Doporučte nenasírací budík

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gint 17. 4. 2015 00:37

Zdravím lidi, zajímalo by mě, jestli tu někdo nemá tip na zvuk budíku, kterej je... No zkrátka nenasírací. Hned vysvětlím...

Pro mě je teď docela problém něco takovýhleho najít, protože dát si jako budík oblíbenou písničku... No jakoukoli písničku je nejsnazší cesta jak ji začít nenávidět.
Další možností je použít nějakého z předdefinovaných zvuků, jenže ty jsou hrozně agresivní, takže už po prvním tónu řezu do telefonu nebo na něj jenom blbě čumím, páč nevím která bije.
Proto poslední dobou, asi půl roku, používám postupné zesilování budíku a zvuk budíku, kterej mě pro buzení nesere a je, řekněme, něžnej. Ptačí píseň (pozn. součást aplikace 'sleep as android').

No jak by se mohlo zdát, tak s budíkem problém nemám, poslední možnost mi po ránu docela vyhovuje.
Bohužel se vyskytl takový problém. Víte jak říká Gargamel: 'nesnáším šmouly'? No já teď nesnáším ptáky. Obzvlášť teď na jaře jak všude furt cvrdlikaj, když je slyším tak bych ty malý hajzly nejradši nakopal do koulí. Navíc se mi stává, že si myslím, že mi hraje budík a sahám po mobilu a přitom je to jenom ňákej blbej fogl za oknem.

Takže, nemáte prosímvás nějaký tip na nenasírací budík?
Gint
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 17. 4. 2015 07:37

Budík ti sice neporadim, ale při čtení tvýho příspěvku jsem se fakt dobře pobavil :D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 4. 2015 13:39

Už léta používám jako budík tenhle hlas mrouskající se kočky - takový to "...vrrr MRRR MRAÚÚÚÚ MRÁÁÁÁÁU MRÁÁÁU MRÁÁÁÚÚÚÚÚ - PRSK! PRSK!...." http://www.ulozto.cz/xS8qEdG/nervozna-macka-mp3 - důležitý je, že na nic jinýho ten zvuk nemám a přitom je dostatečně agresivní na vzbuzení... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 17. 4. 2015 14:07

To já používal defaultní budík v androidu a měl jsem problém s tím, že se mi občas stalo- rozespalej a rozhozenej budíkem- že jsem občas omylem, místo odložit, zatáhl prstem v obráceném směru na zrušit. A tak jsem zaspal. Tím mě ta aplikace fakt sra**! Takže jsem teď objevil aplikaci Alarm Clock Xtreme free. A to je pohodička. Přes celí display je tlačítko odložit a dole je malé tlačítko: vypnout vyřešením matematické úlohy :-D Takže omylem ho člověk jen tak nezruší. Chce to výsledek zákeřného příkladu (pokaždý se generuje jiný) třeba jako 8-6 a tak :-D Jsou tam teda i vyšší obtížnosti pro hlavičky :-)
Navíc stupňování hlasitosti je tady hoodně pozvolný a vzbudí mě většinou, když je ještě dost malá a nějako mě tím pádem ani neprudí. Mám nastaveno na song Yello - Swing
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 17. 4. 2015 15:10

co treba jen vibrace?
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 4. 2015 15:15

Pro takovéhle případy, kdy chci pozvolné probuzení, mám nastavené tohle:

Normálně vstávám na Daft Punk. To je takovej kopanec, že jsi do 3 vteřin vzhůru, okamžitě zaplácneš budík a vůbec tu písničku nemáš čas vnímat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 4. 2015 15:22

Na pozvolnej BUDÍČEK by se mohlo hodit třeba i tohle:
(Když se ptá Gint, možná se mu bude líbit Peer Gynt...) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gint 17. 4. 2015 15:41

Důležitý pro mě je, aby to bylo něco lehkého pozvolného naa co nikde přes den nenarazim.
EKKAR: Takže navrčená kočka neni rozhodně ani zdaleka ideální :D
sashafckinggrey: To samý jenom vibrace, ty mam u budíku zásadně vypnutý (zapnou se třeba až po minutě), protože když mi pak někdo bude volat tak bych byl příšerně vytočenej.
misakq: S aplikací problém nemam.. teda s tou originální jsem měl ten samej, že jsem po probuzení nevěděl čim se budík odkládá a čim se vypíná... to sem byl schopnej na ten displej čumět i půl minuty a pak kliknout na špatný tlačítko. No a ten song, jen jsem si představil´, že uslyšim ten první tón po ránu a udělalo se mi šoufl :D
Bína: :tleskani Ten Edvard Grieg, to je přesně to co si představuju... akorát už jsem to několikrát slyšel... bývá to často ve filmech/seriálech a z toho mám docela strach :) k tomu 2. se ani vyjadřovat nebudu :D
EKKAR znova: jo, ale zase tu nastává ten problém, že se s tim setkám :) a v tom názvu je jasná hrubka :D
Gint
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 17. 4. 2015 15:51

Jo, uznávám že to Yello- Swing by bylo dost hard core, ale jak se mi zesiluje pomaličku začínám zpravidla registrovat až zpěv a to ještě pořád hodně potichu. Jinak bych z toho taky vyletěl z kůže, kdyby to začalo rovnou z vostra nahlas :-D
Nic méně Ekkarova Krakonošova díra, je super nápad, možná vyměním :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 4. 2015 19:35

Já to nepojmenoval, jen to linkuju z TyTrubko... Ale má to švih, hlavně ten závěr.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 18. 4. 2015 07:41

Najlepsi budicek je predsa znelka z Bob a Bobek...vstavat a cvicit!


-- 18. 4. 2015 09:10 --

Gint píše:No já teď nesnáším ptáky. Obzvlášť teď na jaře jak všude furt cvrdlikaj, když je slyším tak bych ty malý hajzly nejradši nakopal do koulí. Navíc se mi stává, že si myslím, že mi hraje budík a sahám po mobilu a přitom je to jenom ňákej blbej fogl za oknem.

povodne som si myslel,ze holub,kohut alebo sliepky su tym najhorsim na co sa moze clovek rano zobudit az kym som nezazil Herring Gulls.Z nich bola depresia,ver tomu ze sa este mame dobre :D

https://www.youtube.com/watch?v=Ox0yEwmDC-Y
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 4. 2015 14:08

A nebo rovnou ...

případně
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Henrik20 21. 10. 2016 09:58

Nebo to zkusit naopak a dát si tam neoblíbenou písničku. K tomuthle tématu mě bohužel napadli jinak jen naopak *****ávací budíky typu vrtulník a řešení matematických rovnic. To někomu dám až mě naštve :)
Henrik20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2016 10:37

Ja mam jako budik akustickou kytaru, driv me taky ruzny zvuky lezly na nervy a casto jsem je menil, ale tohle mam uz dlouho a nijak mi to nevadi. Je to v default zvonenich na xiaomi mobilech
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Declan85 9. 11. 2016 11:50

Já mám úvodní písničku z filmu nedotknutelní Una mattina. A ještě se mi ani jednou nestalo, že by mě po ránu naštvala.
Declan85
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků