Bastlíři, pochlubte se svými výrobky

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Broslowski 23. 12. 2010 10:18

sedoure... absolutne totalne krasna pracicka, neda sa ine len poklonit. Ludi ako si ty a ekkar je velmi malo..Aj aj koli vasim clankom a reakciam sa sem este stale oplati chodit :-) diki za super report :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 12. 2010 22:41

Druhý den po tom, co si Kocmeister odnesl svůj zesilovač, jsem zahájil práci na svém vlastním projektu integrovaného zesilovače.Použil jsem osvědčené zapojení.Jako předzesilovač jsem použil Dispre 2 a navrhnul jsem DPS, kde jsou oba kanály, včetně zdrojů od sebe odděleny kvuli přeslechům.Jejich země se spojují jen v jediném místě a tím je sluchátkový konektor.Přepínač vstupů a potenciometr jsou od japonské firmy ALPS.Koncový stupeň, je mezi DIY konstrukcemi, poměrně známý SYMASYM, upravený Pavlem Macurou.Vzhledem k jeho pořizovací ceně a složitosti zapojení, nabízí neuvěřitelně dobrou kvalitu zvuku.Každý kanál má opět svůj vlastní zdroj (dual mono), ochrany reproduktorů a vzhledem ke dvěma transformátorům a poměrně velké filtrační kapacitě ve zdrojích, obsahuje zesilovač i softstart.

DSC03087.JPG


Moduly zesilovače jsem namontoval do jednoduché přístrojové krabice, s povrchovou úpravou černým komaxitem.Na předním panelu je pouze knoflík hlasitosti, přepínač vstupů a sluchátkový konektor.Dva síťové vypínače jsou úplně vlevo.Kontrolky ochran.
Na odkrytovaném zesilovači jsou vidět vlevo a v pravo transformátory a koncové stupně SYMASYM s chladiči.V oddělené prostřední sekci jsou vstupy, Dispre na dvou samostatných deskách, nad nimi potenciometr hlasitosti.Pod lesklým duralovým krytem je ukryt softstart a zdroje předzesilovače.Jako signálové propojovocí vodiče jsem použil stíněné s teflonovou izolací.

DSC03082.JPG


A zvuk ? Odpojil jsem z HiFi stolku zesilovač NAD, připojil tento nový DIYbastl a pak už jen spokojeně poslouchal muziku.NAD už se do stolku nevrátí.Zvuk je naprosto úžasný, čistý a díky konstrukci dual-mono je samozřejmě výborná prostorovost.NAD má velmi dobrý zvuk, ale teď už vím, že mírně zabarvuje.Sice velmi příjemně, ale přeci jen.
Protože má zesilovač dva vypínače, při poslechu na sluchátka zapínám pouze předzesilovač.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 28. 12. 2010 22:47

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 12. 2010 08:34

Luxusní práce. O takovymhle integráči si tady může většina lidí nechat zdát. Sestaveno z Dispre a Symasymu, není co dodat. Škoda, že ti nefunguje vkládání fotek do galerie, tady to asi trochu zapadne. Jen dodám pro ostatní, protože jsi zapoměl, že výkon je 100W do čtyřech.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 29. 12. 2010 08:46

Mna by zaujimala cena a to bez okolkov.
Nejde o to ci bude dakto zavidiet ide o cisto informacnu hodnotu.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod šeďour 29. 12. 2010 10:27

Já jsem to ještě nepočítal, jen jsem si odkládal všechny paragony za nákup součástek.Základ všeho, byl úplně neuvěřitelně výhodný nákup modulů SYMASYMu od chlapíka ze slovanetu.Odhaduji, že cena součástek na koncové zesilovače, ochrany a softstart by byla tak kolem dvou tisíc (předpoklad vlastního návrhu a výroby DPS).Já jsem koupil hotové moduly (krásně čistě udělané) za 1500,- i s poštovným.Krabice na zesilovač 800,-.Nejdražší jsou transformátory, jeden vyšel na 800,-, pak potenciometr ALPS, zhruba 490,- jeden kus (objednal jsem si dva), součástky zdroje koncového zesilovače, předzesilovače a jeho zdroje asi 1000,-.Dva vypínače do předního panelu 40,-, sluchátkový konektor Marshall 30,- (Neutrik mě osobně připadá s prominutím hnusnej) , konektory na zadní panel (4x cinch, 4x reprosvorka Marshall) asi 350,-.Pojistkové pouzdro do panelu 25,-, síťová flexošňůra 25,- (není stíněná...vážně...).Chladiče jsem nekupoval (vlastní zásoby), stejně jako zpoustu dalších drobností.Propojovací kabely jsem vytáhl ze šuplíku (šuplík je plný kabelů a má na sobě cedulku "kabely").Nepočítám spojovací materiál (šroubky, matičky, distanční sloupky, různé kusy plechu, atd).
Nebyla to jednorázová investice, věci na stavbu, nebo součástky jsem nakupoval postupně, podle toho, jak postupovala stavba mechaniky.Vypadá to docela jednoduše, ale je tam strašně moc vrtání a neustálého přeměřování.Roli hrají leckde jen milimetry.Navrhnout v počítači DPS předzesilovače, namalovat, vyleptat, vyvrtat a zaletovat součástky je práce na jedno odpoledne.Ale umístit správně chladič je mnohem těžší.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 29. 12. 2010 10:32

Samozrejme.
V tomto smera mas moj obdiv.
Ono cena komponentov je zanedbatelna v porovnani s tym kolko sa clovek s vecou pipla. Milan klobuk dolu je to krasna vec.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 12. 2010 19:19

Baranicu důle - hezká prácička...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 29. 12. 2010 23:11

Ještě pohled na odklopený softstart.Pro ty, kteří nevědí co to je, tak vlevo na desce je poměrně velký výkonový odpor, cihlové barvy.Přez tento odpor jsou po zapnutí zesilovače připojeny transformátory a zdroje.Tím je snížen počáteční impulz při nabíjení zdrojových kondenzátorů.Zhruba po jedné a čtvrt vteřině tento odpor zkratuje relé a transformátory jsou připojeny přímo.Pod softstartem jsou zdroje předzesilovače Dispre.

Obraz050.jpg


Dodělávám ještě drobné úpravy a jedna z nich byla přehození vývodů primárního vinutí u jednoho z transformátorů (jsou to ty červené vodiče).Tím se zlepšila symetrie a snížilo el. mag. vyzařování do obvodů koncových zesilovačů.Projevovalo se to mírným brumem při blízkém poslechu reprosoustav.Přehozením vývodu byl problém odstraněn.
Další obrázek je pohled na jeden kanál koncového zesilovače SYMASYM s chladičem.Na přepážce je připevněn modul reproduktorové ochrany a zdroj symetrického napětí 2x36V.

Obraz037.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 30. 12. 2010 01:12

absolutne tlieskam... neskutocna pracicka... VDAKA !
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 1. 2011 19:40

Tady je fotka vnitřku mého sluchátkového zesilovače.Vlevo jsou vidět zdroje s časovacím obvodem.Jedno napětí 12,6V pro relátka a žhavení elektronek a dva zdroje 330V anodových napětí.Od audio obvodů je odděluje chladič.U prostřed a napravo jsou levý a pravý kanál, mezi nimi potenciometr hlasitosti, skrytý za destičkou plošného spoje.Každá z elektronek obsahuje dva systémy (je to vlastně integrovaný obvod), vstupní trioda a výstupní výkonová pentoda s výkonem asi tři waty na kanál.Protože je to určeno pro sluchátka, je výstupní výkon samozřejmě omezen.
Obraz061.jpg


Na tomhle obrázku je celkem jasně vidět, že nemám nic kloudnýho na práci a můžu vymejšlet ptákoviny.Ten stříbrný objekt vlevo je sluchátkový zesilovač ve třídě A, samozřejmě DIY, jak jinak.Jeho poměr kvality zvuku k ceně součástek je tak ohromující, že se to ani nedá vypovědět.No a ty divný sluchátka, co jsou do něj připojená, tak to je DIYbastl, ale tentokrát opravdu bastl.Sluchátkové vložky jsou samozřejmě tovární výrobek.Tělo sluchátek je z ruličky od toaletního papíru na pr.del, oblouček přez hlavu z tlustého měděného drátu (neboť měď je jak známo nejlepší vodič).Zvuk je fantastickej.Odpovídá kvalitě materiálu z kterého jsou sluchátka vyrobená.Budu je ještě nějakej čas zahořovat a když se to nezlepší, tak je nechám zahořet definitivně...u kamaráda v kotli...
Obraz068.jpg


Stala se mi naprosto záhadná věc.Prováděl jsem nějaké úpravy na sluchátkovém zesilovači na prvním snímku a pak se mi ztratila mistička s kalafunou a ruličkou cínu.Hledal jsem ji všude.I pod postelí.Prostě zmizela.Dost mě to rozčilovalo, bez kalafuny se blbě letuje.A teprve za několik dní mě napadla spásná myšlenka.Odšrouboval jsem kryt zesilovače a...
Obraz069.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 1. 2011 20:16

Když já ty lampy nějak nemusím... Žhavení, vysoký imprdelance = vysoká citlivost, nutnost používat výstupák se všema jeho nectnostma = hlavně nelinearitou způsobenou magnetizační křivkou...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 5. 1. 2011 20:22

:oboze :tleskani :tleskani
Ak vidim ,ze je daky prispevok od šeďour-a tak verte alebo neverte vzdy som rad ak si ho mozem pozriet pretoze on je uz skutocne DIY legenda.
Ano nazyvam Milana "DIY legendou"
A taktiez by tento privlastok mohol mat v rate hodnoteni pod avatarom.
Tento clovek si to zasluzi a myslim si ,ze by to bola prenho velka pocta.
Skutocne klobuk dolu pred jeho sikovnostou a novatorstvom.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ka-spel 5. 1. 2011 20:39

:tleskani mazec chlapi. Neškodilo by udělat nějakou poslechovku.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 5. 1. 2011 21:13

To je teda něco :tleskani . Smekám :!: Jsi šikovný.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků