Bude fungovat Tv out na GF 5200 zo sirokoulym TV

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nordic Thunder 6. 12. 2005 14:57

Poradte v PC mam grafiku od asusu GF5200 ma TV out - s video a na tomto vystupe je napisane PAL.Chcem si kupit sirkouhly TV 16:9 a prepojit to kablom svideo - scart.Chcem to hlavne kvoli sledovaniu DVD a neviem ci bude mat ten preneseny obraz z PC pomer stran 16:9 a ci bude kvalitu signalu dobra a co sa stane pri prehravani NTSC DVD ked na vystupe je len PAL.V tejto oblasti som uplny LAIK tak prosim PORADTE.
Nordic Thunder
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 6. 12. 2005 22:23

Ano, fungovat to bude, jen je treba presvedsit prehravac ze je pomer stran obrazovky je 16:9. V MPlayeru je nato option -monitoraspect 16:9, ale jak se to dela v tech windovsovskych, to nevim.

Prehravani NTSC vs PAL je celkem jedno, protze softwarove DVD prehravace prehraji oboji a do TV jde z grafiky jen jeden druh signalu (zalezi na nastaveni). Ja osobne pouzivam vystup na NTSC, protze nemam 100Hz TV a pri NTSC obraz min blika a ma kapku hezci barvi (ale za cenu trochu nizsiho rozliseni).

Kvalita signalu zavisi na kvalite TV-Outu graficke karty, u vetsiny novych neni obraz o nic horsi nez to, co leze z beznych DVD prehravascu (vlastne, obcas je i lepsi - ne vsechny prehravace umi antialiasing).
Lemur
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků