OT z vlákna "DVB-T anténa do paneláku"

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2017 12:22

Jo, pokud je někdo poctivej, to se pak dějou věci ... Nejhorší je, že takovejhle člověk bohužel nic nevydělá a následně krachne, protože prostě neumí vydělávat na blbosti nebo nevšímavosti druhejch a ti co tohle umějí zneužívat ho převálcujou ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 2. 2017 13:56

Sorry ale tohle je totální bullshit. Je rozdíl mezi umět poradit a umět prodat. Jde totiž zároveň o rozdílný požadavky. Potřeba něco koupit (vím co) a potřeba zjistit co koupit (vím kde ale nevím co). Není vychcanost prodat někomu kdo netuší co chce něco co nepotřebuje. Není to chyba prodejce ale zákazníka. Stejně jako není vychcanost se někde zeptat a pak nakoupit jinde nebo dle rady nenakoupit vůbec. Bylo by sice nádherný kdyby člověk uspokojil obě potřeby na jednom místě, ale logicky to jde proti sobě. Prodejce jde logicky vždy proti svoji potřebě pokud zákazníkovi poradi nenakoupit, přesto že zákazník by nakoupil.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2017 15:28

To je tvůj názor - lze s ním souhlasit i nesouhlasit.
S čím extra nelze souhlasit, je tvoje myšlenka, že:
vencaxxx píše:.... Není vychcanost prodat někomu kdo netuší co chce něco co nepotřebuje. Není to chyba prodejce ale zákazníka.
Ne, to není vychcanost, to už je šmejdovství - protože to vždycky znamená buď zatajení skutečnosti, jejíž znalost by zákazníka přiměla koupi odmítnout/neuskutečnit, nebo předání nepravdivý informace, která naopak zákazníka přiměje koupit = v obou případech naplňuje skutkovou podstatu trestnýho činu podvodu. V obou případech se jedná o situaci "kdo uvede jiného v omyl za účelem získání vlastního prospěchu...." případně "kdo využije ke svému prospěchu neznalosti druhého o skutečnosti podstatné pro rozhodování o....". O tom, jestli to je nebo není stíhatelný pak rozhoduje jen vejška případný škody nebo neoprávněnýho zisku.

vencaxxx dál píše:Stejně jako není vychcanost se někde zeptat a pak nakoupit jinde ...
Tohle je vychcanost a spíš prohřešek spadající do oblasti "nemorálnost" až "nemravnost" než trestně stíhatelnej skutek. Stačí si představit sám sebe v situaci toho prvního obchodníka, od kterýho si takovej zákazník prvně něco koupí - a pak mu to klidně i v zákonný lhůtě vrátí použitý s tím, že si to radši koupí o 20% lacinější z jiný í-šopy v Polsku. Představ si jak by ses na místě takovýho domácího obchodníka cejtil ty sám - a myslím že se dál o nějaký vychcanosti nemusíme bavit.

Proto opakuju - v dnešní době se BOHUŽEL obchodnická poctivost nevyplácí, protože je velice snadno zneužitelná jak zákazníkama, tak konkurencí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 6. 2. 2017 16:03

vencaxxx píše:Není vychcanost prodat někomu kdo netuší co chce něco co nepotřebuje. Není to chyba prodejce ale zákazníka.


Předpokládám, že to nemyslíte vážně a je to takový rozverný pokus o vyvolání flame... :)

A věta "Prodejce jde logicky vždy proti svoji potřebě pokud zákazníkovi poradi nenakoupit, přesto že zákazník by nakoupil." je taky solidní kravininum. On totiž takový prodejce myslí na svou pověst a u mě si tím získal takovou důvěru a loajalitu, že do budoucna nakoupím u něj, i kdybych to na internetu sehnal levněji.
Jiná věc je, že bohužel většina lidí přemýšlí vaším způsobem a to pak takový férový prodejce opravdu zkrachuje. Na což ovšem v důsledku doplatí i ti vyčůránci, co si chodili nechat poradit, okouknout, a nakoupili jinde. Teď jim nikdo neporadí a budou očesáváni jako ostatní...
Já nevim, jestli bych tohle měl považovat za nějakou výhru.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2017 16:11

Pišto klid - on každej soudí podle sebe, takže někdo by s naprostým klidem prodal i leštěnej prd a ještě by si mnul paprčky, jak na tom vydělal - a spousta obchodníků to tak i dělá. Ale pak se spousta lidí diví, že krachujou malí podnikatelé a že je válcujou hypermegaóbršopy s personálem schopným leda tak podat krabici z regálu, ale o samotným zboží a jeho funkci vědoucím velký kulový.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 2. 2017 16:22

Já koukám že jste mě ani jeden nepochopil, resp. spíš pochopit nechtěl. Já neříkám že tahle situace je ideální, že to tak je správně a mělo to tak být nebo že to sám tak praktikuju. Já prostě říkám že to tak je normální (a výjimka potvrzuje pravidlo). Přece to tak funguje všude, kdo má obchod (je zaměstnán v obchodě) tak jeho prioritou (jeho zaměstnavatele) je prodat a tím vydělat. Přijde k vám člověk a řekne že něco chce. Pokud řekne co, tak mu to prodáte (co je na tomhle za podvod?!), pokud chce radu, poradíte něco z toho co máte na skladě, klidně to co mu sedne nejlíp (znova, co je na tom trestatelnýho?!), prostě uděláte maximum, ale neporadíte mu jděte ke konkurenci, tam maj ještě něco lepšího. Proto jsem psal že je to bullshit a je super když člověk narazí na někoho kdo vlastní obchod a je schopen poradit proti sobě (svým potřebám), ale takový člověk to dlouho dělat nebude, protože tímhle stylem zkrachuje jak bylo už řečeno a proto je potřeba na to koukat jako na tu výjimku...sviňárna je to až v případě že člověk přijde že chce něco co splňuje určitý parametry a obchodník mu prodá vědomě něco co je nesplňuje, to je podvod, ale o tom řeč nebyla.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 6. 2. 2017 16:43

Pišta Hufnágl píše:
vencaxxx píše:Není vychcanost prodat někomu kdo netuší co chce něco co nepotřebuje. Není to chyba prodejce ale zákazníka.


Předpokládám, že to nemyslíte vážně a je to takový rozverný pokus o vyvolání flame... :)



A proč by to nemyslel vážně. I Steve Jobs měl podobný slogan - „Nechci průzkum trhu, protože lidé nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážeme.“
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 6. 2. 2017 17:59

vencaxxx: No slušně jste to učesal, to už vypadá jako rozumný názor se kterým lze polemizovat... :)

Každopádně - normální to zaplaťbůh není, byť je to velice rozšířené. A i kdyby se to nakrásně stalo normou, "normální" to nebude.

-- 6. 2. 2017 19:02 --

krmelec píše:A proč by to nemyslel vážně. I Steve Jobs měl podobný slogan - „Nechci průzkum trhu, protože lidé nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážeme.“


Zdá se, že se nám téma poněkud rozklížilo. Jinými slovy: Teď jste úplně mimo mísu. Moc dobře se na to hodí jedno prastaré kočičí přísloví: "Co to sakra meleš, ty vořechu???" :)

-- 6. 2. 2017 19:10 --

EKKAR píše:...že je válcujou hypermegaóbršopy s personálem schopným leda tak podat krabici z regálu...


Nedávno mi odešel kus holicího strojku (na zvířata, originál bratru za patnáct tisíc), po poradě se švagrem elektrikářem rozhodnuto, že bude stačit dobastlit adaptér 12V a cca 2,5 až 3A. Byli jsme zrovínka s malou v kině v nějakým hypermegacosi, byl tam Datart, tak si říkám - tam mi poraděj, kterej vzít. Ti prodavači (nebo spíš podavači) byli při maximálním úsilí schopni leda ukázat zhruba směr, kde asi by se to dalo nalézt. A stejně to tam nakonec neměli... :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 2. 2017 19:50

Právě že to bohužel normální je. Polemizovat se s tím nedá. Abych to teda ještě "doučesal" tak moje původní reakce byla na to EKKARovo "spílání těm šizuňkům obchodnickejm" který se prostě chtěj uživit. Neberte si nikdo moje reakce osobně! Nechtěl jsem vyvolávat flame ani "dělat ramena" na internetu nějakýma radikálníma názorama, le prostě se občas musím pozastavit nad tím jak lidi uvažujou o tom co je "správný" a co ne.

Ať se nám to líbí nebo ne, tak všechno na zemi se v podstatě řídí zákonem nabídky a poptávky, kterej je zákonem "přírodním" nemá to nic společnýho se zákonama co nám vnutili ti "doplň vhodné sprosté slovo" co nám momentálně vládnou. Prostě až na výjimky (např. nějaký vysoce specializovaný odvětví kde v podstatě neexistuje konkurence a když mi prodejce radí co koupit tak je mu fuk co mi poradí protože ví že prostě prodá) se ochodník bude snažit vydělat a přizpůsobí se tomu a na tom není nic nemorálního, trestnýho ani "svinskýho". Stejně to funguje v jiných odvětvích (zdravotnictví, automobilový průmysl, potravinářský průmysl...) Tvrdit že to je špatně nebo že jsou lidi "hajzli" je prostě podle mě bullšit. Lidi se přirozeně, stejně jako zvířata řídí nějakou logikou a jdou většinou cestou nejmenšího odporu, což je v tomhle případě použít srovnávač a nakoupit na netu. A když už dojdu do obchodu tak si nechám poradit od prodavače protože jsem línej nad tím přemýšlet. To je většina. Pak jsou lidi jako my tady na fóru který jdou dál a do obchodů jdou vyzbrojený informacema. To ale většina lidí nedělá. Jsou proto ti lidé špatní? Jsou špatní obchodníci že jim to zboží prodaj? Ne. Prostě vznikne poptávka po např. levným zboží snadno dostupným který jde koupit/použít bez přemejšlení, tak vznikne nabídka. To je v kostce všechno co jsem chtěl říct. Nechtěl jsem se nikoho dotknout ale s tím se nedá moc polemizovat, prostě to tak je, vidíme to denně všude kolem nás. Nemá cenu se nad tím rozčilovat.

Nazávěr bych ještě trochu pozitivně dodal k tomu příkladu s prodejcem antén - dobrákem co radí lidem neutrácet u něj prachy. Takovej člověk co má znalosti o technice spíš než o obchodu by měl tu techniku navrhovat/opravovat/dělat nějaký poradenství atd. a uživil by se líp, stejně tak by byl užitečnější lidem který by si od něho nechali poradit/zkonstruovat atd. něco a pak jenom od obchodníka nakoupili co už ví že potřebujou než aby prostě přišli do krámu a chtěli "nějakou televizi" a odnesli si domů šmejd kterýho se obchodník chtěl zbavit. Tímhle způsobem by se totiž změnila poptávka (lidi už by nechtěli tolik levných kravin a po zralý úvaze/konzultaci s někým by věděli přesně co a proč kupujou) a tomu by se samozřejmě přizpůsobila nabídka. Že to tak lidi nedělaj ale není chyba obchodníků...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 7. 2. 2017 14:54

Nuže, když se tedy oháníte tou přírodou - ona "zná" meze toho, kam až jde ve vychcánkovství zajít. Organismus, který se snaží na druhém "vydělat" si povětšinou velice dobře hlídá tu hranici, kterou kdyby přestoupil, jaksi by už neměl na kom vydělávat, což by bylo likvidační i pro něj a proto tak nečiní. Jinými slovy - býti vyčůraným prodejcem si může megaobchod dovolit jen proto, že přísun nových (rozuměj: s jeho praktikami neseznámených) zákazníků je dostatečný aby dorovnal odliv těch, kteří nakoupili, prozřeli že byli ojebáni a už nikdy nepřijdou. Případně přijdou vyzbrojeni informacemi a nakoupí jen to, co potřebují a jen proto, že obchod nabízí nejmenší ceny - a takový zákazník se (z hlediska toho megaobchodu) stěží dá považovat za nějaký velký přínos. Vyschne-li přísun nepoučených či nepoučitelných zákazníků, megaobchod končí. (K čemuž ovšem dojde za strašně dlouho neb množství blbců je téměř neomezené a rychle se množí.)
Naproti tomu malý obchod si, dle mého, takové jednání dovolit nemůže z toho prostého důvodu, že k prozření zákazníků a jejich odlivu dojde vzhledem k jejich množství úměrně rychleji, tedy fofrem. Takový drobný obchodník si naopak svou "poctivostí" buduje jméno a loajalitu, když se budeme držet té přírody tak aktivně láká tu včelu k sobě, aby se jí vyplatilo vracet se, byť je to dál, nektaru je méně - ale je kvalitnější.

Já tam byl dneska pro ten kabel a pár dalších š*****ů. Opět přesvědčen, že potřebuji kabel značky XY o průměru XY, páč to je TOP, atd. A zase - chlapík mě vyslechl, vyptal se na podrobnosti a nabídl mi něco, co je levnější a udělá mi tu samou službu, jako ta dražší varianta. Pročež přihodil i technickou instruktáž proč tomu tak je a proč je nesmysl kupovat na mouchy kanón místo plácačky. Mně je tohle hrozně sympatický a zařadil jsem si pána do šuplíku "když máš problém s jakoukoli AV věcí, jdi tam". A budu ho doporučovat všem ostatním.

-- 7. 2. 2017 15:57 --

Proč mi to cenzuruje "š*****"? :) :)

-- 7. 2. 2017 15:58 --

No potěškoště! :)

Š*M*R*D*L*I*K*Y
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 2. 2017 16:05

Ale vždyť jsem psal to samý, k tomu pánovi choďte nakupovat, naopak je ve vašem zájmu využívat jeho služeb. jenom jsem konstatoval že to dlouho dělat nebude (nebo bude dlouhodobě živořit), je to výjimka potvrzující pravidlo/zákon nabídky a poptávky. Prostě existuje ještě pár obchodníků kteří vám poradí ve vašem zájmu a ne ve vlastním, ale je a bude jich vždycky málo.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků