Na návštěvě u Šeďoura

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 16. 4. 2014 08:13

slayers píše:Martine optej se táty jestli nevyhazuje nějakou starou kytaru na elektriku, hrozně by mě sem sedla :-) .
Pěkná práce pak ti navrhnu čím to natřít.


Jirko, buď si jistej, že už jsem tátovi o elektrice říkal.Má hodně známejch muzikantů, tak snad některej z nich, nějakou starší (ale pěknou), bude moct postrádat.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 17. 4. 2014 19:19

Jsem zvědav na výsledek. Jak po designové, tak po zvukové stránce :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 26. 5. 2014 09:44

šeďour píše:Obrázky z výroby dřevěnejch sluchátkovejch mušlí na mojí verzi sluchátek Thunderpants.
Jestli se nepletu, tak dřevo použitý k výrobě je ořech a má nádhernou krebu už teď, kdy je ještě bez povrchový úpravy.

IMG_20140413_142916_0.jpg

IMG_20140413_142957_0.jpg

Fotky jsou z dílny mýho táty.

Až budou vyrobený mušle a spodky mušlí, nastane další fáze výroby a to, návrh a výroba konstrukce hlavovýho oblouku a kloubu uchycení mušlí.
Ten originální systém uchycení uprostřed mušle se mi nelíbí, použil bych raději půloblouk, jako mají třeba Hifimany.

Taky řeším s profesionální krejčovou, návrh a šití náušníků.Je tolik možností, jak co se týká tvaru, tak množství různejch materiálů, který se daj na náušníky použít.

V poslední době jsem neměl moc času, věnovat se výrobě sluchátek, ale tuhle neděli se zadařilo a trochu jsem pokročil.Z koupenejch duralovajch pásků jsem nařezal a navohybal díly na kostru sluchátek.Spousta vrtání a pilování a "technologický vzorek" je na světě.
IMG_20140525_103530_0.jpg

IMG_20140525_181326_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 26. 5. 2014 12:00

fiha,vyzeraju paradne,luxusne
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 5. 2014 15:52

Pro první pokusy usadit sluchátka na hlavu, jsem si vyřezal z molitanu náušníky a polstr na hlavovej oblouk.
Na hlavě to sedí, kupodivu to ani není moc těžký a co mě teda překvapilo...netrhá to vlasy.


IMG_20140525_194524_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 5. 2014 17:26

To dřevo je ořech, to jsem se dočet výš - ale povrchovka je jaká? Mořidlo, lak, vosk?
A neplánuješ v podobným stylu "spáchat" něco podobnýho v polootevřeným nebo dokonce otevřeným designu?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 5. 2014 12:25

Jako povrchovku to má zatim jenom jednu ochrannou vrstvu.Je to pro to, abych na to mohl sahat, vrtat dírky pro upevnění závěsů a uvnitř pro upevnění měničů.A až budu mít mechaniku hotovou, tak to zase odstrojím a předám to mýmu tátovi zpátky do dílny a on udělá finální povrchovou úpravu.
Chtěl bych vysokej lesk.Druh politury nechám na něm, myslím, že s jeho zkušenostma s opravama hudebních nástrojů vybere správně.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 5. 2014 14:43

Tak to aby sis pokaždý, když si to budeš chtít nasadit na šišku, natáhnul na paprče bílý rukavičky a přes slechy přehodil kapesník jako houslovej virtuos přes svoje Stradivárky... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 5. 2014 16:44

Až to bude hotový, dám to do vitrínky a sahat na to rozhodně nebudu :pozor

Na poslech muziky si vezmu starý Koss Porta Pro :D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 28. 5. 2014 20:07

som zvedavy ake tam das menice
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 5. 2014 05:05

Do WOODU ??? Naprosto krásně a jednoduše - podle měniče vyřízne (samozřejmě pokud tak ještě neučunil) na soustruhu do polotovaru mušle dutinu vyprofilovanou podle měniče a ten buď přitáhne rovnou ke dřevu pomocí 3-4 ks malinkejch vrutů (nejjednodušší, ale taky asi nejmíň vzhledný řešení), nebo (to by byla echt štábní kultůra) ty měniče zapustí do mušlí ještě víc a zajistí je pomocí dřevěnýho mezikruží, který zase buď přišroubuje, nebo možná i přilepí k mušli.

A extra echt štábos kultůros by to bylo, kdyby to mezikruží mělo po obvodu jemnej závit a do dutiny v tý mušli by se těsně nad měnič přímo zašroubovalo stejným způsobem, jako se šroubujou zepředu do těla objektivu foťáku ty tenký duralový kroužky držící vstupní "šošovku"....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 5. 2014 13:09

myslel som skor od akeho vyrobcu a typ menica
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 29. 5. 2014 15:33

Všeho do času.

Zatím pořád dělám mechanický úpravy.Zapuštění hlaviček šroubů, odlehčovací otvory, dorazy pohyblivejch dílů.
Zaobluju hrany.
Pomalu se chystám na návržení a šití koženejch náušníků.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2014 17:22

Tak jsem znovu zavítal do tohoto vlákna. Říkám si jak jsi daleko. No a koukám, že to máš jak slušnej chlapec s ženskou. Žádnej sex hned. Nejdřív dlóóóóóuho chodit, pak pusa, líbačka, další meta, další meta, další meta a pak teprve akt radosti :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 5. 2014 08:53

No jo, to máš pravdu.Já takhle i čtu časopis.Postupně, článek po článku, každý otočení stránky je takový malý překvapení.
A fakt nesnášim, když mi ten časopis někdo jinej prolistuje dopředu :-l

Ale zpět ke sluchátkům.Tady je neumělej obrázek mechaniky posuvu.Chodí to hladce, dá se to posunout i když to mám na hlavě, ale samo se to ani nehne.


IMG_20140529_222322_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků