Mrazikovo lapalie

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tajnik 4. 4. 2018 20:37

Poucny pribeh se spatnym koncem:
Mrazikovo nabidl k prodeji DAP XDuoo X10 s tim, ze originalni baterie byla nejak kazova, takze objednal jinou, neoriginalni, s mensi kapacitou, a baterii vymenil. Na muj primy dotaz potvrdil, ze skutecne jedinym problemem byla baterie, ted je vse v poradku.
Objednal jsem, poslal jsem penize a cekal. Kdyz balicek dorazil, zjistil jsem, ze tlacitko mikrospinace volume dolu sice funguje, ale ma tvrdy kratky chod a nedava hmatovou ani sluchovou informaci, jestli je stisknuto nebo ne. Protoze bohuzel trpim vaznou zrakovou vadou - degeneraci makuly, je pro me hmatova i sluchova informace krajne dulezita. Proto pouzivam pristroje s tlacitky a ne s dotykacem.
Otazal jsem se tedy Mrazikovo, jestli nevi, cim by to mohlo byt zpusobeno. Aniz by dal najevo prekvapeni, suse napsal, ze si vady neni vedom a at pristroj vratim, ze mi vrati penize. Zadna omluva ani vysvetleni. Znovu jsem se snazil dozvedet, co by mohlo byt pricinou, jestli vymena baterie. Pry je to mozne, pry tam mozna dratky nejak schumlal, ale ze to podle nej funguje dostatecne a je to jen lapalie a at to neresim a poslu to zpatky. Poslal jsem tedy balicek zpatky a informoval jsem Mrazikovo, ze postovne cini 128,-. Obratem mi odpovedel, ze neni zadny e-shop, aby mi vracel postovne. Misto mnou puvodne zaplacenych 1650,- mi vratil 1700,- pry jako projev dobre vule. Jak se ted ukazalo, opravdu tam byl priskripnuty dratek.
Cili ja jsem zaplatil za jeho neodborny zasah 78,- Kc, coz pro duchodce vazne neni zanedbatelna castka, nemam nic a jeste mi suverene napsal, ze je to z me strany jen vrtoch a ne duvod k reklamovani. No nekupte to.
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 4. 2018 18:05

Jelikož sem už moc nechodím, všiml jsem si tohoto vlákna až dnes. Jen doplním, že přístroj normálně fungoval a funguje a i tlačítko pro ovládání hlasitosti bylo zcela funkční, krom klikání, které se nekonalo při zeslabování zvuku. Jednak jsem si toho nevšiml, neboť považuji za primární smysl pro vnímání zvuku sluch, nikoliv hmat či zrak a druhak jsem obratem reagoval na všechny dotazy, včetně popisu potenciálního odstranění poruchy. Anžto kupující kupoval přístroj s tím, že ho bude otvírat a bude měnít baterii, nepřikládal jsem celé věci velký význam. Otevření přístroje a učesání svazku trvalo cca 5 minut.
Pokud kupuji věci z druhé ruky ve snaze ušetřit, tak automaticky nesu určitou míru rizika. Pokud by přístroj nebyl funkční, či trpěl vadou, kterou jsem očividně zamlčel, tak bych vylepil i to celý poštovný. Jelikož však přístroj je a byl funkční, tak pro to nevidím žádný racionální důvod. Přístroj stojí na trhu kolem 150USD = 3.000,-. Já přístroj kupovaný v XI/2107 prodal za 1.650,- včetně poštovného a jako dárek jsem přibalil pouzdro a sluchátkka za cca dalších 25USD.

Jelikož mne tu celá řada lidí zná osobně, tak doufám že nebude nikdo podléhat mylným dojmům z mého ,, nesolidního " chování.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 5. 2018 19:18

Nedá mi nereagovať... nebolo lepšie riešiť to vzájomne a snažiť sa dohodnúť k spokojnosti oboch? A ak nie si s dohodou spokojný, tak hneď musíš nazalovat na "nesolidneho" mrazika do fóra?
Inak myslím, že už to, že bez problémov navrhol alebo súhlasil s vrátením by nespravil hneď každý. Fakt sa tomu čudujem... taká výhodná cena, súhlas s výmenou a ty ešte repces kvoli 78 CZK.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads)
Fiio E10K 2 ► Whizzer Kylin (A-HE03) | iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý