Odar

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mniec 3. 4. 2012 21:28

Vypada to super Odare, co zvuk?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
mniec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujoslav 3. 4. 2012 21:47

Dík za tip. Zaradím si ho do zoznamu.
Len, aby to tu nenašiel Pamela :D
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 3. 4. 2012 21:51

CSSS do kriza, ktory som mal BiWire som predal uz davnejsie - skoda, ze som nemal moznost porovnat to s nim priamo, ale peniaze zan boli prednejsie. Asi 3 tyzdne uz idem na dvojlinke za 2 EURa a (zial) moja hudobna pamat nie je tak hifisticky vycibrena, aby som si pamatal, ako mi hral kabel pred mesiacom.

Pocuval som oblubenu Keiko Matsui - The Road. Oproti dvojlinke za 2 EURa mi to hra zrazu basy, je to ucinkanejsie, priestor je vykresleny lepsie. Asi najvacsi prinos je v dynamike. Kopak kope, spodne tony klavira maju objem. Spokojne si pritom "ucvrkavam" :D

Oproti CSSS do kriza (aj ked by som velmi rad) hodnotit nebudem. Klamal by som. Celkovo je ten kus kablika prijemne prekvapenie. Nelutujem, ze som do neho siel. Myslim, ze s mojim setupom (a usami) si to sadlo.
Najdolezitejsia vec bola zmensit dlzku repro kabla z 2 x 2,75m na 2 x 1,5m, nakolko mam konecne zostavu v stoliku, koncak je v strede a tym padom som mohol dlzku kablov podstatne zredukovat.



Dalsi upgrade, ktory planujem bude BVaudio PRE1, tuning BB-DACu (odstranenie digitalnej regulacie hlasitosti - ak ma Slimak nenecha v stichu :D ), vycistit elektrinu (sietovy filter, alebo oddelovak podla penazenky), BNC -- BNC kabel medzi DAC a word clock. Najskor ale az niekedy v jeseni. Uz si musim dat na cas pokoj ;)

ujoslav --> S uzivatelom Pamela som tento kablik konzultoval. On AVforum jednym okom sleduje ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod -273,15C 4. 4. 2012 06:47

Odar- presne jak popisujes. U makcupikcu jsme ten kabel dali na kefy o kterych psala recenze ze ty bedny nijak nereagovaly na zmeny kabelu (proste vliv 0) no co se delo kdyz jsme zapojili moje? Hlavni co me hned zaujalo byla dynamika. Pak byly jine basy (ne vice ale pevnejsi) a u neho pribyly i stredy a zvuk byl pak celkove vyrovnanejsi...
Za tu cenu to jsou spickove kabely.
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 4. 4. 2012 08:08

A na zostave onkyo avr --> wd 9.2 dokozali odstranit tu neskutocnu deku.Takze kable nie su ziadne woodoo.Tieto su super.Zavist :mrgreen:
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 4. 4. 2012 12:45

Tu ucvrkavate do trenirok....
Mne sa ten kabel vobec nepaci.
Mna by realne zaujimalo ako to bude hrat v posluchovom teste s porovnanim......

Mam taku tuchu ,ze ked uz sa tu tak frekventovane spomina CSSS tak ono ani ten "fofrtech" (dufam ,ze nema šeďour na toto slovo ochrannu znamku :D) nebude az taky priepastny rozdiel oproti tomu co Odar mal predtym.

Navyse rozdielnost retazca je citelna aj tu. V jednom pripade su kable k nicomu pretoze to nehra a v druhom po vymene je to bomba pocit a posun k lepsiemu.
Moj nazor je ,ze univerzal neexistuje a zas si kazdy musi vybrat podla toho "dementneho" ucha sam.
Ale vravim ten test by ma zaujimal "na vlastne ucho"

EDIT: kde mas offtopic? ja sa bavim o kabli a nie o vplyve vyfukovych plynov na globalne oteplovanie
Naposledy upravil armaman dne 4. 4. 2012 12:53, celkově upraveno 2
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 4. 4. 2012 12:49

Prosim bez OT. Diskusiu CSSS VS Fofrtech VS . . . (lubovolne doplnit) si zalozte mimo. Dakujem.

armaman --> Nic ti nebrani kabel si zakupit a vyskusat na svojej zostave. Daj potom vediet, ako to hra u teba. Kontakt, kde som kupoval kabel som dal tu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 4. 4. 2012 13:02

Ako vies ze nie?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tyson 4. 4. 2012 13:15

Tak hošík (Odar) si koupil značkový kabel (pro něj evidentně drahý) má ho pár hodin a nějaký chytrouš už mu na něj plive.
Proč to někomu tak vadí? To není high-end kabel za 5 000 euro,jen slušný značkový reprokabel za relativně dostupnou cenu a k Odarově sestavě naprosto adekvátní.Hi fi není o nahrazování hrotů kusem koberce,repro kabelů kabelem k pračce a podobně.Hlavně že dotyční umí tasit rychle pájku.
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 4. 4. 2012 16:02

Že tě to tak žere tysóne...ty budeš asi nejspíš nějakej starej člen pod novým nickem :-)
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tyson 8. 4. 2012 15:09

Odar
Víc o tom kabelu už nenapíšeš????
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 4. 2012 15:20

Nie, nema zmysel. Ludia, ktorych to zaujimalo dostali info cez PM a ostatni, ktori tu potrebuju riesit zabomysie vojny su mi uplne v . . . :lol: Ale dik za zaujem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyson 8. 4. 2012 15:32

Tak alespon,šel bys do toho znova? A jestli jsi spokojen,chápeš že dá člověk za repro kabel cca 5-10% z ceny sestavy (když má třeba aparaturu za 0,5-1mega?
Jen se ptám jestli si myslíš že jde reprokabel nahradit (ojebat :-D ) míchačkovým drátem z domácích potřeb?
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 4. 2012 16:09

Nie som ziadny kablofil, chcel som vyskusat cosi ine a mozem povedat, ze som sa trafil a celkom mi to sadlo. Navyse ma totalne nebavi stale to prepajat a "testovat". Znova by som do toho siel, ale je mi jasne, ze keby zvolim cosi ine, kludne by som si mohol nabit hubu. S cenou to nema podla mna nic spolocne.
Mam znameho, ktory ma zostavu v uplne inej cenovej kategorii. Ma tam niektore kable s cenovkou cez 1500 EUR. Cuduj sa svete s jednymi bednami uplne v pohode pouzival (komercne predavany) reprokabel z OCC medi + primes striebra za 100 EUR. Potom vymenil bedne a s tym kablom, ktory mu predtym vyhovoval si to vobec nesadlo. Pocul som tu zostavu na vlastne usi, takze viem, o com hovorim. Ten "lacak" tam vobec nerobil problem, hralo to perfektne.

Na to, ci sa to da ojebat drotom od miesacky ti neodpoviem. Priamo som neporovnaval a nemam ani technicke znalosti ohladom konstrukcie kablov a ich vplyvu na vysledny zvuk retazca. Mozem uviest len tolko, ze znamy mal par vikendov zapozicane rozne (signalove, repro, power) kable v hodnote asi 25 000 EUR z roznych hifi studii, ochotnych znamych a sam skonstatoval, ze cenovka kabla nehovori o vyslednom zvuku na aparature absolutne nic. Kazdej aparature sadne cosi ine. Idealne je mat moznost vyskusat viac kablov v cenovej kategorii, ktoru je clovek ochotny zaplatit. Navyse, kto ma doma zostavu, ktoru este obmiena investiciu do kablov moc neodporucam. Rozdiely sice su, ale urcite nie take, ako ked clovek vymeni komponent a dostane sa kvalitativne o 2 triedy vyssie. Kable odporucam riesit az pri zostave, ktora dotycnemu sedi, nenasiera a je si isty, ze nejaky cas nebude nic zasadne riesit. Je to myslim logicke a ekonomicke riesenie (co samorejme predajcovia hifi techniky neznasaju :D ).

Tolko moj skromny nazor ku kablomanii. Nikomu moj nazor nevnucujem - dospel som k nemu na zaklade vlastnej cesty a mojich skusenosti.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 8. 4. 2012 16:49

Konecne rozumne slova.
armaman
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků