zly obraz

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 1. 2006 12:32

Pre lemura a vsech ostatnych mudrlantov:
Dobrý den, řeším problém s nekvalitním obrazem na TV. Propojené zařízení TV - Panasonic TX-29 PX 15 P DVD - Panasonic SC-HT 335 dále mám připojen VCR Phillips, ale tento nemá žádný vliv. Jev je i při odpojeném a vypnutém od 220 V. Obraz na TV vykazuje cca 3 cm široké tmavší vertikální pruhy (pruhy bývají někdy posunuté do jiných míst). Zkoušel jsem různé propojení. Používal jsem kabely SCART od firem Bandrige i Prolink, obojí vykazují uvedenou vadu obrazu. Zapojení do AV1 nebo AV2 nemá vliv. Zkusil jsem i propojení přes videokabel do přední části TV, ale i zde byl obraz s vadou. Prosím o doporučené propojení nebo volbu nastavení u TV nebo DVD. Připadá mi, že jsem zkusil již všechny možnosti. Jestliže připojím DVD ke staršímu televizoru Orava 445 obraz je čistý. Při sledování TV vysílání nebo videa pruhy nejsou.
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 6. 1. 2006 12:43

:mrgreen: ...uz ti to jednou zamkli ne?
Hledejte na tomto Fóru slova jako "rušení", "brum", "kondenzátor", "galvanický oddělovací člen" - najdete toho hodně a dostane se vám komplexního poučení. Je zbytečné se tady rozepisovat o tom, co bylo již mnohokrát řečeno.n/quote]
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 1. 2006 13:02

ano, ale to je myslim drzost, pretože nie je tu ziadna otvorena podobná tema-a otazka bola formulovana jasne. Nie som ziadny odborník na kondenzatori, brumy a i... Takze ja sa pytam ako sa da odstranit tato vada, ako amatera ktory sa v tom moc nevyzna? Ked su tu moderatori tak mudri tak nech mi daju, a ukazu temu ktora sa tomuto tu konkretne venuje. Ja som po upozorneni odbornika Pytlika a Lemura pozorne hladal ale nenasiel som ziadnu odpoved na tento problem.Myslim ze toto forum sa venuje domacim kinam, treba nechat vacsiu volnost otazkam a odpovediam, ved nemyslim ze sa pztam nieco otrepane
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 6. 1. 2006 13:17

OK...jak uz nekdo radil - zkus oddelat antenu, popripade jakykoliv dalsi zdroj signalu ktery nepotrebujes (jako dalsi videa ap.) abys prisel na to "co" je zdrojem toho ruseni. Pak by melo stacit koupit nejaky oddelovaci clanek (galvanicky) a pripojit ho mezi to. Casto ty pruhy vznikaji taky kvuli jinym zemenim u pristroju a tak...zkouset, zkouset a zkouset

edit/ me tohle napr. dela pri vystupu z tv-out do TV, vzdycky pak odpojim antenu a scarty
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 1. 2006 13:37

skusal som aj odpojit antenu, menil scarty, vypol video. Stále to iste. ten oddelovaci članok, to je vlastne co, ako to pripojim, kolko toi stoji?
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 6. 1. 2006 14:34

Moc to nestoji - snad kolem 100k ale nechci kecat , je to galvanicky oddelovaci clanek koupis to v obchode s tv-sat technikou nebo nejakem elektro. Takova mala krabicka kde na vstup zapojis antenu a na vystup vlastne televizi. Myslim ale ze se delaji 2 typy- podle pasem. Ale nezarucim ze to zmizi-jak rikam casto je to rozdilnym zemenim (GND) pristroju takze je treba si s tim hrat...
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 6. 1. 2006 18:59

Odpoj video a anténu, nech jenom TV a DVD. Připadně zapoj TV i DVD přes rozdvojku do jedné zásuvky. Pokud máš kabelovku, tak zdrojem rušení bude na 99% ona.

Jinak co se týče oddělovacího členu, dá se to vyrobit za pár korun.
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=2325
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků