Chybná diakritika v titulcích

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Revan 7. 12. 2005 19:52

Nainstaloval jsem nový kodeky (K-lite codec pack full) a v BSplayeru mi blbne diakritika, konkrétně č, ř a ě, jinde ne. Přeinstaloval jsem i původní verzi BSplayeru na českou, ale po loadnutí titulků to je to samý.
Revan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tramak 7. 12. 2005 20:14

to je zle nastavenie fontu v BSplayeri skus Preferences v tom okne klikni na subtitles a na pravej strane vidis tlacitko Font klikni na to tlacidlo a v tomto okne na spodu mas napisane skript: pod nou mas rolovaciu listu a znej vyber central european potom uz len ok a mali by ti ist aj tie pekne mekcene a tak...
tramak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kkkroki 11. 8. 2014 18:50

mám úplně stejný problém a dokonce i když jsem to nastavil na stredoevropské, pořád nejde č ř a ě, nekdo nejaky napad?
kkkroki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 8. 2014 19:46

Používat jinej video přehrávač, například VLC player - v nastavení se samozřejmě dá pořešit i podpora různejch jazykovejch sad titulků... Jinak někteří výrobci softů neřadí češtinu mezi středoevropský jazyky, ale do východoevropský skupiny - je potřeba zkusit i tuhle variantu nastavení.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uk99 11. 8. 2014 20:51

Ve VLC playeru se mi téměř všechny titulky zobrazují správně při nastavení encoderu "Eastern European (Windows-1250)". Je taková volba i v BSplayeru?
Fiio x3 Lineout > Yamaha HS8
Fiio x3 Headphone out> HiFiMAN RE-272 / k701
Audio-Technica PRO35 > Focusrite Scarlett 2i2 > Ableton Live
uk99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kkkroki 12. 8. 2014 07:29

zalezi jak u ktereho pisma, ale vychodoveropske jsem nevidel, je tu jen stredoevropske a to nepomaha.
kkkroki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uk99 12. 8. 2014 11:02

Každopádně VLC fakt doporučuju, je to nenáročný, malý, jednoduchý, spolehlivý, rychlý...
Fiio x3 Lineout > Yamaha HS8
Fiio x3 Headphone out> HiFiMAN RE-272 / k701
Audio-Technica PRO35 > Focusrite Scarlett 2i2 > Ableton Live
uk99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 8. 2014 17:29

A existuje i v portable verzi, která se dá nosit kamkoliv na flashce a pak používat aniž by se musela instalovat - výhoda například pro použití na zaměstnavatelem "ovládaným" počítači, na návštěvě a podobně.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků