Bastlíři, pochlubte se svými výrobky

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kajetan 4. 11. 2013 15:11

Takovej né příliš kvalitní integráč vhodnej pro kytarový projekty je taky například LM 386, kterej maká při napájení 4 až 18V. Je to sice "šumítko" , ale nechaj se s tím postavit brutální zkreslovací krabky, jako je například Krank Distortus Maximus.
http://www.youtube.com/watch?v=o6R_mvtQZTU
Přílohy
DSCF5514.JPG
kajetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 11. 2013 22:20

Já to pořád říkám že kytaristi jsou divná banda. Hádám že podobný efekt by udělal jakýkoliv normální operák a nemusel by se na to používat zrovna kopncový zesilovač, který bude jen zbytečně žrát baterii. To je jako jezdit kamionem na nákup. Ale třeba to má své výhody :o)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 11. 2013 22:30

Neudělal.
Zapomínáš na to, že LM386 má proti klasika OZ omezenej frekvenční rozsah a určitě není tak rychlej, tudíž bude zkreslovat daleko dřív a při menším přebuzení než ten operák.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 11. 2013 00:27

Myslím že frekvenční rozsah je u kytary putna a kdy bude zkreslovat je dáno napájením. Jde spíš o to jak se ten šváb chová v limitaci. Mohou se tam dít všelijaké hrůzy, které mohou být uchu kytaristově znít lépe než jiné obdobné hrůzy z klasického operáku. Muselo by se to zkusit.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajetan 5. 11. 2013 10:12

Ovšem vůbec nejlepší zábavička je pak s experimentováním s elektronkama zapojenýma na nízké napájecí napětí 9V nebo 12V. Hodi se na to třeba elka ECH81, PCF82 nebo ECC82.
Je všeobecně známo, že elektronku ničím nenahradíš a pro kytáristu je to srdeční záležitost. ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=SSIp453E18M
Přílohy
DSCF5596.JPG
kajetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 11. 2013 13:27

Jenže kytarový zkreslování není jenom o limitaci a efektech z ní plynoucích, ale hlavně o přeměně sinusovky na jinej průběh - jsou efekty, který právě pracujou s úmyslně "zpomaleným" zesilovacím stupněm (záměrně omezená rychlost přeběhu), aby dostaly výstupní průběh podobnej trojúhelníku až pile i při frekvencích < 10kHz. Výsledkem pak je zvuk s jiným charakterem než kterej vzniká jakýmkoliv využitím klasický limitace - tu stejně vyvoláš jen dvojím možným způsobem, buď omezeným napájecím napětím stupně, nebo přebuzením jeho vstupu...

Nechci do toho tahat "limitaci" udělanou překročením propustnýho napětí PN přechodu zapojenýho jako "paralelní" omezovač napětí - tam strašně záleží na zapojení a na pracovním bodu limitující součástky. Zesilovač LM386 je možný právě díky "ven" vyvedeným kompenzacím přinutit, aby makal v režimu, ve kterým úmyslně zkresluje i jinak než jen pouhou limitací - a o tohle využití myslím autorovi původního zapojení šlo nejvíc...

Navíc - u LM386 jsou minimální problémy s výstupní impedancí, jako "výkonovej" zesilovač si poradí nejen s linkou, ale i s vybuzením větší zátěže, takže jeho použití "u kytary" je tím univerzálnější než u "obyč. operáku". Přidej nezáludnost, schopnost pracovat jen s jedním napájecím napětím = nevyžaduje žádný dodatečný připojení poloviny Unap při napájení jenom z 1 kusu baterie (běžně 9V destičkovka) - prostě "na vyblbnutí se" je to docela hodnej "brouk"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 11. 2013 18:04

Tak jo no :o) Tak mě napadlo jestli by se na něco podobného nehodil i ten Fčelačský výtvor z rožnova... Už mlčim :oD

Elektronka podvícená modrou LEDkou? Ehh... :roll: Ale jinak OK.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 11. 2013 05:49

Kupodivu mne to taky napadlo, s tou pilkou vygenerovanou z budicí sínusovky už na kmitočtu 10kHz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , že bych odkázal do Rožnova... Ale radši jsem mlčel. No nic, mačka už je z vreca vonku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A s tím podsvěcováním baněk modrýma LEDkama, to je teď nějaká ulítnutá móda, už jsem viděl i digitronový hodiny s baňkama podsvícenýma na modro LEDkama...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 6. 11. 2013 08:42

Když má na anodě dvanáct voltů, modrá nevadí :-S

:D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kajetan 6. 11. 2013 12:25

No holt taková je dneska doba. Před léty jsme všude cpali barevný LEDky a do koncáku KD 602 a dneska frčí modrý svítivky LED. ;-)
Přílohy
DSCF4775.JPG
DSCF4397.JPG
kajetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 6. 11. 2013 13:47

Já se modrejm diodám v žádnym případě neposmívám.Mám je rád a hojně je používám.

Mimochodem...zařízení s modrou LED má mnohem vyšší hodnotu, než stejný zařízení s obyčejnou sprostou zelenou, nebo dokonce s červenou diodou :pozor
:D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 11. 2013 13:55

Ale nesmíš to brát v cenách platnejch v době uvedení daný barvy na trh - já si ještě pamatuju, že 3mm bodová LQcosi se prodávala mezi lidma i za trojmístnou sumu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 11. 2013 14:38

jj,je to len image a "co momentalne leti"
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 6. 11. 2013 16:16

Tak to sem v pr....li,dal jsem si na Hypu červenou ledku,já buran.. :kuk:
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 11. 2013 16:23

Červenou? Tak tos pos... :-P
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků