Sony KD-55XF9005 [OT diskuze]

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cuco6 26. 2. 2019 11:02

Smart TV, tak uz konecne chapem ten pojem. Musis sa pozabavat, aby to fungovalo :-P
Nevypne sa HDD, ehm ... to ako co ma znamenat v tomto storoci ?
Vypne sa vobec procak ? Ci stand by mode zere permanente 20-30W ... :-!
Motion flow nefuguje s internym prehravacom ? Tak na co tam je ? :potichu
Ak sa pri upgrade nezmazali nastavenia (persistency) vlastnych APP, tak zasa na nieco zabudli. A na co este ? ]:-< Android je zumpa.
Fakt je toto HIGH END LCD model ?
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod gustoh 26. 2. 2019 11:21

Android nie je zumpa.HDD sa Ti nevypne aj na inych systemoch pokial viem.
A kolko to zere v StandBy mode si mozes zmerat aj sam.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 26. 2. 2019 11:42

gustoh,
nevies o com tocis. Obhajujes len vlastny vyber.
To si mam v obchode pripapajat merak ? Srandista.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 2. 2019 12:36

Cuco6: aj si to meral ? A meral si to po akej dobe po vypnuti TV ? Skusim doma premerat ja, zatial som to nejako neriesil, ale 20W by bol fail a tak pochybujem, ze by to vyrobca taketo pustil.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 26. 2. 2019 13:07

Cuco6...viem dobre o com tocim...evidentne si Android TV videl asi len v obchode....
V dvoch domoch mame Samsungy a Philipsy.Takze neobhajujem Andorid ale viem porovnat a u mna vyhrava jednoznacne Android.
A ides si kupovat High End LCD model a riesis spotrebu v sume par eur do roka.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 27. 2. 2019 09:15

Ja som pred kupou. Takze som nic nemeral, ale staci citat nemecke a anglicke fora.
Spomalovanie, resety, nefunkcne bloky ... a v roku 2019 riesime, preco Android neposiela suspend signal do USB :oboze
Ale hlavny problem je, ze ja nechcem byt betatester. Ani nepotrebujem na TV instalovat kraviny. Ale stabilny system, co ma rychle reakcie a ked vypnem, tak ocakavam, ze TV sa vypne a nebude zrat zbytocnych 30W kazdu noc, lebo nejaky task ostal vysiet pri update a trigruje system.
Ako toto nechapes, tak sa nemame o com bavit.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 2. 2019 09:40

@Coco6: mne to pride ako keby si sa v tejto dobe ocitol zrazu bez akychkolvek doterajsich skusenosti (alebo aspon vedomosti z pocutia). Co robim s Androidom uz od verzie 2.3, este som nezazil bezproblemovu implementaciu Androidu bez nespokojnych pouzivatelov. Napriek tomu, ze su vsetky verzie polotovary, za mna musim povedat, ze okrem par drobnosti som ziadne zasadne problemy s touto telkou nezazil. Ano, nesiel mi Ac3 zvuk v kodi do optiky, ale k tomu sa zo Sony vyjadrili, ze nepodporuju aplikacie tretich stran, tak to je, treba sa s tym zmierit.
Vcera som sa k meraniu nedostal, ale vyskusam to snad dnes.

@gustoh: "A ides si kupovat High End LCD model a riesis spotrebu v sume par eur do roka." - ved tu vobec nejde o cenu, ale o to, ze v standby mode by jednoducho pristroj nemal odoberat viac ako 1W. Neviem, ci dokonca nie je aj nejako urcene pre vyrobcov, ze to musia nove vyrobky splnat.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2019 10:16

Cuco6 píše:. Ale stabilny system, co ma rychle reakcie a ked.

To sa obavam ze budes musiet skoncit u nejakeho hlupeho TV.

Cuco6 píše:Spomalovanie, resety, nefunkcne bloky ... a v roku
To su specificke, individualne, nahodile udalosti, ktore maju v "99%" pripadov na svedomi aplikacie 3. stran. Nie su to globalne problemy systemu ako takeho.
Hlavne ked pises ze tam nepotrebujes hadzat X aplikacii, o to viac nie je dovod obavat sa androidu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 27. 2. 2019 11:10

Cuco6:
Mám tento android tv od septembra, ani raz mi nezamrzol,pouzivam vela aplikacii priamo v systeme,pouzivam Kodi cez hdmi nvidia shield, mam upc box.
vsetko na 100%
A aktualizacie pri zavretom tv? Tiez to necitim, spotrebu el.energie mam + - rovnaku ako pred tymto tv..
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 27. 2. 2019 11:24

daRK:
Neviem aky vyznam ma potom Andorid TV, ked SONY nepodporuje 3th party APP.
Naco mi to je, ked genericka APP nevie rozchodit zelezo.

Ryan:
Ano iste, beriem. Ukaz mi taky s full 10 bit VA panelom bez PWM.

Ak system dovoli APPkam take zverstvo, tak je to zumpa, tak ako som pisal.
Potom prepinanie kanalov 6-13 sekund, ty vole. Tak to je des.
ARC a DTS nefunguje.
Napr.
https://www.mediamarkt.de/de/product/_p ... 65546.html
http://www.hifi-forum.de/viewthread-144-9936.html

Hlavne, ze to spehuje ... a ma kopec nalepiek v obchode.

paulo87:
Vyborne a aku telku si mal predtym ? Plazmu ?
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 2. 2019 12:44

Cuco6: asi sa mi ani nechce odpisovat, evidentne v tom mas jasno a nemas zaujem o konstruktivnu diskusiu :hm
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cuco6 27. 2. 2019 13:05

daRK:
Ani nemusis. Ty radsej vymenis stablitu za polopriepustnu flexibilitu.
To co ja radsej vyriesim Raspberry alebo BD playerom, tak ty radsej manipulujes s drahsim a ovela menej mobilnym a viac zavislejsim zariadenim.
Kazdeho volba. Len ja nemam na vyber kvalitny panel bez tej zumpy.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pirek.jan 27. 2. 2019 13:23

Cuco6 píše:daRK:
Neviem aky vyznam ma potom Andorid TV, ked SONY nepodporuje 3th party APP.
Naco mi to je, ked genericka APP nevie rozchodit zelezo.

Ryan:
Ano iste, beriem. Ukaz mi taky s full 10 bit VA panelom bez PWM.

Ak system dovoli APPkam take zverstvo, tak je to zumpa, tak ako som pisal.
Potom prepinanie kanalov 6-13 sekund, ty vole. Tak to je des.
ARC a DTS nefunguje.
Napr.
https://www.mediamarkt.de/de/product/_p ... 65546.html
http://www.hifi-forum.de/viewthread-144-9936.html

Hlavne, ze to spehuje ... a ma kopec nalepiek v obchode.

paulo87:
Vyborne a aku telku si mal predtym ? Plazmu ?


Já za sebe musím říct, že Android 7 byl trochu opruz a k restartům docházelo. Objektivně musím říct, že jsem TV dal dost zabrat s častou instalací aplikací. Ale po aktualizaci a OREO je to paráda, systém šlape naprosto v pohodě, přepínání mezi kanály 3-4 s., mám UPC CA.
Aplikace nahodím přes APKmir. a nainstaluji přes X-Plore. Jediný proslém je v KODI, kdy nejdou plynule přehrát filmy ve 4k (obecně nad cca25gb), net mám rychlý 500GB. Nepomůže ani WI-FI je to problém doplnku Strteam Home cinema. Nahodíš si přehrávač videa, který ti vyhovuje (já mám NPlayer). Dokonce OREO vyřešilo problém s párováním AIRPODU, za mě velká pochvala! :D Podle komentářů je vidět, že jsi TV fyzicky nezkoušel a píšeš jen to co ti kdo napsal na internetu a to je dost mnohdy zavádějící :hm
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 27. 2. 2019 13:35

Cuco6:

predtym som mal starsiu 6 rocnu LCD tiež sony ,bez androidu ktorý bol pomalší ako táto tv s androidom .
prepínanie kanalov netrva 6-13 sekund, to klameš. Je to pomalšie ale max 2 sekundy (CA modul UPC),proste tu Sony ma rezervy trochu,mohlo by to byť rýchlejsie... ale to je pri kazdej Sony tv aj tej Sony co nema podla teba "zumpu" android.
Opakujem, tuto tv Sony mám 5 mesiacov,a žiadny restart....

Inak nechapem prečo nad tym tak rozmyslas,neznasas android tak co ti brani sa pozreit ku konkurencii napr LG alebo Samsung, tam android nenájdes.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 27. 2. 2019 14:18

pirek:
Skusal v obchode a nie raz. To ale nie je smerodatne - DEMO mode. Co nie to iste ako ked to doma nahodim. Dokonca XF7096 je rychlejsia ako xf 9005 ci XF8096 a XF85xx.
To je ale ina otvorena platforma - Linux. Skoro som kupil, ale je to 8 bitovy IPS.
"net mám rychlý 500GB" to je aka rychlost ? 500Gbytes/s ? Tak to si borec ! Mas doma optiku ?

paulo78:
Este raz po lopate - najdi mi 10 bitovy VA panel bez PWM a FRC a beriem to. Dobre by bolo mat analog audio out.

Inde pises:
"Aj mne to robilo na hocijakom vstupe HDMI,síce moc nepripajam laptop k TV ale vzdy som si to vsimol"
Reakcia na:
"Na vstupu hdmi2 při propojení s PC se nepravidelně objevuje na chvilku černý pás se vstupem hdmi 2"

Restarty mozno nemas, ale odladeny system taky ne.

-- 27. 2. 2019 15:56 --

No a toto je fasa:
posting.php?mode=quote&f=1703&p=12197220

Zabudnite s OREom na NTFS disky ... od 10 tim k 5 tim. :-S
Cuco6
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků