Jak ohlídat dítě?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AnnaSosnovsky 7. 11. 2017 10:51

Zdravím, rozhodli jsme se, že od nového roku bude dítko chodit samo do školy, za školy a dvakrát v týdnu na kroužek. Vše je to sice v jedné části, ale i tak bychom rádi měli nějakou kontrolu. Na telefon nám přijde ještě brzy, tak se chci zeptat jak jste třeba řešili vy takovou situaci. Díky Ann
AnnaSosnovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 11. 2017 13:45

Stáří ratolesti? A kudy by mělo dítko pochodovat - hlavní ulice, vedlejší ulice, parky, pole lesy, širý lány, nebo zaplivaný uličky někde za hampejzem 5. cenový skupiny?
Přiznám se - do mateřský školky jsme děti vozili autem, v zájmu úspory času, ale byly dny, kdy se nám zachtělo a šli jsme ten kilák a něco od domu ke školce a zpátky procházkou. Základní škola leží na půl cesty od domova k mateřince, takže první týden se poctivě vodilo a vtloukaly se do hlaviček poučky "Tady se rozhlídneš, než vletíš do silnice, jestli něco nejde!" a "Tady přecházet ani přebíhat nebudeš, protože to je v zatáčce a není tady vidět, ale půjdeš hezky támhle o 20 metrů dál na přechod!", od druhýho týdne se začalo se "vzdáleným vedením" = dítě samo případně s kamarádem-kamarádama, rodič 15-20m za ním aby mohl případně zařvat - a od dalšího tejdne už jak dcerka, tak synek běhali do školy "sólo"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AnnaSosnovsky 16. 11. 2017 13:21

Díky za reakci. Dceři je 7 let. Ono po cestě do školy by to ještě šlo „vzdáleným vedením“ bohužel ze školy na kroužek už to nedáme. Prostředí není nijak ošklivé jen je to celkem kus cesty. Tak proto bych byla radši kdybych věděla jestli jde dobře, dorazila, atd….
AnnaSosnovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 16. 11. 2017 15:13

Já bych se toho telefonu nebál. Teď jsme řešili stejný problém a ten telefon je nejspolehlivější. Nejdříve tu cestu projít s dítětem, jak bylo doporučeno. Vtloukat poučky a pak se domluvit, že třeba ratolest cinkne, až bude vycházet ze školy a pak až dorazí na místo. Jinak to fakt nejde. Člověk se bojí, ale ty děti jsou dost chytrý, aby to bez problému zvládly.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 11. 2017 16:00

Jo, v 7 letech už by to měla zvládnout - nekupovat žádný extra "dělo" za X tisíc, ale nějakej relativně slušnej telefon s cenou 2-3 tisíce by neměl bejt problém. Přednostně volit takovej, kde bude snadný ovládání a bude možnost doinstalovat a dceru naučit používat aplikaci umožňující jedním dotykem aktivovat nouzový volání - nikdy nevíš, kdy se něco podobnýho bude hodit ať holce samotný, nebo pro její pomoc někomu druhýmu. Tuhle věc doporučuju po osobní zkušenosti z nachomejtnutí se jako kolemjedoucí k dopravní nehodě, u který se 4 lidi nemohli dohodnout na jaký číslo zavolat nejdřív - jestli 150, 155 nebo 158. Já mám na první rychlovolbě zákaznickou linku operátora, na druhý Zelenou vlnu a na třetí 112 ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 11. 2017 17:31

nebo dneska není problém koupit Smart hodinky se simkartou, případně GPS apod. pokud by byl problém tak než vytáhne mobil někde z batohu, případně ho nekde ztratí apod. tak na hodinkách zmáčkne čudlík a volá.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AnnaSosnovsky 20. 11. 2017 14:27

Když mě se ten telefon prostě nelíbí, možná jsem v tomhle trochu staromódní, ale přijde mi to opravdu brzy. A ty hodinky, to je jako telefon akorát na ruce?
AnnaSosnovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 20. 11. 2017 15:20

Ano.
Ale pokud ne telefon, tak je to neřešitelná situace. Takže máte možnost po staru tomu dítěti věřit, že se dopraví samo, bez možnosti ověření. Samozřejmě tomu musí předcházet nějaká příprava a vysvětlování(hlavně rizika a jak se jim vyhnout). Známý to třeba dělali tak, že nějaký čas chodili třeba 100m za dítětem aby měli jistotu, že to dá. A pak už mladá chodila sama.

Ale stále se motáme na místě. Pokud chcete mít jistotu, tak buď telefon, nebo chůva. Jinak vám asi nic jiného nezbývá. Ostatně, proč je telefon problémem? Je to normální soudobý přístroj, tak proč to dítě od toho izolovat. Potomkovi jsme se ženou nastavili pravidla, co s týká používání PC/tabletu/telefonu a nemám pocit, že by byl nějak negativně zasažen. Po tabletu ani nevzdechne, většina dospělých do telefonu civí podstatně více než potomek, který akorát volá a občas si pustí něco na youtube. A nakonec i ten počítač okupuji více já.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 11. 2017 07:22

Což zase řeší ty hodinky, v podstatě to nic moc neumí, jenom volat a zobrazovat čas, zprávy apod. Hry, facebook, YT na tom nespustíte, resp. ne použitelně. prolezl bych aliexpress nebo nějaký čínský e-shopy, možná dělaj i něco pro tyhle účely, kdysi jsem viděl nějaký GPS trackery pro děti a pro psy apod.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AnnaSosnovsky 29. 11. 2017 08:25

A ty hodinky fungují jenom s telefonem? Nebo moc to nechápu @trent s tou neřešitelnou situací
AnnaSosnovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 29. 11. 2017 09:29

Neřešitelnou situaci myslím, pokud nechcete telefon.
Ty hodinky by měli být vlastně malý mobil. Takže pokud je problém, že nechcete telefon proto, aby děti nezíraly do displeje, tak ty hodinky by mohly být také možností. Nebo tlačítkový telefon.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 29. 11. 2017 10:06

Teď jsem je zahlíd někde z číny kolem 100$, ale dalo by se toho najít určitě spousta. Je tam normálně simkarta, takže přesně jak píše trent, v podstatě malej mobil na ruce.

-- 29. 11. 2017 10:07 --

nebo i u nás, za "pár" korun:
https://www.smartings.cz/detske-smart-w ... xNEALw_wcB

-- 29. 11. 2017 10:09 --

akorát tam je na h.... baterka, ale výběr je velikej.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AnnaSosnovsky 7. 12. 2017 10:39

No vypadá to dobře, s číny je tedy určitě objednávat nebudu (objednám tam kde co, ale tohle bych si netroufla), jen bohužel budu muset vybrat podle vzhledu, malá už si pěkně vymýšlí :)
AnnaSosnovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 12. 2017 14:48

A bude hůř ... počkej za pár let - osobní zkušenost.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hifionania 7. 12. 2017 18:52

vencaxxx píše:nebo dneska není problém koupit Smart hodinky se simkartou, případně GPS apod. pokud by byl problém tak než vytáhne mobil někde z batohu, případně ho nekde ztratí apod. tak na hodinkách zmáčkne čudlík a volá.

Aby to nedopadlo takto dako.
https://androidportal.zoznam.sk/2017/11 ... -nepatria/
:mrgreen:
Navyse pri tych cinskych smart je to "hooodne" tazky vyber.
Spomenuta tu bola spotreba a ta je prvorada. Takze pri pripojeni k sieti to nebude nic moc.
Mam jedny doma a spotreba ide uz len sparovanim cez bluetooth rapidne dolu.
A na tele navyse tie hodinky stracaju krasne signal. Ci je to uz GPS alebo pripojenie k GSM sieti.
Ak vydrzia takto pripojene hodinky pol dna tak to bude najskôr neocakavany vykon.

Ja by som sa osobne ak uz, radsej priklonil k mobilnemu telefonu. A viem ,ze daktori operatori podporuju lokalizaciu mobilu uzivaneho dietatom.
hifionania
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků