Rozdělení světelného okruhu z LED na dva

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 1. 6. 2016 11:09

Ahoj
řeším situaci, kdy mám stropní světlo (viz obrázek v odkazu) se čtyřmi prstenci, které se zapínají jedním trafem a jedním vypínačem na stěně. Elektro rozvod v místnosti je připraveny na dvě světla (dvojitý vypínač na stěně, a ze stropu dva přívodní kabely) A světlo bych chtěl rozdělit tak abych jedním vypínačem zapnul dva prstence (první okruh) a druhým vypínačem druhé dva prstence (druhý okruh).
Dohromady má světlo 513 diod à max.: 0,1 W / jmenovitý výkon: 51,3 W // okruhy by byly rozděleny po 222 a 291 diodach ( 22,2 W a 29,1 W)
Můžu ponechat stávající trafo a odpojit z něho ty dva prstence aniž by se ty druhé dva "spálily" ? A pořídit druhé trafo (poraďte jakých parametrů prosím) a zapojit do něj druhé dva prstence.
Nebo musím stávající trafo vyměnit za dvě slabší - ( jaké by to měli být)


https://drive.google.com/file/d/0BynR3drIIaT0bFA4N%20V9EMk1iQTA/view?usp=sharing


Díky moc za radu
Michal
iPod classic 120 GB, Audio-Technica ATH-ES7 WH
cz-eilonwy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 6. 2016 15:28

1) Je nám líto, požadovaný soubor neexistuje.
2) Podle mne, pokud ty trafa jsou jen toroidní s následujícím usměrněním a filtrací ("se železem" a na potěžkání dost těžkej kus), tak to odpojení realizovatelný je - a stačí koupit druhej stejnej kus, na kterej se napojí druhá větev.
3) Pokud jsou ty "trafa" elektronický, neboli pokud to jsou krabičky svojí váhou připomínající moderní nabíječky na mobily, pak bych byl na odpojování opatrnej a radši bych sháněl dva samostatný kusy s výkonem kolem 25 - 30W.

Rozdíl mezi "trafem na železe" a "trafem elektronickým" se pozná jednak podle váhy, druhak i podle toho, že ty "se železem" mají úzký rozmezí vstupního napětí - třeba jen 220-230V AC, zatímco těm elektronickým (v podstatě to jsou spínaný zdroje) nevadí mnohem nižší vstupní napětí a spolehlivě fungujou od 180 až do 260V a některý typy (takzvaný "all world") mají dokonce povolený nejnižší provozní vstupní napětí menší než 100V.

Chtělo by to fotku - uloženou pokud možno tak, aby se tady dala zobrazit. Na tom Gůůglu je to dost nešťastně řešený. Jinak i sem do příspěvku jdou vkládat fotky - pokud jich není nějak moc a nejsou to 20MB "krávy" v hi-res rozlišení...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 2. 6. 2016 06:42

Tady obrázek :)
Přílohy
svetlo rozdeleni.jpg
iPod classic 120 GB, Audio-Technica ATH-ES7 WH
cz-eilonwy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 2. 6. 2016 08:17

Elektronický trafo, na rozdělení musíš použít dvě.

Možná půjde použít to stávající trafo, záleží na tom, jaký má psaný nejnižší zatížení.Od kolika wattů pracuje (aby bylo po rozdělení okruhů dostatečně zatížený).A k němu pak přikoupíš druhý.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 6. 2016 09:45

No, nevím nevím, podle potisku je to přímo spínanej zdroj konstantního proudu 0,7A s výstupním napětím 57 až 86V (maximum 96V), takže pokud bude jedna napájená větev mít menší úbytek napětí než 57V, může to dělat paseku ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 2. 6. 2016 10:33

Jedním dodavatelem traf mi bylo doporučeno 2x toto trafo :

http://www.spinanyzdroj.cz/GPC-35-350-Zdroj-konstantniho-proudu-350mA-30-80V-28W-d181.htm
iPod classic 120 GB, Audio-Technica ATH-ES7 WH
cz-eilonwy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 6. 2016 12:52

Jo, to by šlo.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 2. 6. 2016 13:33

EKKAR píše:No, nevím nevím, podle potisku je to přímo spínanej zdroj konstantního proudu 0,7A s výstupním napětím 57 až 86V (maximum 96V), takže pokud bude jedna napájená větev mít menší úbytek napětí než 57V, může to dělat paseku ...


Aha, na obrázek jsem se vůbec nedíval.A zapoměl sem, že se v tomhle případě taky dost často používaj zdroje proudu.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dreamy 13. 1. 2018 10:11

Naco dvě trafa? Šlo by použít i jedno stávající pokud je na ten odběr všech led stavěno a přikoupit dvě dvojité relé spínané 220v ac, kde jeden výstup připojí zdroj a druhý výstup připojí dané led. Druhé relé druhý okruh.
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TV-maniak 11. 4. 2018 12:06

Dej prosím vědět, jestli řešení zabralo. Řeším světlo do ložnice a přemýšlel jsem nad podobným řešením.
TV-maniak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků