Bláboly o dovoleným rozmezí impedance

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 11:10

Lživá tvrzení výrobců... Hmm...
Netvrdím, že všechny údaje k výrobkům jsou pravdivé. Problém je spíš v tom, že mnohdy ty údaje, které někdo může pokládat za "lživé", ve skutečnosti dotyčný neumí interpretovat nebo je nedává do správných souvislostí.
Pokud má kdokoliv pocit nebo dokonce důkaz o tom, že některý výrobce ke svému výrobku uvádí klamavé údaje, je zde zákon na ochranu spotřebitele a ČOI, která to dozoruje.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 19. 4. 2017 11:25

A ještě k tomu alibista - znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 11:55

Jasné nealibistické stanovisko jsem v tomto vlákně zaujal a držím. Nebo máš snad pocit, že ne?
Ty tvé obecné nekonkrétní řeči nikam nevedou.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 19. 4. 2017 12:10

Ne, ty své alibi hledáš právě v těch zesilovačích, které by to přece měly zvládnout, tu špatně značenou reprobednu, namísto toho, abys nazval špatnost špatnosti. To, že si zesilovač může poradit s ledasčím, ještě neznamená, že repro výrobci to budou zneužívat a udávat zavádějící údaje.
Kde ses objevil, tam ses snažil dle tebe " správně interpretovat " jmenovitou impedanci, ale s nepochopením.
Holt už zůstaneš asi jedinej nepochopenej správně interpretujicí Denkez.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 12:35

Toto vlákno je o tom, zda AVR s 6ohm výstupem zvládne 8ohm reprobedny. Já jsem odpověděl že ano. Ty s tím máš problém?
Pak jsem doplňkově odpověděl, že 6ohm zesilovači nedělá v praxi problém ani 4ohm bedna. S tím už někteří problém mají, je to ale jen jejich problém, nikoliv problém pro takto provozované zesilovače.
Co má paměť sahá, ještě jsem tady nebo na jiném fóru nenarazil na příspěvek, ve kterém by si někdo stěžoval, že mu odešel 6ohm zesilovač prokazatelně vinou připojené 4ohmové namísto 6ohmové bedny.

Edit: Co má paměť sahá, ještě jsem tady nebo na jiném fóru nenarazil na příspěvek, ve kterém by si někdo dokonce stěžoval, že se mu snížila životnost 6ohm zesilovače prokazatelně vinou připojené 4ohmové namísto 6ohmové bedny.
Naposledy upravil Denkez dne 19. 4. 2017 12:52, celkově upraveno 1
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 19. 4. 2017 12:52

Já myslím, že ti to sinclair už říkal, kolik takových věcí už opravoval, ne? Jo, já zapomněl, to je jen špatná interpretace, on tě nepochopil.
Na druhou stranu, proč by měl servis prokazatelně hledat příčinu? Ten ti jen sdělí, že ti odešly třeba koncáky a ty platíš.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 13:12

A poroč se schováváš za Sinclaira?
Také tu a tam opravuji zesilovače, jistě zdaleka ne tolik co Sinclair, ještě jsem ale neměl takový, který by měl "mašličku", že mu odešel 6ohm konec vinou připojené 4ohmové namísto 6ohmové bedny.
Nebo jsi snad tak naivní, že když se budou provozovat 6ohm zesilovače prokazatelně jen s 6 nebo 8ohm reprobednami, že budou absolutně spolehlivé?
Víš, kolik odchází např. adaptérů a spínaných zdrojů, ačkoliv se provozují ve shodě se svou specifikací?
Koncové stupně v zesilovačích jednoduše odchází z bezpočet příčin a je pochopitelně laciné, nesprávné a ničím podložené tvrdit, že jen z důvodu 2ohm nesrovnalosti ve jmenovité zatěžovací impedanci, když o té reálné už vůbec nikdo nic neví.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 19. 4. 2017 13:41

To jsou opět ty tvoje alibistické výmluvy a hledání odpovědí v jiných věcech, místo toho, abys prostě napsal, že to mnozí výrobci reprosoustav vyčůraně značí špatně, tu svou jmenovitou impedanci. Ty jseš prostě řádný příklad alibisty.
To, že si vymýšlejí u svých hodnotách při frekv. rozsahu, citlivosti nebo jmenovité impedanci, tak to nevadí, je to stejně k ničemu, stačí zajít k Denkezovi na opravu, on už to správně (za)interpretuje.
Ale naštěstí jsou i tací, kteří to dělají správně.

A proč tady motáš spolehlivost spínaných zdrojů je mi záhadou - pravdivý údaj a poruchovost jsou dvě rozdílné věci, většinou vycházející z toho, jaké (ne)kvalitní součástky u toho byly použity.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 4. 2017 14:59

Denkez nejdřív 18. 4. 2017 ve 21:59 píše:Skutečně, vynikající příklad toho, jak se dá vykecat z něčeho, co neumím obhájit: vznik harmonických na výstupu přebuzeného zesilovače a jejich nesmyslná souvislost s nižší impedancí reprobedny v zátěži.
- 4ohm zátěž na 8ohm výstupu, když toto oddělené vlákno začalo 4ohm jmenovitou impedancí provozovanou na 6ohm výstupu...
aby v podstatě hned následně
Denkez 19. 4. 2017 v 08:26 píše:...
1. Tazatel z původního vlákna chtěl připojit 7 reprobeden se jmenovitou impedancí 8 ohm na všech 7 kanálů svého Denona AVR 3806, který má na štítku uvedeno 6 - 16 ohm...
Ano, skutečně vynikající příklad překrucování tvrzení, polopravd a lží obviňujících druhý z neznalosti. Jednou napíšeš A, podruhý B - ale lžou jen ti okolo, ty si jen vymejšlíš.

Když napíšu, že tvoje obhajování nesprávnýho popisu vlastností zesilovačů i beden (kdy výrobci úmyslně uvádějí jako proveditelný i funkčně nesprávný až pro zařízení nebezpečný připojení nadměrný zátěže, respektive stavu, kdy výrobci zátěží (reprobeden) kašlou na dodržování minimálních hodnot impedancí, jen aby vytřískali "papírově" co nejlepší vlastnosti z cenově ošizenýho výrobku) je stejný, jako obhajování výroby aut s úmyslně ojebanýma motorama = daunsajzinkem, tak mě obviníš z fóbie z malejch motorů -
když EKKAR píše:... Proč bych měl nízkou impedancí zátěže aktivovat ochrany zesu, když stačí nepřebuzovat zes respektive clip-detektorem hlídat okamžik přiblížení se začátku limitace a do tý limitace se vůbec nedostávat? Tohle je naprosto přesně stejná 3,14čovina jako obhajovat daunsajzing u motorů do aut. Ano, dvoulitr bude vždycky těžší než litr "fturbu", ale při stejnejch dynamickejch výkonech bude mít rozhodně lepší životnostní a spolehlivostní parametry a v momentech požadavku na maximální výkon rozhodně nebude žrát i trávu z pangejtu nebo chodce z chodníku. Stejně tak zes dimenzovanej na 4ohmovou zátěž bude mít příslušně dimenzovanej zdroj i výstupní tranzistory a rozhodně při poklesu zatěžovací impedance pod 3ohmy nebude tolik ohroženej destrukcí výkonovejch trandů, jako by byl ten 8ohmovej....
tak Denkez píše:...
- nesrozumitelné příměry ze světa automobilových motorů, kde si každý může vybrat motor podle svých preferencí a peněženky,
....
a když EKKAR píše:...Pokud nerozumíš příměru atmosférickej dvoulitr versus litr "fturbu" ...
tak to Denkez korunuje, když píše:...
2. Pokud máš fóbii z malých motorů u aut, řeš to prosím na některém motoristickém serveru.
...
TO NENÍ PŘEKRUCOVÁNÍ A LŽIVÝ OBVINĚNÍ JINÝHO ČLOVĚKA????

A tvoje trvání na nezávaznosti státních norem pro výrobu je taky zcestný - ono totiž zneužívá jednoho rozšířenýho nešvaru a tím je spoléhání se na to, že ti druzí normy dodržujou a že přitom nikdo skutečný dodržování nekontroluje a nestíhá jejich porušení. Kdyby totiž najednou libovolná instituce mající ve svým popisu práce i kontrolu dodržování všech technickejch norem skutečně začala tvrdě vyžadovat i po výrobcích spotřební techniky jejich plnění, nebylo by na trhu asi vůbec nic - protože právě výrobci v týhle oblasti se víc než kde jinde spoléhají právě na to, že ostatní ty normy dodrží, takže se vlastně nemá co stát - a že se doposud vlastně nikomu nic nestalo.

Ono taky kdo by se v servise přiznal, že u na záruku opravovanýho zesu/AVR se sčuzeným koncem má připojený na 8ohmovej výstup jen 6ohmový bedny, u kterejch ale výrobce zamlčel, že mají pokles impedance až pod 4 ohmy - což ten 8ohmovej zes samozřejmě nevydržel a vyhulil se, KDYŽ TEN SERVIS NEMÁ PRAVOMOC ZÁKOŠOVI TU ZATĚŽOVACÍ IMPEDANCI PŘEKONTROLOVAT??? Kde není žalobce, není soudce - lidi by se divili, kdyby jim servis řek "tohle si zaplatíte z vlastní kapsy, to je z viny nadměrný zátěže" - a pak by se mohli leda hojit na výrobci beden, jenže to nikdo neudělá. A největším "pomocníkem" takovejm podvodníkům s údajema jsou lidi jako ty a Sands, který tady budete dokolečka jak pohádku vo Červený Karkulce tvrdit "že to musí vydržet".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 16:49

Ekkare, ty krom výše uvedených osobnostních nedostatků trpíš ztrátou paměti a nadto ztrácíš nervy.

EKKAR píše:Protože to je adekvátní pracovní režim k tomu, jakej tady opakovaně doporučujete pro 8 ohmový výstupy.

EKKAR píše: Stejně tak zes dimenzovanej na 4ohmovou zátěž bude mít příslušně dimenzovanej zdroj i výstupní tranzistory a rozhodně při poklesu zatěžovací impedance pod 3ohmy nebude tolik ohroženej destrukcí výkonovejch trandů, jako by byl ten 8ohmovej.

Tak kdo tady začal hrát a dál hraje kartou 4ohm reprobedny na 8ohm výstupu? Já jsem tě na to jen upozornil a připomenul, že jsem v první odpovědi pouze doplňkově uvedl možný provoz 4ohm reprobedny na 6ohm výstupu. Tak kdo je tady lhář? Větší veletoč jsem ještě neviděl. Zloděj křičí chyťte zloděje. Ty ses minul povoláním, tys měl být politikem.

Co se týče downsizingu, tak tě znovu musím odkázat na motoristický server. Tam ti jistě budou víc tleskat.

A co se týče norem, tak ti mohu zas a zas opakovat, že ČSN jsou obecně nezávazné (až na jejich adresné zezávaznění právním předpisem), je to dokonce psané v zákoně, a jen se podivit, že technik a moderátor tohoto fóra s tímto má problém a nerozumí tomu.

Seriózní výrobce, který není padlý na hlavu, navrhne svůj zesilovač tak, aby mu provoz na nižší impedanci nevadil. Příslušně mu nadimenzuje koncové tranzistory (to je skoro zadarmo) a vybaví funkčními ochranami. Neříkám, že by na to měl spoléhat spotřebitel, ale soudný výrobce se tak chová. Takový výrobce nemá problém, že by mu odcházely konce víc, než kalkulované % poruchovosti.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 4. 2017 17:46

krmelec na adresu Denkeze píše:To jsou opět ty tvoje alibistické výmluvy a hledání odpovědí v jiných věcech, místo toho, abys prostě napsal, že to mnozí výrobci reprosoustav vyčůraně značí špatně, tu svou jmenovitou impedanci. Ty jseš prostě řádný příklad alibisty.
To, že si vymýšlejí u svých hodnotách při frekv. rozsahu, citlivosti nebo jmenovité impedanci, tak to nevadí, je to stejně k ničemu, stačí zajít k Denkezovi na opravu, on už to správně (za)interpretuje.
....
Nebudu se dopouštět plagiátorství - zvolím citaci, ke který není co dodat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 4. 2017 18:05

+1

P.S.
Denkez dokonale symbolizuje vyznam prislovi "Lez ma kratke nohy".
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 21:04

krmelec píše:To jsou opět ty tvoje alibistické výmluvy a hledání odpovědí v jiných věcech, místo toho, abys prostě napsal, že to mnozí výrobci reprosoustav vyčůraně značí špatně, tu svou jmenovitou impedanci.

Já s tím, co značí výrobci reprobeden na štítcích nemám problém. Nemám pocit, že by to značili špatně, možná že jen jinak, než to (ne)chápeš. Já to umím interpretovat. Mně žádné zesilovače kvůli tomu nehoří a nevyhořely ani těm, kterým jsem poradil, kterým jsem to vysvětlil a kteří to pochopili. Značení reprobeden jmenovitou impedancí ale nebylo téma tohoto vlákna. Přijmi prosím poučení, že je proti obecným pravidlům nejen tohoto fóra odbíhat od tématu. Pokud nerozumíš značení reprobeden jmenovitou impedancí, jistě se na to umíš na to zeptat v jiném vláknu.

krmelec píše:To, že si vymýšlejí u svých hodnotách při frekv. rozsahu, citlivosti..., tak to nevadí, je to stejně k ničemu...

Stejně tak, pokud máš problém s údaji výrobců reprobeden ohledně frekvenčního rozsahu nebo citlivosti, řeš to v jiném vlákně. Možná, že tě Ekkar poučí. Já s tím opět nemám problém, já si reprobednu umím vybrat.

krmelec píše:...proč tady motáš spolehlivost spínaných zdrojů je mi záhadou...

To tys tady začal o tom, jak Sinclair opravuje vyhořelé konce vlivem provozu na nesprávné impedanci(?). Já jsem ti jen na příkladu osvětlil, že přístroje odcházejí, i když jsou provozovány přesně podle svých specifikací, že jednoduše absolutně spolehlivé zařízení neexistuje. Ale pokud se ti tento příměr nelíbí, nech ho být.

krmelec píše:...poruchovost... většinou vychází z toho, jaké (ne)kvalitní součástky u toho byly použity.

Ano, to je jediné tvé rozumné tvrzení. Jen bych to doplnil tím, že poruchovost při méně kvalitních součástkách může dobrý návrhář značnou měrou snížit promyšleným návrhem. To je ale zase na jiné téma, jiné vlákno.

Tím bychom toto téma mohli uzavřít.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 4. 2017 22:14

Denkez píše:Já s tím, co značí výrobci reprobeden na štítcích nemám problém. Nemám pocit, že by to značili špatně, možná že jen jinak, než to (ne)chápeš. Já to umím interpretovat. Mně žádné zesilovače kvůli tomu nehoří a nevyhořely ani těm, kterým jsem poradil, kterým jsem to vysvětlil a kteří to pochopili. Značení reprobeden jmenovitou impedancí ale nebylo téma tohoto vlákna. Přijmi prosím poučení, že je proti obecným pravidlům nejen tohoto fóra odbíhat od tématu. Pokud nerozumíš značení reprobeden jmenovitou impedancí, jistě se na to umíš na to zeptat v jiném vláknu.
A najednou je to o problému s pochopením označení jmenovitou impedancí, už ne s nadměrným zatížením výstupu s obecně vyšší nominální impedancí reprobednou označenou nominálem nižším. Co já se tady ještě nedozvím ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Denkez 20. 4. 2017 06:24

Ekkare, problém značení reprobeden jmenovitou impedancí a vliv tohoto značení na provoz zesilovačů jsou provázaná témata a záleží na tom, jakou mírou jsi ochoten vnímat realitu dnešní doby a nesetrvávat militantně na učebnicových poučkách, které měly význam možná v době Ge tranzistorů.
Jsem ochoten se o tom v jiném vlákně o pobavit, ale jako rovný s rovným, bez emocí a nálepkování, s někým, kdo umí naslouchat a také uznat argumenty.
Jsi připraven k takové diskusi? Pokud ano a pokud tě téma zajímá, začni nové vlákno s touto problematikou.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků