Mrazikovo lapalie

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tajnik 4. 4. 2018 20:37

Poucny pribeh se spatnym koncem:
Mrazikovo nabidl k prodeji DAP XDuoo X10 s tim, ze originalni baterie byla nejak kazova, takze objednal jinou, neoriginalni, s mensi kapacitou, a baterii vymenil. Na muj primy dotaz potvrdil, ze skutecne jedinym problemem byla baterie, ted je vse v poradku.
Objednal jsem, poslal jsem penize a cekal. Kdyz balicek dorazil, zjistil jsem, ze tlacitko mikrospinace volume dolu sice funguje, ale ma tvrdy kratky chod a nedava hmatovou ani sluchovou informaci, jestli je stisknuto nebo ne. Protoze bohuzel trpim vaznou zrakovou vadou - degeneraci makuly, je pro me hmatova i sluchova informace krajne dulezita. Proto pouzivam pristroje s tlacitky a ne s dotykacem.
Otazal jsem se tedy Mrazikovo, jestli nevi, cim by to mohlo byt zpusobeno. Aniz by dal najevo prekvapeni, suse napsal, ze si vady neni vedom a at pristroj vratim, ze mi vrati penize. Zadna omluva ani vysvetleni. Znovu jsem se snazil dozvedet, co by mohlo byt pricinou, jestli vymena baterie. Pry je to mozne, pry tam mozna dratky nejak schumlal, ale ze to podle nej funguje dostatecne a je to jen lapalie a at to neresim a poslu to zpatky. Poslal jsem tedy balicek zpatky a informoval jsem Mrazikovo, ze postovne cini 128,-. Obratem mi odpovedel, ze neni zadny e-shop, aby mi vracel postovne. Misto mnou puvodne zaplacenych 1650,- mi vratil 1700,- pry jako projev dobre vule. Jak se ted ukazalo, opravdu tam byl priskripnuty dratek.
Cili ja jsem zaplatil za jeho neodborny zasah 78,- Kc, coz pro duchodce vazne neni zanedbatelna castka, nemam nic a jeste mi suverene napsal, ze je to z me strany jen vrtoch a ne duvod k reklamovani. No nekupte to.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 4. 2018 18:05

Jelikož sem už moc nechodím, všiml jsem si tohoto vlákna až dnes. Jen doplním, že přístroj normálně fungoval a funguje a i tlačítko pro ovládání hlasitosti bylo zcela funkční, krom klikání, které se nekonalo při zeslabování zvuku. Jednak jsem si toho nevšiml, neboť považuji za primární smysl pro vnímání zvuku sluch, nikoliv hmat či zrak a druhak jsem obratem reagoval na všechny dotazy, včetně popisu potenciálního odstranění poruchy. Anžto kupující kupoval přístroj s tím, že ho bude otvírat a bude měnít baterii, nepřikládal jsem celé věci velký význam. Otevření přístroje a učesání svazku trvalo cca 5 minut.
Pokud kupuji věci z druhé ruky ve snaze ušetřit, tak automaticky nesu určitou míru rizika. Pokud by přístroj nebyl funkční, či trpěl vadou, kterou jsem očividně zamlčel, tak bych vylepil i to celý poštovný. Jelikož však přístroj je a byl funkční, tak pro to nevidím žádný racionální důvod. Přístroj stojí na trhu kolem 150USD = 3.000,-. Já přístroj kupovaný v XI/2107 prodal za 1.650,- včetně poštovného a jako dárek jsem přibalil pouzdro a sluchátkka za cca dalších 25USD.


Jelikož mne tu celá řada lidí zná osobně, tak doufám že nebude nikdo podléhat mylným dojmům z mého ,, nesolidního " chování.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 5. 2018 19:18

Nedá mi nereagovať... nebolo lepšie riešiť to vzájomne a snažiť sa dohodnúť k spokojnosti oboch? A ak nie si s dohodou spokojný, tak hneď musíš nazalovat na "nesolidneho" mrazika do fóra?
Inak myslím, že už to, že bez problémov navrhol alebo súhlasil s vrátením by nespravil hneď každý. Fakt sa tomu čudujem... taká výhodná cena, súhlas s výmenou a ty ešte repces kvoli 78 CZK.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 3. 2020 14:20

Jelikož pan tajník si ani po dvou letech nedá pokoj svou lživou rétorikou a kvůli 78,- korunám mne neustále očerňuje, níže zveřejňuji celou naší relevantní korespondenci ohledně dotčeného přehrávače. Nechť si každý udělá obrázek sám. Zprávy jsou řazeny od poslední k první.
V rámci nesení následků za svou nepoctivost je toto mé poslední přihlášení. Za těch x let co jsem zde působil si neskromně troufám tvrdit, že se tu i mou zásluhou povedlo pár dobrých akcí, do kterých jsem investoval osobní prostředky a čas. Realizoval jsem tu mrtě nákupů a prodejů krom toho xDuaa jsem nikdy s nikým neměl problém. Už delší čas se tu veřejně nepohybuju a byť jsem si pohrával s myšlenkou se sem vrátit, tuto jsem dnes finálně zapudil.


Re: xDuuo X10
Odesláno: 4. 4. 2018 14:35
od mrazíkovo

Kdyby si provedl výměnu za originální baterii, tak jak jsi původně uváděl, závada by se vyřešila. Přehrávač jsem otevřel, kabely umravnil a vše funguje jak má. Ta neoriginální baterie má trošku delší kablík, dal jsem si větší práci s jeho usazením a kolíbka pro hlasitost odklikává nahoru i dolu. Dál nemám co bych k tomu psal. Z mojí strany uzavřená věc/lapálie.

Měj se

Pavel
Re: xDuuo X10
Odesláno: 4. 4. 2018 13:26
od tajnik

To neni vrtoch ani lapalie. Muze tam pod tlacitkem byt skripnuty kabilek a casem se tlakem muze uplne prerusit. Pokud jsi to svym zasahem zpusobil ty, nevidim duvod, abych se na tom jakkoli financne podilel. Muj posledni Sony prehravac jsem prave z duvodu postupne vic a vic nefunkcniho tlacitka musel nahradit necim jinym.
Re: xDuuo X10
Odesláno: 4. 4. 2018 13:05
od mrazíkovo

Poslal jsem Ti rovných 17 stovek jako projev dobré vůle. Jednak nejsem eshop, abych Ti vracel poštovné a druhak sám jsi psal, že přístroj je funkční a to co Ti vadí je, že tlačítko málo kliká. To beru spíš jako vrtoch, než reálný důvod k případné reklamaci.

Pavel
Re: xDuuo X10
Odesláno: 4. 4. 2018 12:44
od tajnik

Duvod?
Re: xDuuo X10
Odesláno: 3. 4. 2018 12:54
od mrazíkovo

Ahoj, no postovny Ti hradit nebudu. Poslu zpet castku, kterou jsem od Tebe dostal.

Pavel
Re: xDuuo X10
Odesláno: 3. 4. 2018 12:48
od tajnik

Balicek odeslan, postovne 128,-
Podaci cislo: DR0185721321X
Re: xDuuo X10
Odesláno: 1. 4. 2018 18:46
od mrazíkovo

Hele je to možný, že ty kabely od baterky jsou tam nějak blbě zmuchlaný. Regulace zvuku funfuje a že to nekliká jsem si ani neuvědomil. Proto jsem o tom ani nepsal. Prostě jsem si toho nevšiml. Určitě v tom nic jinýho nehledej. Raději bych ho hodil do koše, než abych si kvůli zakový lapálii mršil jméno. Prostě mi ho v ůterý pošli, já Ti vrátím peníze.

P
Re: xDuuo X10
Odesláno: 1. 4. 2018 18:31
od tajnik

Dekuji za nabidku, na to se muzu jeste dvakrat vyspat, pokud bych se k tomu rozhodl, protoze na Velikonoce nase posta narozdil ode mne nepracuje.
Ale spis me opravdu zajima, jestli by se to nejak mohlo stat pri te vymene baterie. J.
Re: xDuuo X10
Odesláno: 1. 4. 2018 18:06
od mrazíkovo

Zmíněné vady si nejsem vědom, zašli mi zpět přístroj, vrátím Ti peníze.

Pavel
Re: xDuuo X10
Odesláno: 1. 4. 2018 17:47
od tajnik

Dorucovatel misto doruceni baliku do rukou ho ulozil na dorucovaci poste, prestoze jsem cely den byl doma... Protoze v patek bylo zavreno, dostal jsem se k vyzvednuti vcera cestou mimo Prahu. Dneska jsem krabici rozbalil a prekvapene zjistuju, ze mikrospinac pro volume dolu sice funguje, ale ma kratky krok a necvaka, takze nedava hmatovou orientaci a je tak dost obtizna jemna regulace hlasitosti, pokud se na displej nedivam. Nikde v korespondenci ani popisu nabidky tahle vada neni zminena, prestoze jsem se vyslovne na stav pristroje ptal. Muzu se zeptat, jak k teto poruse doslo?
Re: xDuuo X10
Odesláno: 28. 3. 2018 16:09
od mrazíkovo

Ahoj, balíček je na cestě:

https://www.postaonline.cz/trackandtrac ... 310770465X

Dík

Pavel
Re: xDuuo X10
Odesláno: 27. 3. 2018 12:48
od mrazíkovo

Ahoj, peníze mám. Na poštu skočím zítra. Jsem na neschopence a dnes už nenám vycházky. Potom Ti písnu podací číslo.

Dík

Pavel

PS. Přibalil jsem dáreček.
Re: xDuuo X10
Odesláno: 27. 3. 2018 08:41
od tajnik

Poslano 1650,-
Re: xDuuo X10
Odesláno: 24. 3. 2018 06:15
od mrazíkovo

Ahoj, pošli mi prosím 1.650,- na účet
xxxxx

Až uvidím peníze, skočím na poštu, pošlu to jako balík do ruky a Tobě napíšu podací číslo.

Dík

P
Re: xDuuo X10
Odesláno: 23. 3. 2018 19:56
od tajnik

Novou origo baterii i s kabilkem - v puvodni kapacite - uz mam, proto jsem se predem ptal na prubeh vymeny.
Mam uz jednu X10 doma, druhou taky vyuzijeme.
Moje adresa:
xxx yyyy
yyyyy
xxxxxx
ČR
Jak to udelame s penezma se rozhodni sam, prevod nebo dobirka, oboji mi vyhovuje. Jarda.
Re: xDuuo X10
Odesláno: 23. 3. 2018 07:07
od mrazíkovo

Ahoj, jak pisu v inzeratu, po vymene baterie je vydrz kolem 5 hodin, ale je tam baterie s nizsi kapacitou, nez byla puvodni. Pokud by se sehnala baterie s kapacitou vyssi, vydrz by byla jiste delsi.
Muziku tam neni nechat kde, xDuoo nema vestavenou pamet.

Pavel
Re: xDuuo X10
Odesláno: 22. 3. 2018 21:51
od tajnik

Předmět zprávy: xDuuo X10

mrazíkovo píše:
Nová cena 1.650,- s poštou po ČR.

Vzal bych si tuto nestastnou X10 s pouzdrem, doufam jen, ze zavada byla v baterii a ne v elektronice pristroje. Pokud by taky k tomu byla "slusna porce muziky", akceptuju puvodnich 1750,- :-). Penize poslu predem prevodem, nebo dobirkou, jak budes chtit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 3. 2020 17:53

ad mrazikovo
Je to tady bez Tebe smutný,rada lidí se sice snazí udrzet forum v chodu,ale v kratkém casovém úseku prijít o bínu a tebe se na kvalite samozrejme podepsalo.
Pana tajníka tady nikdo nezná a tvé jméno zcela jiste on ohrozit nemuze v ocích zdejsí komunity.
Ale nám bohuzel nezbývá,nez se s tvým rozhodnutím smírit.Tak Pavle,at Ti to teda dobre hraje a treba nekdy....
cau v.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků