Bastlíři, pochlubte se svými výrobky

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 17. 8. 2008 20:00

Myslím, že se tu najde pár přátel bastlení, tak vemte do ruky foťáky, nafoťte své výtory a popřípadě přidejte i komentář. ;-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 8. 2008 20:34

Ještě pro nás natvrdlé sem přidej návod, jak sem ty fotky pověsit - aspoň já na to za ten rok a něco ještě nepřišel...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 17. 8. 2008 20:44

Jsou vlastně dvě možnosti.

Buď to vložit do AVmaniacké galerie a sem vložit jenom odkaz a nebo:

Nahrát fotografii například sem http://picoodle.com/ Tím, že klikneš na procházet, nalezneš fotografii na disku a poté klikneš na Upload it. Až se nahraje, vyjede několik odkazů. Na ten, který je vedle slova Forums (1) klikneš pravým tlačítkem myši, dáš kopírovat a sem pak následně vložit. To je vše. Obrázek
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 17. 8. 2008 20:58

tak já už teda dlouhá léta nic seriozního nebastlím, naposledy jsem vzal páječku do ruky letos v dubnu když jsem koupil studiové monitory - musel jsem si vyrobit několik desítek metrů signálových kabelů
Obrázek
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 8. 2008 21:43

Nojo - jenže když to smáznou na (třeba) "ukažto", tak tady bude jen mrtvej odkaz - nešlo by sem importovat aspoň tak 100kB/ 1 fotka?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 17. 8. 2008 21:47

Tak to hoď do galerie.
http://avgalerie.zive.cz/
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 20. 8. 2008 10:49

imageshack jen tak nemaze...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 20. 8. 2008 13:00

Staré dobré Amatérske rádio :tleskani :tleskani :tleskani
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2008 14:00

I v KTE vycházely docela pěkný návody - bohužel byly komerčnější, protože se zároveň dodávaly jako stavebnice. Jenže kde ty loňské sněhy jsou a kde je konec KTE... A ani "Amáro" už není co bejvalo - po odtržení většiny redakčního mančaftu a založení konkurenční Praktický Elektroniky se původního Amatérskýho Rádia zmocnil pan Kraus a udělal si z něj hlásnou troubu své firmy, dovážející a nabízející jisté značky součástek a zároveň produkující stavebnice s těmito díly...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Betaron 22. 8. 2008 11:07

Tak já taky nějak opatrně začnu, mám toho nabastleného mnoho… :-))

Abych nemusel tahat sebou velký mixpult pro ozvučení pouze reprodukovanou hudbou nějaké rodinné sešlosti, podnikové oslavy a jiné opilecké akce, ubastlil jsem malý stereofonní mixáček, šitý na míru pro mé účely
http://img234.imageshack.us/img234/738/ ... emacr3.jpg
http://img234.imageshack.us/img234/4941 ... kceus6.jpg
Pro možnost připojení různých kabelů jsem zabudoval více druhů konektorů na vstupech a alespoň dvojmo na výstupech. S Canony jsem neuvažoval, jsou moc veliké.
V práci jsem na ohraňováku ohnul dva Duralové plechy a takto vypadá celá konstrukce. Celkem asi týden práce.
http://img184.imageshack.us/img184/2285/mixazmyw7.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/1641 ... azmyl0.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/4765 ... czmro6.jpg
K tomu používám zesilovač 2x 300W a bedny DX-2222, kraválu to nadělá víc než dost, účinnost korekcí je výborná.
Pozn. Mám tuto kombinaci již mnohokrát prověřenu v terénu.
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 9. 2008 08:57

"Bastlim" jen ve skole rozvadece KT250 :-P mozna najdu doma fotky...:)

Hm, tak fotky uz jsou deleted...ale mam aspon display:D
Obrázek
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 8. 2010 10:14

Tak v tomhle vláknu se to fakt dlouho nehejbalo, když se podíváte na poslední datum, tak poslední příspěvek byl ještě v době kdy stály dvojčata.A protože ATTA žádnej bastlíř nebyl a pilot byl hrozně mizernej, tak jsem se rozhodnul sem dát nějaký obrázky věcí, který buď používám a nebo je válím v šuplíku na někdy.
Tak třeba, prototyp sluchátkového zesilovače, navržený na základě zesilovače DPA 235.
Obraz162.jpg

Vzadu vstup a potencimetr hlasitosti, uprostřed modul jednoho kanálu a vpředu sluchátkový výstup, kontrolka a stabilizace napájecího napětí.Plošné spoje jsem navrhoval v Layout.
Další věc je aktivní filtr pro subwoofer se třemi dvojitými operačními zesilovači.Frekvenční průběh je 25 až 80Hz na pevno nastavený.Je to spíš vhodné do auta, nebo k domácímu kinu.Napájí se symetricky a obsahuje subsonický filtr, aby nedocházelo k přetěžování reproduktoru za koncovým zesilovačem.
Obraz163.jpg

A tohle je symetrický zdroj +-12V navržený tak, aby se dal samostatně zastavět do nějakého přístroje.
Obraz171.jpg

Navrženo opět v Layoutu.Fotil jsem to mobilním telefonem, takže kvalita fotek je minimálně diskutabilní, ale nehodlám o ní diskutovat.Nejsem žádnej fotograf...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 8. 2010 23:06

Pár fotek z mojí bastlířský dílničky.Tohle je šuplík ve stole, kde je nářadí, které potřebuju mít nejvíc po ruce.Kleště, nože, pinzety, nůžky, zubařský zrcátko, atd.

Obraz178.jpg


Tohle je pohled do pár šuplíků se šuplíkovými součástkami, je toho mnohem víc, spousta odporů, kondenzátorů, čudlíků a šroubků.

Obraz177.jpg


A tady jsou zdroje, které jsem si vyráběl na míru. 1,2 až 30V/1A, 0 až 15V/300mA, NF milivoltmetr.Taky je tam vidět chemie, lepidla, čistící kapaliny, pájecí kapaliny, vrtáčky v krabičce od energitu.

Obraz181.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 24. 8. 2010 17:11

Tady je vidět zase kousek mého pracovního koutku, ten malý přístroj je NFgenerátor a pak jsou tam různé krabičky se šroubky, podložkami, distančními sloupky, vruty, těsněním, bezpečnostními bity, atd.

Obraz182.jpg


Tady je zase jedna šuplíková záležitost a to rozestavěný nízkofrekvenční generátor s rozsahem až do vysokých frekvencí.Ale nějak mi došly síly při jeho dokončování a tak skončil v tom šuplíku, až na dně.

Obraz170.jpg


Další důležitá věc při opravách elektroniky je, mít po ruce nejenom dostatečné množství součástek elektronických, ale i mechanických.A to jsou právě třeba šroubky a matičky.

Obraz180.jpg


Tyhle, ale nejsou úplně standardní velikosti, tyhle jsou všechny pod rozměrem M3 a začínají velikostí závitu už na jednom milimetru.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 8. 2010 19:17

šeďour píše:Tady je vidět zase kousek mého pracovního koutku...
Tady je zase jedna šuplíková záležitost a to rozestavěný nízkofrekvenční generátor s rozsahem až do vysokých frekvencí.Ale nějak mi došly síly při jeho dokončování a tak skončil v tom šuplíku, až na dně.
....

Vsadím se, že to je generátor s TL084 a BF254 z modrého Amára z doby před pár lety, což? :tleskani :tleskani :tleskani
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků