslim, ze nikdy nim nebudem. Vzdy som tvrdil, ze ked budem mat aparaturu, kde bude mat vyznam investovat do kablov, tak ze to vyskusam a tak sa aj stalo. Ja sa nehambim za to, ze na zaklade vlastnej skusenosti zmenim nazor na problematiku. Hifi je konicek, ako kazdy iny a vsetko sa vyvija.

bubuxin ako rozumny clovek, ktory respektuje nazory ostatnych nema vobec s kablami problem. BTW zrovna ohladom VDH kabla som s nim komunikoval, takze ma aj odo mna feedback, ako to cele dopadlo. Zaujimave je, ze prave reprokabel mal u mna na zmenu zvuku najmensi vzplyv.

doloroso píše:a tie svoje ma zo skladky? :)
Presne toto je formulacia, ktorej by sa ludia mali vyvarovat. Uraza to druhu stranu a to len preto, ze niekto nie je ochotny platit velke sumy za kable. bubuxin ma kvalitnu metraz, ktoru pouziva na svojom systeme. Mozno to nie je najlepsia kabelaz na svete a nie je dostatocne hifi, ale jemu zrejme ucel splna. Ja v tom nevidim problem - kazdy si kupi to, co povazuje za vhodne. On si tiez neutiera usta o tvoj DAC, alebo AMP, aj keby kludne mohol ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 31. 5. 2012 19:13

Zaujimave je, ze prave reprokabel mal u mna na zmenu zvuku najmensi vplyv.

nechcem vyvolavat flame no toto vravi za vsetko a pre mna je to dostacujuce......
len co na to povedia milovnici furutech :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 31. 5. 2012 19:15

armaman --> Presne podobnu reakciu som cakal. Na inom systeme to moze byt ale uplne inak. Generalizovat sa neda. V ziadnom pripade to neznamena, ze ten kabel je sra*ka.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 31. 5. 2012 19:24

ano samozrejme to beriem, no presne tak to i nemusi byt pravda,
a v jednom ma to utvrdilo ,ze ci uz inych od zlosti rozdrapi tak ja svoj miesackovy kabel za 3euro/1m tak lahko prec nedam.
A tiez netvrdim ,ze ten kabel co mas teraz je k nicomu no pre mna su to zbytocne vyhodene peniaze aj ked ńastastie nie moje.
armaman
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků